אישום: פואד שאמה, תושב עוספיה, הצית במזיד פעמיים חורשה בהר הכרמל

כתב אישום הוגש נגד תושב עוספיה בן 43 בגין שתי עבירות של הצתה.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (ב’) באמצעות עו”ד ענת שטיינשניד, לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד פואד שאמה (43) מעוספיה בגין שתי עבירות של הצתה.

על פי כתב האישום, ביום 03.10.17 הגיע הנאשם עם רכבו לחניון הרקפות שבהר הכרמל והחליט לשלח אש במזיד בעצים, בצמחיה ובחורש טבעי שהינו אתר טבעי באמצעות מצית ונייר טואלט שהיו ברשותו. כתוצאה מההצתה, פרצה שריפה והנאשם עזב את המקום. הנאשם, החליט לאחר כשבועיים לחזור על מעשיו ולהצית שוב את החורשה במטרה לפגוע באתר הטבע ובצמחיה. כתוצאה מההצתה, פרצה שוב שריפה והנאשם עזב את המקום. יש לציין כי בשני המקרים הוזעקו כוחות הכיבוי למקום ומנעו את התפשטותה של השריפה.

הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשת המעצר כתבה עו”ד ענת שטיינשניד: “מעשי ההצתה הם מעשיים חמורים. עבירת ההצתה הינה מן החמורות שבעבירות, מי שמתיר לעצמו לסכן בדרך זו רכוש, עשוי להוסיף ולסכן את זולתו גם בנסיבות אחרות, בין אם בשידול ובין אם בביצוע”.

נתפס “על חם” חשוד בהצתת חורש טבעי בבית היערן שברכס הכרמל

בא כוחו של הנאשם עו”ד חמודי מסרי מסר לחי פה: “כבוד נשיא בית המשפט המחוזי הפנה את הנאשם לקבלת תסקיר שירות מבחן אשר יבדוק את עניינו של הנאשם, בין היתר יבדוק חלופות מוצעות ואופציות הידועות בתסקיר המעצר. לדעתי המדובר בנאשם חולה שזקוק לטיפול ויש לבחון אופציות שיקומיות לגביו ועל כן אני מאמין שבהמשך הוא ישוחרר ולאור הודאתו בשחזור שביצע בתיק העיקרי כנראה תבחן עבורו אופציה שיקומית במקום העונשית”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.