קומפלקס בתי הקולנוע הגדול בצפון יוקם במתחם אצטדיון סמי עופר

אצטדיון הכדורגל העירוני בחיפה

הכתבה פורסמה בנובמבר 2012…

החברה הכלכלית לחיפה תשקיע כ-200 מיליון ש”ח בהקמת מתחם פנאי בידור ומסחר בהיקף של כ-20,000 מ”ר שיכלול את קומפלקס בתי הקולנוע הגדול בצפון וישנה את תפיסת הבילוי בחיפה.

קומפלקס בתי הקולנוע הגדול בצפון צפוי לקום בחיפה בשנתיים הקרובות בהשקעה של כ-200 מיליון ₪, כחלק ממתחם מסחרי המוקם ע”י החברה הכלכלית לחיפה באצטדיון סמי עופר במבואות הדרומיים של העיר. מתחם בתי הקולנוע יוקם על כמחצית משטחי הבילוי והמסחר שהיקפם הכולל הינו כ-20,000 מ”ר.

החברה הכלכלית המקימה עבור עיריית חיפה את אצטדיון סמי עופר, שיפתח בשנה הבאה בהשקעה של כ- 450 מיליון ₪, תחכור מהעירייה את הזכויות המסחריות במתחם האצטדיון ותנהל עבור העירייה את האצטדיון לרבות תפעולו ותחזוקתו באמצעות חברת בת חדשה שתוקם לשם כך.

“השקענו מחשבה רבה על מנת שאצטדיון סמי עופר יהיה המתקדם ביותר בארץ” אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב, “אנו מתכננים במתחם מרכז בילוי שוקק שימשוך קהל בכל ימות השנה, שבמרכזו אצטדיון פעיל ותוסס. יש לנו עניין רב למשוך קהלים מגוונים, של נשים וגברים, צעירים ומבוגרים. מסיבה זו מוקם קומפלקס בתי הקולנוע והבידור במתחם אצטדיון סמי עופר”.

Gal_Peleg039.jpg

גל פלג – מנכ”ל החברה הכלכלית חיפה

מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה גל פלג: “מרכז הבילוי והפנאי החדש יכלול מתחם בתי קולנוע בשטח של כ- 10,000 מ”ר שיתפרס על שתי קומות ויוקרנו בו סרטים באולמות מתקדמים בהשקעה של עשרות מיליוני ₪ במסכי ענק ובטכנולוגיות דיגיטליות חדישות, לצד מתחם של מסעדות, בתי קפה, פאבים וחנויות אופנה וספורט שישלימו את חווית הבילוי באצטדיון הסמוך. בכוונתנו להקים מתחם מסחרי ייחודי בחיפה שישלב קניות עם בילוי ופנאי ואליו יתווספו אירועי הכדורגל וההופעות באצטדיון. כבר עתה קיימת התעניינות רבה של רשתות בתי הקולנוע המובילות בישראל ועסקים רבים נוספים לגבי השתלבות במתחם”.

“מרכז המסחר והבילוי החדש ישנה את תרבות הפנאי והבידור בחיפה. הפרויקט נמצא במיקום אופטימלי בכניסה הדרומית לעיר ליד פארק ההיי טק מת”ם ומול פארק מדעי החיים המוקם בימים אלו. השילוב של מתחם בתי קולנוע, מסחר ובילוי עם אצטדיון סמי עופר שצפוי לארח גם הופעות ואירועים המוניים, כמו גם שכונת המגורים שתוקם מזרחית לאצטדיון, יביאו לפיתוח כלכלי משמעותי של האיזור ובנוסף נציע אטרקציית בילוי חדשה שטרם נראתה בעיר.” אומר גל פלג מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה.

השבוע, לאחר אישור מועצת העיר, נחתם בלשכת ראש העיר יונה יהב הסכם תפעול האצטדיון והחכרת הזכויות בשטחים המסחריים לחברה הכלכלית לתקופה של 24 שנים. את העיריה ייצגו בטקס החתימה ראש העיר יונה יהב, מנכ”ל העיריה שמואל גנץ, גזבר העיריה ג’קי ואקים, מהנדס העיר אריאל וטרמן והיועץ המשפטי רשף חן. את החברה הכלכלית יצגו מ”מ יו”ר החברה עו”ד אלי קולס, מנכ”ל החברה הכלכלית גל פלג, יו”ר חברת האצטדיון שמשון הראל וחבר הדירקטוריון שלמה גלבוע.

