“שיר ישראלי” – פרויקט מיוחד באתו”ס חיפה – תכנית המופעים

סדרת מופעי מחווה לזמר העברי יתקיימו בחיפה במהלך שנת 2018. ההפקה היא של חברת אתו”ס (אגף התרבות והספורט של עיריית חיפה). המופעים מתקיימים באודיטוריום חיפה, שד’ הנשיא 142 (מרכז הכרמל).

המופעים בהשתתפות התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוחה של קארין בן יוסף

הנחיית המופעים: יואב קוטנר


סדרת המופת של אתו”ס “שיר ישראלי – עושים כבוד” עולה שוב על הבמה, לאחר הפסקה של שלוש שנים.
הסדרה הנוכחית הינה פרויקט משותף בו לוקחים חלק המנהל האמנותי חיים שמש, התזמורת הסימפונית חיפה בניצוחה של קארין בן יוסף ובהנהלת מוטי איינס, ובהשתתפות אמנים מהשורה הראשונה בישראל אשר היו חלק מהליך היצירה והביצוע של השירים של חמשת היוצרים שנבחרו.
את המופעים ינחה יואב קוטנר מגלי צה”ל – צאן ברזל של המוסיקה בכלל והישראלית בפרט.המופע שיפתח את הסדרה יהיה מחווה ליצירתו של מתי כספי, מגדולי היוצרים והמבצעים של המוזיקה הישראלית ,אשר כתב מעל 1000 שירים לשלל מבצעים מהשורה הראשונה של המוזיקה הישראלית. יצירתו המוזיקלית ידועה במורכבותה, במיוחד במהלכים ההרמוניים הייחודיים. בערב המחווה ליצירותיו של כספי ייטלו חלק ריקי גל, נתנאלה ושלמה גרוניך אשר ביצעו ממיטב יצירותיו במהלך הקריירה הענפה והמפוארת של כספי.
המופעים הבאים יהיו מחווה לנתן אלתרמן ותרצה אתר , מופע מיוחד בערב יום העצמאות – עושים כבוד לאילנית, מופע מחווה נוסף ייערך לנעמי שמר ומופע הסיום יעשה כבוד לרבקה זוהר.

גיא כלב – מנהל השיווק:

“סדרת המופעים “שיר ישראלי – עושים כבוד” כשמה כן היא עושה כבוד לשירה ויצירה ישראלית לאורך השנים. אני מאמין שהשירים והיצירות שיבוצעו היו פסקול חייהם של הרבה מאוד ישראלים, זו תהיה סדרה מרגשת ומקורית כפי שאתו”ס יודעת להפיק”

 


תכנית המופעים – “שיר ישראלי”


| מחווה ליצירתו של מתי כספי, יום שני,  12/2/18 בשעה 20:30

בהשתתפות: ריקי גל , נתנאלה ושלמה גרוניך.

מתי כספי , מגדולי היוצרים והמבצעים של המוזיקה הישראלית ,החל את דרכו בגיל 17 ומאז כתב מעל 1000 שירים לשלל מבצעים מהשורה הראשונה של המוזיקה הישראלית. יצירתו המוזיקלית ידועה במורכבותה, במיוחד במהלכים ההרמוניים הייחודיים. עם זאת, שיריו כתובים במתכונת הפופולרית של המוזיקה הישראלית ובכך ניחן כשרונו הרב. בערב המחווה ליצירותיו של כספי ייטלו חלק ריקי גל, נתנאלה ושלמה גרוניך, אשר ביצעו ממיטב יצירותיו במהלך הקריירה הענפה והמפוארת של כספי. את הערב כולו תלווה התזמורת הסימפונית חיפה בניצוחה של קארין בן יוסף. עיבודים לתזמורת : דניאל קרוגלוב


| מחווה לנתן אלתרמן ותרצה אתר יום רביעי  21/3/18

בהשתתפות: שולה חן ,עדנה לב, עדנה גורן , אסנת זיביל ונתן סלור ( נכדו של אלתרמן ובנה של תרצה אתר)

מה קורה כאשר שני יוצרים קאנונים ישראלים נפגשים על במה אחת ?
את זה לא נדע לעולם אבל יצירותיהם של נתן אלתרמן ותרצה אתר יפגשו שלל ביצועים ועיבודים תזמורתיים בהשתתפות שולה חן, עדנה גורן, עדנה לב, אסנת זיביל ונתן סלור. הערב יתחלק לשלושה חלקים כאשר חלק ראשון יוקדש לנתן אלתרמן, חלק שני לתרצה אתר ובחלק השלישי יוגשו שירים של שניהם.

