גיוס גדול של חטיבת הנחל מתחיל היום בחיפה | טוראי ספנסר גולדברג ממישיגן כבר התגייס לגדוד 932

הבוקר עתידים להצטרף למשפחת הנח"ל חיילים חדשים רבים בגיוס הגדול לחטיבה. טוראי ספנסר גולדברג בן ה- 23 מחיפה, משרת גם הוא כלוחם בגדוד 932 של חטיבת הנח"ל ומספר לנו על התחושות והחוויות מנקודת מבטו


טוראי ספנסר גולדברג עלה לבדו ארצה ממישיגן שבארצות הברית בספטמבר 2015. לספנסר אח קטן בן 13 בשם זאק ואחות גדולה בת 20 בשם דילן. טרם העלייה ארצה למד באוניברסיטה בקולורדו את מקצוע הפיזיקה, ונהנה לקרוא ספרים, בעיקר ספרי היסטוריה וספרי מדיטציה. גם בשירותו בצבא  לא מוותר על מדיטציה מרגיעה בכל לילה.
את מסלולו הצבאי החל ספנסר באפריל 2017 במחווה אלון, שם היה לתקופה של ארבעה חודשים. "כשהגעתי למחווה אלון לא ידעתי מילה בעברית, עבדתי קשה ואני רק ממשיך ומשתפר. קיבלתי את תואר החייל מצטיין בסיום ההכשרה וזה היה רגע מאוד מרגש בשבילי", מציין ספנסר. מיד לאחר מכן עבר טירונות במשך ארבעה חודשים נוספים, וכעת נמצא באימון מתקדם.
טוראי ספנסר גולדברג מחיפה – לוחם בחטיבת הנח״ל
"רציתי מאוד להתגייס. בהתחלה הייתי בטוח שאתגייס לצבא בארצות הברית, אולם בשנת 2014, בעקבות ביקור שערכתי בישראל, החלטתי לעלות ארצה ולהתגייס לצה"ל. הגעתי לארץ בתקופה שלאחר מבצע צוק איתן ובנוסף עקבתי בחדשות אחר המצב בארץ. הרגשתי שבישראל אוכל לתרום ולתת מעצמי, שכאן אני הכי רלוונטי. מדינת ישראל היא ביתם של היהודים ומתוקף תפקידנו להגן עליה", משתף ספנסר.
ספנסר ביקש להגיע לחטיבת הנח"ל בסיום תקופת ההכשרה במחווה אלון. "אני שמח על ההחלטה להגיע לנח"ל", מספר ספנסר ומוסיף, "אני אוהב פה את כל החבר'ה, יש לי חברים טובים. יש לנו מפקדים מדהימים שעוזרים בכל דבר שצריך. יש לי המון מוטיבציה ואני מרגיש שכאן אני יכול לאתגר את עצמי".

"למתגייסים החדשים, הייתי רוצה לאחל בהצלחה, בטוח שתיהנו ומקווה שתפיקו את המרב",

מסכם ספנסר.

לא ניתן להגיב