סימפטום של קבוצה קטנה: הדרבי הקרוב של העיר חיפה כולו אדום

אודי דהן מתחמם על הקווים ומכין את ציבור הקוראים לדרבי החיפאי

התהפכו היוצרות
עינת קליש חיים בחיפה – רחב

דרבי חיפאי

ביום שני, 4/12/17, בשעה  21:00 בערב, באצטדיון “סמי עופר” שבחיפה, ייפגשו, לראשונה העונה, במסגרת ליגת העל, שתי הקבוצות של העיר חיפה, למפגש דרבי ראשון. לראשונה, מזה זמן רב, הפועל חיפה, הקבוצה הקטנה של העיר, עם תקציב קטן יחסית וקהל אוהדים שלא מרבה להגיע לאצטדיון (למעט השנה), מגיעה לדרבי הזה מהמקום הראשון ועם מרחק של 9 נקודות ממכבי חיפה, שנמצאת כרגע במקום השביעי בליגת העל. ואף עלולה להידרדר למקום נמוך יותר.

עונה שעברה זה הסתיים בדריסה של האדומים

הפועל בהכנות אחרונות – האוהדים בטירוף

כ-200 מאוהדי הקבוצה הגיעו הבוקר לאימון הקבוצה לקראת הדרבי שיתקיים ביום שני.
האוהדים איציק לוי ונדב עמיר שוחחו לפני האימון עם השחקנים (על המגרש) ודרבנו אותם לקראת המשחק. המאמן ניר קלינגר והשחקנים הודו לאוהדים על התמיכה.
עם תחילת האימון קיבלו האוהדים את השחקנים בקריאות עידוד, שירה ורימוני עשן אדומים.

אוהדי הפועל חיפה באימון – הדרבי הוא מעל הכל (צילום – דוברות הפועל חיפה)

זו שעולה וזו שיורדת

ההבדל בין שתי הקבוצות הוא לא רק המיקום ותתפלאו, גם לא רק במספר הנקודות שהפועל השיגה העונה, אלא בגישה החיובית ובמחויבות של שחקני המועדון האדום, שהשנה צריך לומר הכל בהערכה “הכל מתחבר לו”… אם במכבי חיפה כל שנה מחליפים מאמן, מחליפים סגל ומשקיעים עשרות מיליונים, דווקא בהפועל חיפה שומרים על צניעות: השחקנים מתאמנים במתחם אימונים לא מפואר ואין להם ג’קוזי או מקלחות מפנקות ולפעמים גם אין מים חמים. מכבי חיפה נכשלת ונכשלת ונכשלת וכנראה גם תמשיך להיכשל, כי כסף זה לא הכל בספורט. צריך ניהול נכון שקט ומקצועי ומה שהכי חסר זה נשמה… אותה נשמה של קבוצת איכות, שכנראה בהפועל יש ובמכבי אין.

סימפטום של קבוצה קטנה

במכבי חיפה השבוע לאחר ההפסד (שוב במשחק חוץ ושוב במשחק בו קבוצה לא כבשה…) בחצי גמר גביע הטוטו, החליטו שמעכשיו כלום לא מעניין, מלבד הדרבי. בכל מיני רמזים שפוזרו בכל מיני אתרים (לא אתרים משמעותיים כמו חי פה) הובהר לכולם שרק הדרבי חשוב וזה ה-משחק!!!

תרשו לי לרגע לצנן את האווירה: הלו מכבי חיפה, אתם מכבי חיפה, לא הפועל תל אביב או הפועל ירושלים שהיו באות לדרבי רק בשביל להרוס ליריבה הגדולה והשנואה. אם מכבי חיפה, מגיע לדרבי שכל מטרתה היא רק להרוס להפועל ולצאת בשלום מהמפגש הזה, אז זו החותמת הרשמית שהמועדון הזה איבד את הזהות שלו, איבד את מה שהוא ואת הכבוד היחיד שנשאר לו, שזה להיות המועדון המוביל בעיר.

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

אין ספק שמכבי חיפה הוא מועדון גדול יותר מהפועל חיפה, מועדון עם יותר כסף, יותר אוהדים, יותר תארים ויותר הכל. אבל ברגע שזה מה שמעניין את הנהלת המועדון זה רק לנצח בדרבי, אז חברים זו החותמת שאין יותר מכבי חיפה יש מועדון שחושב ומתנהג כמו קבוצה קטנה.

 

הדרבי החיפאי: מייחסים חשיבות על למחשק ומתעלמים ממצב המועדון(האתר הרשמי)

ואם מכבי חיפה תנצח אז מה??? אז הכל טוב אז פתאום יש דרך יש קבוצה???

לא ולא… מכבי חיפה של השנים האחרונות בכלל ושל העונה הזאת בפרט, ניראת הכל חוץ מקבוצת כדורגל. כל הזמן הפרשנים והאוהדים מחכים שהנה זה יקרה הנה זה יתפוצץ. אומרים הרי שהנבואה נתנה לשוטים אבל במקרה של מכבי חיפה אין טעם לנבא… הקבוצה מוכיחה משחק אחרי משחק שהיא כישלון מהדהד וגם ניצחון מקרי בדרבי לא יוכל לתקן ולכפר על התקופה הגרועה שפשוט לא רוצה להסתיים.

נגמר הסיבוב

המשחק מול הפועל חיפה מתקיים במסגרת המחזור ה-12 של ליגת העל בכדורגל. במחזור הבא והאחרון לסיבוב תפגוש מכבי חיפה את אשקלון. לא משנה מה תוצאת המשחק בדרבי, מכבי חיפה אמורה לנצח את אשקלון בכל סיטואציה.

במקרה הטוב מכבי חיפה יכולה לסיים את הסיבוב הראשון במקום ה-5 ( סיכוי קלוש ) ובמקרה הגרוע להידרדר עד למקום ה-9. אין ספק ששוב נכשלו במכבי חיפה ולא מובן מדוע הנשיא של המועדון יעקב שחר, אינו משנה את עמדת המאמן. מה שיכל לפחות מנטלית לגרום לשינוי אצל השחקנים ואולי להביא תוצאות אחרות. במכבי חיפה בונים על המנהל המקצועי והצוות שהוא הולך להביא אתו ומלחשים בכל פינה על איך שכביכול כולם יודעים שגיא לוזון, המאמן, לא יישאר וכולם מחכים להודעת הנשיא בנושא. ואולי בכלל, במכבי חיפה, מחכים שלוזון יבין את הרמז ויעזוב לבד… אבל חברים, בינתיים לוזון הוא המאמן על הקווים ולכן האחריות להצלחה או לכשלון היא שלו.

גיא לוזון נגמרו התירוצים וימי החסד (צילום: האתר הרשמי)

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...