האירועים שלא מדווחים: מצילי חיפה טיפלו במהלך 2017 ב- 330 אירועי הצלה

מסכמים את אירועי הטביעה שאירעו במהלך שנת 2017 באזור חיפה. מצילי חיפה טיפלו במהלך עונת הרחצה ב- 330 אירועי הצלה וצוותי מד"א הוזעקו ליותר מ-50 מקרי טביעה. רק שני מקרים הסתיימ במוות מקרה אחד בחוף לא מוכרז והשני שעה לאחר סיום המצילים בחוף.

יש לציין כי עונת הרחצה בחיפה נמשכה השנה 8 חודשים רצופים לאחר שעיריית חיפה התחילה את העונה ב 28- במרץ כחודש ימים לפני פתיחת עונת הרחצה הרשמית והאריכה את העונה בחודשיים והסתיימה ב- 18 בנומבר.

במהלך השנה מדווחים בתקשורת אירועי טביעה בהם מעורבים צוותי מד"א שהוזעקו לטפל בטובעים אך יש כל כך הרבה אירועי טביעה שאינם מדווחים וזאת כי לאחר החילוץ הטובעים לא הזדקקו לטיפול רפואי. מבדיקה שערכה מערכת חיפה עולה כי במהלך עונת הרחצה 2017 המצילים בחופי חיפה הצילו 330 בני אדם מטביעה וכי השנה נרשמו שני מקרי טביעה למוות הראשון בחוף לא מוכרז והשני אירע שעה לאחר סיום עבודת המצילים.

רצועת החוף של חיפה מתפרשת לאורך כ – 17 ק"מ, מהם 3.5 ק"מ מוגדרים כחופי רחצה מוכרזים הזוכים ליוקרה בינלאומית עם 9 דגלים כחולים המופנים לאורכם. תכנית "הדגל הכחול" פועלת בעשרות מדינות ברחבי העולם  ע"י הקרן הבינלאומית לחינוך סביבתי והוא מוענק אחת לשנה לחופים העומדים בתקנים הבינלאומיים המחמירים של התכנית.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
טביעה בחוף הים- תמונת ארכיון (צילום: עמוס וייל)

 

לא ניתן להגיב