ח”כ חסון פנה למנכ”ל המשרד להג”ס לקבלת דוחות סקר סיכונים שנעשו במפרץ חיפה: “לא רוצה שנתפס לא מוכנים ונשלם מחיר כבד”

יו”ר ועדת המשנה לבדיקת סוגיות תכנון וסביבה במפרץ חיפה, וחבר בוועדת הפנים והגנת הסביבה ח”כ ד”ר אכרם חסון, שיגר למנכ”ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר, מכתב בו הוא מבקש לקבל דוחות סקר סיכונים שנעשו במפרץ חיפה ובעיקר למפעלים כמו בז”ן, חיפה כימיקלים, כרמל אולפינים ועוד.

בשיחה עם חי פה מסביר ח”כ חסון:

“פניתי לקבלת דוחות סקר הסיכונים כדי לדעת מה רמת הסיכונים במפעלים אלו, איך אנחנו ערוכים ומה אנחנו עושים אם חלילה תהיה מחר מתקפת טילים, רעידת אדם או מתרחש אסון. מה יקרה לאזור?

אמרו לנו שהמועצה לביטחון לאומי ערכה סקרים וגם המשרד להגנת הסביבה אבל מעולם לא קיבלנו דוחות ולא ראינו אותם. מאחר ואנחנו מופקדים על הנושא הזה, זה מחייב את משרדי הממשלה לתת לנו את התסקיר כדי לבדוק מה רמת הסיכונים. אנחנו מאוד חרדים  ולא רוצים להגיע למצב שבמקרה ותהיה מתקפת טילים או רעידת אדמה שנשלם מחיר כבד מאוד בחיי אדם, ונשלם מחיר כלכלי כבד כתוצאה מהנזקים. אנחנו לא יודעים מה המצב כיום ולכן זה חובה להעביר לנו את הדוחות. עם קבלתם אני רוצה לקיים דיון בועדת הפנים עם מומחים כדי לדעת מה המצב ולעדכן את האוכלוסייה כדי שכל העולם יהיה ערוך.

“אנחנו נמתין עד 14 ימים עד לקבלת מענה וקבלת הדוחות ואז יצטרכו לתת את הדעת. לא מדובר בדבר קטן ובטח לא בדבר משני. זה הכרחי ומחייב שנדע מה מידת הסכנות ורמת ההערכות שלנו שלא ניתפס לא מוכנים חלילה והאזרחים וכל הערים והיישובים באזור ישלמו מחיר כבד מאוד. יש לנו חששות עקב המצב במזרח התיכון ויש לנו ניסיון מהעבר לכן אנחנו רוצים לקבל את הדוחות בכל דרך ולא נוותר”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.