סדנאות שיקום לחולי לב לאחר אירוע לבבי, ניתוח לב וצנתור נפתחו בקריית בריאות זבולון

בקריית בריאות זבולון של כללית הוחל לאחרונה תוכנית תמיכה ייחודית במסגרתה מתקיימות סדנאות למטופלים לאחר אירוע לבבי, צנתור טיפול או ניתוח לב, בהשתתפות בני משפחה, אשר מועברות על ידי צוות רב מקצועי, בהובלתה של פאני סטרוסטה, מרכזת תחום אי ספיקת לב של כללית במחוז חיפה וג”מ ונונה גיל – אחות אחראית במחלקה הקרדיולוגית בזבולון.

הסדנא מבוססת על שני מפגשים, בהשתתפותם של 10-15 מטופלים וכוללת היכרות עם מחלות לב על ידי ד”ר ילנה אפסנוב – מומחית ברפואה פנימית וקרדיולוגיה ומנהלת מרפאת קרית ים צפון, תזונה מתאימה לחולי לב והדרכה פרטנית ע”י הדיאטנית הקלינית אירית רז. תרופות ייעודיות, אופן נטילתן, תופעות לוואי ואינראקציות בין תרופתיות בנוסף להדרכה אישית ע”י טטיאנה רומוב – רוקחת קלינית בבית המרקחת בזבולון. חשיבות התמיכה הרגשית תוך הפעלה בסדנה ומפגשים אישיים עם המטופלים, עפ”י הצורך ע”י רוני מיכלסון- עובדת סוציאלית במכון הלב בזבולון.

בנוסף האחיות נונה גיל ופאני סטרוסטה, מציגות במסגרת הסדנא את גורמי סיכון למחלות לב, הסימנים המקדימים להתקף לב וחשיבות הגעה מהירה לבדיקה בבי”ח, על מנת למנוע סיבוכים עתידיים. כמו כן, הן מדגישות את חשיבותו של אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית והפניה להתעמלות שיקומית, תזונה נכונה, מיניות, הבדלי מיגדר, מניעת עישון, כולל הפניה לקבוצות להפסקת עישון שנערכות במרפאות כללית ונותנות מענה לשאלות פרטניות.

בכללית מציינים, כי  מאז הופעלה לפני כחודש, כבר לקחו חלק בתוכנית 200 איש, אשר דיווחו על שביעות רצון גבוהה וכי היא ציידה אותם בידע וכלים להתמודדות טובה יותר.

לבירור על הסדנאות ניתן להתקשר ל 2700 *

תגובות
בטעינה...