יהב לליברמן: “המלחמה הבאה תהיה קשה יותר ותתפרס בכל רחבי הארץ”

עינת קליש חיים בחיפה – רחב

יונה יהב לשר הביטחון:

“המלחמה הבאה תהיה קשה יותר ותתפרס בכל רחבי הארץ
הממשלה חייבת לתת לרשויות המקומיות את הכלים להתנהל עצמאית בשעת חירום”.

יהב וליברמן

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיע היום (יום ג 14.11.17) למפגש בעיריית חיפה הגיעו ראשי הרשויות הגדולות באזור הצפון ונציגי פיקוד העורף, רח”ל, משרד הביטחון, משרד הפנים ועוד.

את המפגש פתח השר אביגדור ליברמן בקריאה לראשי הרשויות לדרוש את מימוש החלטת הממשלה למיגון העורף (החלטה 2025), שהתקבלה בשנת 2014 וטרם מומשה עד היום. לפי החלטה זו, תקצה הממשלה בכל שנה, ולמשך 10 שנים, כ-150 מיליון ₪ לסגירת פערי המיגון ברחבי הארץ, בדגש על יישובי הצפון.

במהלך הפגישה הביע שר הביטחון את אכזבתו מהיעדר תקציבים למיגון העורף:

באנר יפה נוף רכב עם מסנן החל מינואר 2019 – רחב

“אנחנו עוסקים בעניין שהוא ‘נטו חיים’. מבחינתי הדבר המאכזב ביותר הוא שהממשלה אינה מממשת החלטות שהיא קיבלה. מאז קבלת ההחלטה משרד האוצר מטרפד את מימושה משיקולים לא ברורים, וזאת למרות הצורך הברור בחיזוק הצפון ולמרות שעבודת המטה והתכניות המפורטות הושלמו.

מיגון העורף בצפון לוקה בחסר באופן משמעותי יותר בהשוואה לדרום הארץ, אך גם בדרום אנו נתקלים בקשיים תקציביים רבים בהקמת המכשול. הגיע הזמן שנתייחס למיגון העורף ברצינות. אחרת זו תהיה בכייה לדורות. זו גם אחריותכם, ראשי הרשויות, לדרוש את מימוש החלטת הממשלה. הצפון חייב לקבל חיזוק משמעותי בכל נושא המיגון והגנת העורף”.

עוד הוסיף השר הביטחון, כי בשנה וחצי האחרונות פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח”ל), יחד עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה, עשו קפיצת מדרגה גדולה במוכנות לחירום וכן בתחום המיגון. עם זאת, לדבריו, ללא תקציב רב- שנתי לא ניתן יהיה לממש את התכניות. ראשי הערים והרשויות האזוריות בירכו על המפגש הראשון מסוגו שיזם שר הביטחון, במטרה להציף פערים ובעיות בנוכחות כל גורמי המקצוע הרלוונטיים.

 

יונה יהב, ראש עיריית חיפה:

“עד היום ניהלתי שלוש קטסטרופות קשות בעיר. עיריית חיפה ערוכה ונערכת באופן תמידי ויסודי לשעת חירום, אולם חשוב להבין, כי המערכה הבאה תהיה לאומית ותכלול את כל הארץ, ולכן הממשלה חייבת לתת לנו את כל הכלים להתנהלות עצמאית בעתות חירום”.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...