גילה זמיר מתמודדת למועצת העיר חיפה | בחירות אוקטובר 2018

זמיר מאמינה שכל תושב צריך להבין שהוא יכול לעשות שינוי בסביבת המגורים שלו, וכך חיפה תהפוך למקום שנעים לגור בו.

תאטרון חיפה – רחב

גילה זמיר הודיעה כי היא מתמודדת למועצת העיר חיפה. זמיר היא ילידת חיפה, מתגוררת בהדר עליון, נשואה ואימא ל-3 ילדים בוגרים.

זמיר הייתה בעבר פעילה  מרכזית במטה של עינת קליש רותם, בבחירות הקודמות. לאחר מכן נפרדו דרכיהן. לאחר מכן עבדה זמיר כאן באתר חי פה, במשך תקופה. בשנתיים האחרונות היא עבדה בכנסת  כעוזרת אישית של חברת הכנסת קסניה סבטלובה (המחנה הציוני).

כתבות מאת גילה זמיר, הכוללות גם גילויי דעת שנושאים שונים הקשורים בעיר חיפה, תוכלו למצוא בקישור זה…

גילה זמיר

| גילה זמיר מסרה לחי פה:

“אני חושבת שצריך להשקיע בהעצמה של הפרט”, אמרה היום זמיר, ” אם תושבי העיר יאמינו שהם יכולים לשנות בסביבת הבית שלהם, נראה שינוי אמתי בעיר. נמאס לי מהשיר שמדבר על זה שחיפה היא עיר עם עתיד, אני רוצה לראות את חיפה עכשיו פורצת קדימה ומממשת את הפוטנציאל שלה. אני הולכת להילחם על הזכות לחיות חיים איכותיים בחיפה. האדם הפרטי חייב להרגיש שיש לו את הכלים לשפר את מצבו. אני מאמינה שהעירייה צריכה לנהל שיח אמתי עם התושבים, ולא להסתפק בשולחנות עגולים, שבהם יוצרים מצג שווא שמקשיבים לתושבים ובסוף עושים מה שרוצים”.

| תחבורה ציבורית:

לצידה של זמיר תתמודד למועצת העיר גם חן צור בולוטין, תושבת נווה שאנן שפעילה בנושא התחבורה הציבורית בעיר.

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

“חן לא הייתה מוכנה לקבל את מצב תחנות האוטובוס בעיר והיא החליטה לעשות מעשה. יש לה דף פייסבוק שנקרא ‘לא סופרים את מי שמוסע בתחבורה הציבורית’ שאליו היא מעלה תמונות שמראות את מצב תחנות האוטובוס, העובדה שלא ניתן לשבת במהלך ההמתנה לתחבורה ציבורית ולעתים גם לא ניתן למצוא מחסה מהשמש או הגשם. חן ניסתה לפנות לראש העיר יונה יהב, והיא לא הייתה מוכנה לוותר עד שיהב באמת יצר איתה קשר טלפוני, אבל היא הרגישה שהיא עדיין לא קיבלה מענה מספק. אני מאמינה שמועצת העיר היא הפלטפורמה הראויה על מנת לקבל מענה בנושא התחבורה הציבורית שהוא מאוד משמעותי להרבה מהתושבים בעיר. עוד נושאים שחייבים לטפל בהם בדחיפות הם החניות. אני באופן אישי חושבת הרבה פעמים עד שאני מקבלת החלטה האם להזיז את הרכב שלי, מהסיבה הפשוטה שלא תמיד אני מוצאת חנייה, כשאני חוזרת הביתה. אני גרה ליד אחד מבתי החולים בעיר, ולא ייתכן שאין לי אפשרות להחנות כי עובדי בני ציון ומי שמגיע לבקר את החולים או להתאשפז מחנים ליד הבית שלי. כמובן, הרבה מאוד תושבים נתקלים בבעיה הזו והגיע הזמן שהיא תטופל”.

 

| בריחת ההון האנושי:

לטענתה של זמיר, בעיה מרכזית נוספת היא בריחת ההון האנושי מהעיר, בגלל העדר הזדמנויות תעסוקתיות מספיקות בעיר.

“אנחנו חייבים להפוך את העיר שלנו שוב לאטרקטיבית, והדרך לעשות את זה היא לספר את הסיפור האמיתי של העיר. חשוב להראות את הערך ההיסטורי של השכונות בעיר. הדר למשל היא לא אסופה של בתים ישנים, יש כאן היסטוריה עוד מלפני הקמת המדינה ואם אנחנו נשמר את היופי של השכונה, אנחנו נכבד את הנרטיב האותנטי. צריך להתחבר לאמת של העיר. חיפה היא עיר גדולה ויש בה הרבה סיפורים. אנחנו חייבים לקחת את הסיפורים הקטנים של האנשים, כי לזה האנשים באמת מתחברים ולא לנרטיב, שמישהו ממציא. אנשים איבדו את הרגש לעיר, ובגלל זה הם לא נשארים לגור בה. מאם נגרום לאנשים שוב להרגיש משהו כלפי חיפה, הם ירצו לפעול ולשפר את העיר ויישארו בה. צריך לייצר פה מציאות שתאפשר הצלחה ותעודד צעירים להגיע לכאן ולבנות כאן את ביתם”.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...