מסיבת פורים מרגשת לילדים המונשמים של עמותת "בית חם" 5.3.2012

מסיבת פורים מרגשת ומרהיבה לילדים המונשמים של עמותת "בית חם" 5.3.2012

מאת: אדיר-נאור

עמותת "בית חם" בחיפה נוסדה כדי להעניק סיוע לילדים חולי SMA , לילדים מונשמים 24 שעות ולבני משפחותיהם, לשפר את איכות חייהם מבחינה רפואית וחברתית, לפעול למענם מול הממסד וליזום פעולות משותפות לילדים בריאים וילדים עם צרכים מיוחדים .
baiham.jpg

בית חם לילדים המונשמים – מסיבת פורים עמותת "בית חם" כשמה כן היא. זהו הבית של הילדים החולים במחלת ה- S.M.A. ב"בית חם" הם זוכים לחום ואהבה ומתייחסים אליהם כאל ילדים רגילים. העמותה מהווה מסגרת תמיכה פסיכולוגית והדרכה להורים המעניקה להם את התחושה שהם לא לבד, מחזקת אותם וגורמת לחיזוק הקשר בינם לבין ילדם החולה. הניסיון מלמד כי הורים שתחילה נטשו את ילדם והוא הגיע ל"בית חם" לוקחים חזרה את ילדם הביתה לאחר פרק הזמן בו הילד שהה ב"בית חם" וזאת בזכות התמיכה וההדרכה המוענקות בעמותת "בית חם". ילדים רבים אשר הרופאים הקציבו להם שנה לחיות חיים כבר יותר משבע שנים.

משנכנס אדר מרבים בשמחה – ואכן העמותה , אשר בראשה עומדת הגב' עטרה חיימוביץ יו"ר עמותת "בית חם" אירגנה בתאריך: 5.3.2012 מסיבת פורים חגיגית , מרהיבה ומרגשת לילדים המונשמים בתוך העמותה בה הם שוהים 24 שעות ביממה . נציין גם כי לפני כחודשיים הוענק מגן שר הבריאות לגב' עטרה חיימוביץ על התנדבות וסיוע למערכת הבריאות , על גילוי רגישות מופלאה , על פעילות אנושית ומוסרית , ועל אהבת האדם והזולת על עשייה אמיתית ועל כך שהקדישה את חייה שנים רבות לטיפול בילדים אשר גורלם לא שפר עליהם.

המסיבה התקיימה באווירה פורימית אמיתית, אליה הגיעו ילדים מונשמים נוספים רבים מרחבי העיר חיפה והצפון , שכן הגעה למסיבה כזאת אינה דבר פשוט כלל , לכל ילד מונשם הצמוד לכסא גלגלים מחובר ומאובזר לבלוני חמצן . על הצד הבידורי המלהיב והשמח היו אחראים תלמידי ביה"ס "ליאובק" בחיפה , המלווים את העמותה מספר שנים גם בחיי השיגרה והיום יום בהתנדבותם עמותה . תלמידי ביה"ס הגיעו מחופשים ומשלוחי מנות בידיהם והגיעו לשמח את הילדים המונשמים עם הרבה מצב רוח , התלמידים העבירו את חג הפורים בשירה בריקודים ומערכונים. בפניהם עמדה משימה לא קלה, והילדים המונשמים צחקו וחייכו לכל עבר. בין כל אורחי העמותה הרבים שהגיעו להשתתף במסיבת הפורים היו מאבטח האישים הוותיק וחבר ועד העמותה ראובן פריזי העושה ימים כלילות לטובת רווחתם של הילדים המונשמים , הגב' איריס סקה מזכירת העמותה , האמר שינאווי האח המטפל והמסור של העמותה , הגב' רותם חיוט ידידת העמותה והגב' נטלי קארן-לב אף היא ידידת העמותה שהגיעו במיוחד מתל אביב לשמח את הילדים , לא נבצר מקומו של כוכב תוכנית הטלויזיה "האח הגדול" וידיד העמותה שי רגב אשר נענה להזמנתה של הגב' חיימוביץ , ליטול חלק במסיבה ולשמח את הילדים המונשמים בנוכחותו.

