הם חוזרים: בוזגלו חזר מפציעה לקראת המשחק של מכבי חיפה נגד נתניה

הבוזגלוס באים להציל את מכבי חיפה. לאודי דהן יש הרבה מה להגיד

מאור בוזגלו..יחזיר את השמחה למועדון?
מנדי זלצמן – רחב

מחר,שבת 25.11.17 בשעה 20:30,  משחק החזרה של מאור בוזגלו במדי מכבי חיפה. מכבי  חיפה מגיעה למשחק חוץ קשה מול הקבוצה הכי אטרקטיבית בליגת העל. מכבי חיפה מגיעה לאחר נצחון ביתי חשוב על בני סכנין 2:0 במחזור הקודם בסמי עופר. המשחק מחר בנתניה הינו משחק הליגה הראשון שבו ייקח חלק המנהל המקצועי החדש של הקבוצה מו אלאלך. קשה להאמין שתוך 3 שבועות נוכל לראות שינוי בצורת המשחק של הירוקים אבל אולי נוכל לראות שינוי בגישה של השחקנים, כרגע שיש מעליהם עין בוחנת לקראת חלון העברות בינואר הקרוב.

הוא חוזר

מאור בוזגלו שחוזר מפציעה ומהעדרות של מספר חודשים לא קטן מהמגרשים, כשיר לחלוטין. לא ברור עדיין אם בוזגלו יפתח,  אך בטוח שהוא יקבל דקות במשחק החשוב מחר. מאור הגיע למכבי חיפה על תקן מושיע וכוכב על. כל האחריות היא עליו ויש ציפייה גדולה מאוד ממנו שהוא זה שסוף סוף יביא את השינוי המיוחל בקבוצה מהכרמל.

מאור בוזגלו חוזר לשחק במכבי חיפה. האם הוא יפתח לראשונה העונה? (האתר הרשמי)

בתום 10 מחזורים, מכבי חיפה ממוקמת במקום ה-6, עם 14 נקודות והפרש שערים של שער זכות בודד. לעומת מכבי נתניה הממוקמת רק מקום 1 מעליה בטבלה, אבל עם הפרש שערים של 10 שערי זכות לטובתה. מה שמלמד על קבוצה התקפית מאוד שכובשת בכל משחק. ההפרש כרגע בין הקבוצות יכול לצטמצם לכדי נקודה אחת, ומצד שני יכול לגדול לפער של 7 נקודות ולחסל סופית את סיכויי הירוקים להשיג משהו עוד העונה. זאת ועוד למכבי חיפה מצפה דרבי במחזור הבא, שלראשונה מזה שנים הפועל היא הקבוצה העדיפה בעיר והיא זו מוליכה את טבלת ליגת העל.

לחץ – לחץ – לחץ

יעקב בוזגלו, אביו של מאור לא חוסך ביקורת על כל מה שקורה סביב מכבי חיפה. יעקב בוזגלו שועל ותיק, הן כשחקן וכן כאיש תקשורות ובטח כאחד שגידל שחקני כדורגל בביתו. טוען ואומר שמכבי חיפה לא יכולה להצליח כל עוד אין שקט סביב המועודון. יעקב טוען שהתקשרות הינה ביקורתית ומגמתית ואיננה אובייקטיבית. לטענותו חלק מהפרשנים מנהלים חיסול חשבונות מול המועדון מסיבות אישיות בלבד והביקורת שלהם איננה מקצועית ואיננה עניינית כלל.

בנוסף לכמות הכתבים שמסקרת את מכבי חיפה, יעקב טוען שיש לחץ אדיר מצד האוהדים ושאין להם סבלנות. בנוסף לכך, תמוהה בעיניו שכל אוהד מרשה לעצמו לכתוב ולהעביר ביקרות על הקבוצה והשחקנים. מבחינתו אוהד זה כמו אבא לילד צריך לאהוב את הקבוצה ללא תנאים. אפשר להסכים או לא להסכים ואפשר לאהוב את האיש או לא. אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח: יעקב גידל למופת שחקנים בליגת העל, מאמנים וכוכב אחד ענק מאור בוזגלו. לטענתו אנחנו, התקשרות, והאוהדים מצפים ודורשים מצויינות משחקנים ומצד שני קוטלים אותם ויורדים עליהם בכל הזדמנות, לטענת ליעקב כל עוד לא תשתנה האווירה סביב המועדון – המועדון לא יתרומם. יחד עם זאת,  הוא בטוח שמאור יביא את השינוי ונוכל לראות זאת כבר במשחק הקרוב.