בנוסף ליתרונות הרבים של המתחם החדיש, שבמרכזו האצטדיון שיכיל 30 אלף מושבים ויהיה האצטדיון המקורה הראשון בישראל, יהנו אורחי המתחם מנגישות תחבורתית יעילה וחניון ל- 1,600 רכבים, לרבות קירבה לתחנת רכבת חוף הכרמל, תחנת האוטובוסים הראשית של חיפה והמטרונית – הרכבת הקלה של חיפה שצפויה לפעול בכביש 4 בסמיכות לאצטדיון. בסמוך מצויים חניונים היקפיים לאלפי רכבים נוספים ובצמוד נמצאת הצטלבות דרכים של הכביש המהיר חיפה ת”א (מספר 2) הכביש הישן (מספר 4) ומנהרות הכרמל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
 1. ירון חנן אמר/ה

  לפי דיווחי "הפרבדונט" האחרון:
  קומפלקס בתי הקולנוע הגדול בצפון במתחם אצטדיון סמי עופר- יוקם ע"י "החברה הכלכלית" של חיפה

  להזכירנו: לא רחוק משם בצמוד למרכז הקונגרסים- הוקם ע"י אותה "חברה כלכלית" (בראשות יונה יהב) וחברת הבת שלה מת"ם, קומפלקס בתי קולנוע בשיתוף עם "גלובוס גרופ". כידוע המקום נכשל כישלון חרוץ ואתו כל המתחם. בראש וראשונה נכשל מרכז הקונגרסים עצמו, וכל הקומפלקס הזה הפך די מהר לגיבנת תקציבית, ממנה מיהרה חברת "גב ים" להיפטר בעסקת מכירת מת"ם השערורייתית.

  כעת יונה יהב כראש עיר, מסוגל לעשות אותן טעויות רק יותר "בגדול": כבר עתה רואים את הבור התקציבי הענק שהוא יצר בפרויקט אצטדיון הענק שמקימה "החברה הכלכלית" בדרום חיפה
  ואליו יצרפו קומפלקס ענק של בתי קולנוע שאמור למשוך אוכלוסייה עצומה כל יום, בתקווה שזה יספק הכנסות לתפעול האצטדיון זולל המזומנים הזה בטווח הארוך.

  שלא יהיה ספק: חיפה צריכה אצטדיון הולם וראוי למידותיה ובניהול נבון האצטדיון היה יכול להחזיר את רוב הוצאותיו, כאמור, רק אם ינוהל נכון מבחינה כלכלית ועסקית!

  במקרה הזה לא ברור איך בנו את המודל הכלכלי-עסקי של מתחם האצטדיון?
  הרי ריכוז האוכלוסייה הגדול ביותר לא מצוי בצד הדרומי של חיפה אלא דווקא בצד ההפוך, ושם כבר קמו 2 מתחמי ענק של בתי קולנוע (בקריון ובלב המפרץ).
  מכת המוות לאפשרות להפעיל מתחם בתי קולנוע משמעותי בדרום חיפה הגיעה מזמן, לאחר פתיחת "הסינמול" בלב המפרץ וכדאיות הנושא נבדקה כבר היטב לפני כמה שנים.
  חוששני והלואי שאתבדה, שפרויקט האצטדיון מצטרף ממש בימים אלה לשורת הכישלונות הקולוסאליים של "החברה הכלכלית" וחברות הבת שלה…

  דרך אגב: מישהו זוכר את המיזם הכלכלי של החברה הכלכלית, שיצא בקול תרועה רמה לפני שנתיים וכיום בקושי נשארו בשטח רק גדרות הפח הרעועות שעוטפות את השטח שהוקצה לו? אני מתכוון ל"פארק מדעי החיים" ש"החברה הכלכלית" לא מצליחה להרים בו אפילו מבנה אחד, למרות שכל כמה חודשים יהב מבטיח ש"עוד כמה שבועות" יקום שם המבנה הראשון?
  לא נשכח את "בית בוסטון" גם הוא של חברת מת"ם "המפוארת" (49% ממנה בבעלות החברה הקלקלית), שנבנה בעלות של 2.5 מליון דולר ונמכר שנים ספורות אח"כ בהפסד: 375 אלף דולר וגם כל הכסף הזה הוחזר למלווים- קהילת יהודי בוסטון. ממש עיסקה "כלכלית" !!
  וגולת הכותרת: מה עם פרויקט הנדל"ן המגלומני –"המרינה" שמיום לידתו בחטא עוד כשהיה בגדר רעיון בלבד, הזהרנו שאין סיכוי שמישהו רציני במדינה ייתן לו לקום במיקום הרגיש כל כך מבחינה נופית והיסטורית?

  אז מי אמר שחברה כלכלית או עסקית לכאורה, פועלת כאילו על פי היגיון כלכלי -עסקי? "החברה הכלכלית" של חיפה, במיוחד בעידן יונה יהב מוכיחה שוב ושוב שהמילה "כלכלית" נכונה לגביה רק באיות שונה:
  זוהי חברה "קלקלית" וכך צריך לקרוא לה כשיונה יהב וחבורתו מנהלים אותה! כל מה שיכול היה להיות "כלכלי" יוצא ממנה ברוב המקרים "מקולקל ואולי גם מקולל ומגיע לביזבוזי עתק…

  לכן אמור מעתה: החברה הקלקלית של עיריית חיפה! חברה מאד יקרה במונחים של כישלון כלכלי…

  הגיע הזמן שמבקר המדינה יפשפש קצת במה שקורה פה ואיך מתקבלות בחיפה החלטות בתחומים "הכלכליים" בתקופת יונה יהב.

  מוגש כחומר למחשבה לתושבי חיפה לקראת תשלום הארנונה הקרוב…

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.