רחל נפשי זכתה באות הנשיא על פעילותה למען נשים וילדים בסיכון

רחל נפשי - ראש עמותת "ילדותי השניה" להצלת נשים מוכות (צילום: ירון כרמי)

"רחל נפשי הם פניה היפות של העיר חיפה"
כך אמר השבוע ראש העיר יונה יהב, בקבלת פנים אותה ערך לכבוד רחל נפשי, לרגל זכייתה באות נשיא המדינה למתנדב. יהב, הוסיף כי האות לו זכתה נפשי, הוא האות של חיפה שכן דמותה היא דמותה של היפה של העיר וכאשר הוא נזקק לתאר את חיפה הוא מתאר את רחל ואלפי מתנדבים נוספים הפועלים בעיר ומטביעים בה חותם של טוב ונתינה.

"רחל נפשי פועלת במקומות הקשים ביותר" אמר יהב והוסיף "אלה הם המקומות בהם מתקיימת דרמה יום יומית, המקומות בהם נדרש יותר מכל לב חם וטוב לב שמניע שדרה של אנשים טובים. אות הנשיא הוא המעט שמגיע לרחל ולכל חברי העמותה ואנחנו סיים יהב את דבריו על מנת להצדיע לה ולחבריה בשם תושבי העיר כולה".
אות "נשיא המדינה למתנדב", הוענק לרחל על פעילותה רבת השנים למען נשים וילדים בסיכון. במסגרת זו הקימה נפשי בחיפה לפני כ – 10 שנים את עמותת "ילדותי השנייה" למניעת אלימות במשפחה ומאז היא עומדת בראשה ומובילה את פעילותה.

חבר עמותת "ילדותי השנייה", תא"ל במיל' יוסי מורג, סיפר על פעילות העמותה והסיוע הנרחב אותו היא מעניקה לנשים וילדים השוהים במעונות לנשים מוכות. עמותת "יד לבנים" סייעה בין היתר בהתאמת המעונות לצרכי המשפחות, בציוד, ריהוט, הקמת גינה טיפולית, גני ילדים, גני משחקים, חדר ריפוי בעיסוק ובסיוע לנשים בתקופה ההתאקלמות הראשונה והקשה לאחר צאתן מהמעונות המוגנים. כמו כן מעניקה העמותה ארוחות חמות לעשרות ילדים במצוקה, רוכשת עבורם ילקוטים לבתי ספר, מקיימת עבורם מסיבות חג ועוד.

יוסי מורג (צילום: ירון כרמי)

רחל נפשי, הודתה במילים נרגשות לראש העיר ואמרה כי בכל פעם בו היא פונה לעירייה בבקשת סיוע, היא נרגשת מחדש מההתגייסות והרצון הטוב אותו מגלים כל גורמי העירייה להם היא נזקקת בפעילותה. נפשי דיברה על הנתינה כדרך חיים, על הדלת הפתוחה של כל מתנדבי העמותה, לכל פניה של אישה או ילד החווים אלימות במשפחה. רחל סיימה את דבריה בהבטחה כי תמשיך לפתח פרויקטים דומים ותדאג להעלות חיוך על פניו של כל ילד, שכן צחוק של ילד הוא לא רק התגמול של העושים במלאכה אלא גם השלב הראשון והחשוב בנכונות אמו לקבל סיוע נפשי וסוציאלי.
בקבלת הפנים שהתקיימה באולם הנהלת העירייה השתתפו בין היתר: ראש מערך הרווחה בעירייה פיני ווגמן, המלחין אפי נצר, פרופ' אליאס טובי ורעייתו גילה, חבר מועצת העיר רמי דותן, יו"ר עמותת בית שבתאי לוי יוסי כהן, יו"ר אגף הרווחה בחברת חשמל מוטי וגנר, ד"ר יהודית זוסמנוביץ, נציגי מועדון רוטרי הוד-הכרמל עו"ד איציק ריינפלד, גזבר המועדון טומי ורה ורעייתו, משה צוריך ואחיה של רחל עו"ד אורי גורביץ.

לא ניתן להגיב