מירית הנדסה – נותרו 2 דירות
יעקב בוזגלו: “תנו להם לשחק תפסיקו להלחיץ” (צילום האתר הרשמי)

נצחון חוץ?

מכבי חיפה ללא נצחון חוץ כבר למעלה מ-7 חודשים. הניצחון האחרון שלה היה בתאריך 22/4/2017, אי שם לקראת סוף עונה שעברה באצטדיון המושבה מול מכבי פתח תקווה. את השער כבש אז דקל קינן שיעזוב את הקבוצה בינואר הקרוב לליגה השנייה בארצות הברית. ניצחון מחר, בצורה משכנעת, יכניס את מכבי חיפה לדרייב ומומנטום חיובי וניצחון בדרבי בשבוע הבא עשוי להביא לכך שכל הליגה תפתח וכל העונה יכולה להראות אחרת.

דקל קינן: אחראי על ניצחון החוץ האחרון של הקבוצה (צילום: האתר הרשמי)

 

מסיבת העיתונאים שלפני המשחק מול נתניה

גיא לוזון, מאמן הקבוצה, והקשר, רועי קהת, התראיינו במסיבת עיתונאים לקראת משחק הליגה בשבת מול מכבי נתניה (20:30).

תחילה, התייחס המאמן לוזון להכנות לקראת המשחק מול נתניה, לאחר חזרה מפגרה בת שלושה שבועות:

“יש לנו כמה שחקנים פצועים ביניהם: אופיר מזרחי, ארנסט מאבוקה, שלומי אזולאי ונטע לביא, כל השאר בריאים ומוכנים למשחק”.

על המשחק מול נתניה, אמר לוזון:

אין משחק שהוא לא חשוב. בכל משחק אנחנו שואפים לקחת את מלוא הנקודות. אין חשיבות שונה בין המשחקים. נתניה נמצאת בצמרת בחסד, היא מהקבוצות הטובות בליגה. חשוב לזכור שאנחנו מכבי חיפה, ולא עוד קבוצה בליגה. אנחנו רוצים לנצח את המשחק השני ברציפות”.

בהמשך, הוסיף המאמן:

הייתה קלישאה שקשה לנו מול קבוצות שמצופפות, הוכחנו שאנחנו יודעים לשחק מול קבוצות כאלה וגם מול קבוצות שתוקפות כמו באר שבע. השלב הבא הוא לשמור על יציבות בתוך המשחק. אנחנו צריכים לשמור על יציבות בתוצאות וברמת המשחק”. 

לאחר מכן, סיפר לוזון על העבודה יחד עם המנהל הטכני החדש, מו אלאך:

אני נהנה מהעבודה איתו. יש לו את היכולות להשפיע על המועדון לאורך זמן. לכל אחד יש את התפקיד שלו. מו לא מתיימר להיות מאמן. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא”.

רועי קהת, קשר הקבוצה, התייחס אף הוא למשחק מול נתניה:

“אנחנו מכבי חיפה. נתניה היא מכשול מאוד קשה, אבל ידענו לעבור מכשולים כאלה. באים לנצח את המשחק. אנחנו לא נופלים מהם ויודעים מה עלינו לעשות כדי לצאת עם ידנו על העליונה”.

בהמשך, התייחס קהת לעזיבתו של קפטן הקבוצה, דקל קינן, שעובר לשחק בארה”ב:

“אני מאוד אוהב את דקל. הוא דמות למופת, למדתי ממנו המון. אני בטוח שבשבילו זאת תהיה חוויה. אני מאחל לו המון הצלחה”.

לאחר מכן, הוסף הקשר ואמר:

“השאיפות תמיד להיות בצמרת. אנחנו צריכים לעבור מטרה מטרה ורק לקראת הסוף נדע מה השאיפות. יש לנו חדר הלבשה מאוד חזק ואנחנו יודעים מה אנחנו שווים. יש לנו סגל שחקנים מצוין. ככל שנתחבר, נמצה יותר את הפוטנציאל שלנו. אני מרגיש יותר טוב במשחקים האחרונים. המפתח הוא המשכיות”.

מו אלאך וגיא לוזון בנתיים משלבים ידיים (צילום: האתר הרשמי)

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...