יו"ר העמותה הגב' עטרה חיימוביץ הודתה לכל העוסקים והמתנדבים במלאכת המצווה ולכל האנשים שהקדישו מזמנם הפרטי לטובת רווחתם של הילדים המונשמים , לשמח אותם בחג הפורים . כמו כן איחלה לכולם שאת מסיבת הפורים בשנה הבאה הם יחגגו בבית החולים הייחודי שאותו עומלת ובונה עמותת "בית חם" בימים אלה בעיר חיפה. בנוסף אמרה: "ילד מונשם הוא ילד כמו כל ילד רגיל , רק שההבדל הוא שיש לו חבר מכונת החייאה והנשמה ומחובר לצינורות ובלוני חמצן לגופו 24 שעות ביממה , תודה רבה לכם על כי נתתם לילדינו המונשמים אוויר לנשימה , תודה לכולם על כי נתתם לילדינו המונשמים גם בחג הפורים לצחוק לשמוח לחייך ו… לנשום!",

כמו כן בתום האירוע העניקה הגב' חיימוביץ תעודה ומגן הוקרה לשי רגב על תמיכתו ועזרתו הרבה לרווחתם של הילדים המונשמים.

על מנת להמשיך ולהרחיב את פעילות העמותה בסיוע לילדים ולמשפחות מבקשת העמותה להקים בית חולים לילדים מונשמים אלה, בית חולים שיהיה מעון יום עבור הילדים. מעון יום יוכל לשחרר את ההורים לעבודה ולהקדשת זמן לשאר ילדיהם הבריאים אשר מכורח המציאות הקשה נדחקים הצידה. מעון יום משעות הבוקר ועד הערב, בו יקבל כל ילד טיפול ממורה לחינוך מיוחד, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסט ופעילות של ריפוי בעיסוק יוכל לקדם ולשפר את איכות חייהם של הילדים , ויהיה מקום לשהייתם כבית חולים 24 שעות ביממה.

כל סיוע יוכל לקדם רבות את פעילותה של עמותת "בית חם" לילדי S.M.A. צוות עמותת "בית חם" מזמין כל אדם לבוא ולסייר בבית העמותה, על מנת לראות ולחוש באופן בלתי אמצעי את החום, האהבה והאכפתיות המוענקים לילדים היקרים מידיי יום ביומו.

בימים אלה במתכונתה הנוכחית, יכולה עמותת "בית חם" לטפל במספר ילדים בודדים מאושפזים בלבד בכל פעם . עתה נלחמת העמותה על הקמת בית חולים ראשון מסוגו בארץ לילדים מונשמים שייבנה בעיר חיפה . בית החולים ישמש אף כמעון , וכבית הארחה לילדים מונשמים ולילדים עם צרכים מיוחדים, בידי העמותה האישורים הנדרשים מטעם משרד הבריאות להפוך מבנה קיים כיום בחיפה לבית החולים. בית החולים יפעל במתכונת של "בית חם" רחבה הרבה יותר ויהיו בו 48 מיטות אישפוז , כיתות לימוד ל 24 ילדי גן ומתקנים רפואיים מיוחדים כגון: בריכה הידרוטרפית וחדר גירוי חושים . בהעדר מימון מתאים , חזון הקמת בית החולים לילדים המונשמים עלול לעלות בתוהו , זאת היא גם ההזדמנות שלכם להרים תרומה שתסייע ל"בית חם" לתת יותר לילדים מונשמים רבים יותר , עיזרו לילדינו המונשמים לחייך ולנשום .

לתרומות ופרטים במשרדי העמותה להלן:

כתובת העמותה: רח' שמשון 1, ת.ד. 44646, חיפה ,
טלפון: 8248172/3/4/5 — 04 , פקס: 8112024 — 04 , דוא"ל: baytcham@netvision.net.il ,
אתר אינטרנט: http://www.csma.co.il" onclick="window.open(this.href);return false;

לתרומות:
בנק: דיסקונט — 11, סניף כרמל — חיפה 076, מספר חשבון: 553441 , פרטי העמותה: ע"ר 58-040-708-8

לעמותת "בית חם" קיים אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, כמו כן ניהול תקין וניהול ספרים תקין.

כל הזכויות לתמונות שמורות לעמותת "בית חם" ופורסמו בחי-פה באישורה ובאדיבותה.

לא ניתן להגיב