את הערב כולו תלווה התזמורת הסימפונית חיפה בניצוחה של קארין בן יוסף. עיבודים לתזמורת : דניאל קרוגלוב


| ערב יום העצמאות – עושים כבוד לאילנית –  רביעי 18/4/18

בהשתתפות: אילנית, אן מארי דוד – זוכת האירוויזיון בשנת 1973 שתגיע למופע לשיר עם אילנית.

אילנית זכורה כחלק מהצמד “אילן ואילנית”, שהיה בעלה עד שנת 1973.  בין להיטיה נמצאים שירים רבים שהפכו לנכס צאן ברזל בזמר העברי: “כבר אחרי חצות”, “רינגולי”, “בשנה הבאה”, “רק הירח”, “אי שם”, “שיר של יום חולין”, “אהבתה של תרזה דימון” ועוד.
אילנית הייתה לזמרת שזכתה הכי הרבה פעמים בתואר “זמרת השנה” (8 פעמים) עד היום.

היא הראשונה שייצגה את ישראל באירוויזיון עם השיר “אי שם” וזכתה במקום הרביעי, כאשר במקום הראשון זכתה הזמרת שייצגה את צרפת – אן מארי דויד, אשר תגיע במיוחד למופע ותבצע את השיר הזוכה באירוויזיון: “Tu te reconnaîtras” (אתה תזהה את עצמך).

את הערב כולו תלווה התזמורת הסימפונית חיפה בניצוחה של קארין בן יוסף
עיבודים לתזמורת : דניאל קרוגלוב


| מחווה לנעמי שמר – יום שלישי 15/5/18

בהשתתפות: שלומית אהרון, שולי נתן, מירי אלוני וחיה ארד.

נעמי שמר , כלת פרס ישראל ,הלכה לעולמה בשנת 2004 לאחר שהשאירה אחריה שירים וביצועים שהפכו עם השנים לנכס צאן ברזל במוזיקה הישראלית.
שמר ניחנה בכישרון ייחודי להנגיש לאורך עשרות בשנים, שפה מוזיקלית וטקסטואלית לאוזן הישראלית .
בקונצרט המחווה לנעמי שמר יבוצעו שלל שירים בידי שלומית אהרון, שולי נתן, מירי אלוני וחיה ארד .
את הערב כולו תלווה התזמורת הסימפונית של חיפה בניצוחה של קארין בן יוסף
עיבודים לתזמורת : דניאל קרוגלוב

מירי אלוני – צילום יונתן בלום

| עושים כבוד לרבקה זוהר יום רביעי 13/6/18

בהשתתפות : רבקה זוהר ולירון לב, חברי להקות חיל הים לדורותיהם.

הזמרת רבקה זוהר אשר תחגוג בחודש יוני 2018, 70 להולדתה , נבחנה ב1967 ללהקת הנחל ולא התקבלה אך לא התייאשה ולאחר בחינות נוספות ללהקות הצבאיות, התקבלה ללהקת חיל הים.
בדיוק לפני ארבעים שנה ביצעה זוהר לראשונה את השירים “מה אברך” ו “המלח שלי”. הרפרטואר של רבקה זוהר עשיר בשירים אשר מהווים עד היום את פס הקול של ההוויה הישראלית. בשנים האחרונות חברה רבקה זוהר למוזיקאי הצעיר לירון לב וביחד הם מגישים ממיטב שירייה של זוהר לצד שירים חדשים.
בערב יופיעו חברי להקת חיל הים לדורותיהם. את הערב כולו תלווה התזמורת הסימפונית חיפה
בניצוחה של קארין בן יוסף
עיבודים לתזמורת : דניאל קרוגלוב

הגיבו כאן לכתבה