“ההנחה שניתנה למנויים במנהרות הכרמל היא בדיחה ומגוחכת”

חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג (צילום: סמר עודה)
חברת מועצת העיר חיפה גולן שטיינברג:
“ההנחה שניתנה למנויים במנהרות הכרמל היא בדיחה ומגוחכת”

 

חברת מועצת העיר שרית גולן שטיינברג, ומובילת מחאת מנהרות הכרמל יחד עם רותי בנין, השתתפו אתמול

(ב’ 01.01.18) בוועדת הכלכלה בכנסת שדנה בנושא גביית אגרות וקנסות בכבישי אגרה. זאת במטרה להעלות לדיון את הסוגיה העקרונית בנושא הגבייה עבור השימוש במנהרות הכרמל והקנסות המנופחים שנאלצים לשלם נהגים שאינם מנויים ושהשתמשו בנתיב מנויים.

בראיון לחי פה אמרה גולן – שטיינברג:

“עיקר הדיון בוועדה היה על כביש 6 אבל גם על מנהרות הכרמל. אנוכי ורותי בנין מובילת מחאת המנהרות, ניצלנו את הדיון כדי לדבר על עצם הזכות הבסיסית שלנו תושבי חיפה ומפרץ חיפה לנסוע במנהרות הכרמל בחינם. הטענה שלנו זה לא רק שחברת כרמלטון שמפעילה את מנהרות הכרמל גובה קנסות לנהגים מזדמנים שנוסעים בנתיבי מנויים פי מאות מהקרן ויש תביעה ייצוגית שאושרה לא מזמן אלא אנחנו טוענים שהנסיעה בכביש גם לאחר ההנחה שניתנה למנויים ע”י השר משה כחלון, היא בדיחה מגוחכת. אני לא חושבת שכביש כזה שהוא כביש בסיסי בעיר שחוצה את העיר אנחנו אמורים לשלם עליו כספים”.

“בועדה דיברתי והשוויתי את הנסיעה במנהרות הכרמל לכביש בגין בירושלים. כביש בגין הוא כביש שנבנה לנוחיות התושבים שחוצה את העיר מרמות ועד גוש עציון בעלות של מליארד מאתיים וחמישים שקלים פחות או יותר כמו מנהרות הכרמל. אם היו צריכים לגבות כסף מתושבי ירושלים על נסיעה בכביש בגין הם היו משלמים בערך חמישים שקלים לכל נסיעה – עלות הנסיעה שאנחנו משלמים היא בערך 3 שקלים לקילומטר במנהרות הכרמל. הטענה שלנו והיא נפלה על אוזניים קשובות זה שהמדינה תרכוש מחדש את הכביש. יו”ר הועדה איתן כבל, ביקש משתי החברות המפעילות מסמכים תוך שבועיים ימים וביקש מהם לא להתחמק ובסיכום דבריו התחבר לדברים ואמר שלכביש הזה אין אלטרנטיבה ראויה ולכן יש מקום לעשות חישובים מחדש”.

 

 

מנהרות_הכרמל

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.