"שביל חיפה": טיול עירוני בחיפה

שביל חיפה של גיא שחר. כתבתה של אפרת ליבמן פנר

"שביל חיפה" הוא "טרק" אורבני מומלץ שחולף דרך רחובות, טבע ומרכזי תרבות ואומנות במסלול אחד.


"שביל חיפה" הוא פרויקט עליו עובד גיא שחר באופן עצמאי לגמרי כבר שנתיים
. בשנים האחרונות רבים המטיילים שחולפים "בשביל ישראל". ממש באותו האופן מציע לנו גיא להכיר קצת יותר לעומק מסלול אורבני נהדר שחולף דרך רחובות, טבע, מרכזי תרבות ואומנות ובעיקר ממחיש את החוויה הנופית המגוונת שיש לעיר הררית כמו חיפה להציע. בניגוד לסתם שיטוט בעיר מדובר ב"טרק" רציני הכולל מסלול היקפי של כל העיר, המגיע עד 70 ק"מ (רעיון חדשני שלא קיים כיום בעולם).
הצועדים את כל 70 הק"מ של "שביל חיפה" יהיו זקוקים לאפשרויות לינה בדרך ולשם כך ניתן להשתמש בצימרים עירוניים, בתי הארחה ובמלונות הפזורים ברחבי העיר. מה שמדהים בתכנון של גיא הוא שקיים אתר אינטרנטי הכולל את מפת העיר וסימון השביל, פירוט על כל מקטע של "שביל חיפה" ומדריך המספק מידע היסטורי ואורבני שניתן להוריד בקלות באתר.

לפני חודש ימים יצא לי ללכת את מקטע 1 ב "שביל חיפה", אך מכיוון שאני לא חובבת טרקים מושבעת, הלכתי אותו מלמעלה למטה ולא להיפך כפי שמתוכנן. התחלתי מרחוב החלוץ, משם דרך גן הזכרון שמול העירייה ירדתי למטה דרך "ואדי סאליב". בסופו חתכתי ימינה לרח' שיבת ציון המוביל אל שוק הפשפשים, נחתי קצת בבית הקפה "ניסים ונפלאות" השוכן לו בתוך שוק הפשפשים ומשם המשכתי לקמפוס הנמל (ברחוב הנמל). מי שיוצא לטיול בחמישי או שישי אני ממליצה בחום לעבור דרך שוק האומנים שנמצא היכן שהיה פעם "השוק התורכי", המקום פתוח בחמישי מ17:00 אחה"צ ובשישי בבוקר.

חודש נובמבר, קצת לפני שמתחיל החורף באופן רישמי זה זמן פשוט מושלם להסתובב, לטייל ולספוג אווירה של טבע ירוק המתערבב עם נוף עירוני, תרבויות, דתות מגוונות וריח של אותנתיות בעזרת המסלול של "שביל חיפה".

2 תגובות
  1. irir אמר/ה

    רעיון נהדר של גיא שחר.

  2. אפרת ליבמן- פנר חי פה אמר/ה

    בהחלט רעיון נהדר ותודה על הקישור.

לא ניתן להגיב