אל”ם במיל’ חיים בן עמרם ממסיימי קורס מפקדי נפות בפיקוד העורף

חיים בן עמרם
האוניברסיטה הפתוחה – רחב

 

ביום חמישי  04.01.18  הסתיים קורס מפקדי נפות בפיקוד העורף.

מפקדי הנפות אמונים לקשר עם הרשויות המקומיות הנמצאות תחת תחום אחריותה. מפקדי הנפות, הם אלופי משנה במילואים, המשרתים בפיקוד העורף ולכן נבחרו למלא את המשימה החשובה ולהכין את תושבי הרשויות לשעת חירום.

בין מסיימי הקורס בלט אל”ם במיל’ חיים בן עמרם, המתגורר בקריות, בן 49 נשוי ואב לשני לילדים. באזרחיות חיים עובד בחברת חשמל כהנדסאי אלקטרוניקה.

על השירות בפיקוד העורף מספר חיים: “אני נמצא בפיקוד העורף משנת 1996, כבר 21 שנים. הגעתי לפיקוד העורף בדרגת סגן, את השירות הסדיר עשיתי בגבעתי”.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

כשחיים הגיע לפיקוד העורף ניצב בפניו אתגר לא פשוט, הוא היה ממקימי גדוד האב”כ של מחוז חיפה. חיים מילא מספר תפקידים בגדוד, החל מרמת הסמ”פ עד רמת המג”ד. בשנה האחרונה משמש חיים כראש מטה בנפת נפתלי.

אל”ם במיל’ חיים בן עמרם מספר על קורס מפקדי הנפות:

“הקורס אורך שלושה שבועות ומתחלק לשלושה מפגשים, הקורס אורכו כחצי שנה . הקורס התחיל במבואות שמיועדות להכיר את עבודת פיקוד העורף לקורסיסטים, כי מגיעים קצינים שהם חיצוניים לפיקוד העורף. בשבועיים האחרונים של הקורס נכנסנו בעיקר לרמת הנפה”.

דברים אמורים בביצוע תהליכים בגזרת הנפה, עבודה עם המכלולים שנמצאים תחת הנפה, וניתן דגש בעיקר על ההיבט המקצועי.

אל”ם במיל’ בן עמרם מספר על המורכבות והאתגרים בתפקיד: “האתגר מתחיל ברמת הפיקוד. זה שונה מאוד ממבנה של גדוד, העבודה מורכבת מפיקוד על מכלולים, וצריך לשלוט בכוח האדם של הנפה – בניית הכוח והפעלת הכוח”.

חיים עתיד לפקד על נפת נפתלי במחוז הצפון של פיקוד העורף ובה 27 רשויות. הוא מספר כי האתגר המרכזי הוא עבודה מול המרחב האזרחי והרשויות וכמובן יש אתגר בתחום החילוץ והצלת החיים.

עם סיום הקורס ותחילתו של התפקיד החדש, חשוב לחיים למסור לתושבי נפת נפתלי:

“בפני פיקוד העורף ניצבים אתגרים גדולים בשגרה ובחירום. הסיבה המרכזית לכך היא האחריות על הצלת חיי התושבים. אני מקווה שלא נזדקק להפעיל את הכוחות שלנו אבל חשוב שהתושבים יידעו שאנחנו מוכנים ואנו עושים כל מה שצריך על מנת לשמור על החוסן האזרחי, והמוכנות לשעת חירום”.

 

מסימי הקורס

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...