14 חודשי מאסר נגזרו על נהג אוטובוס אגד שגרם למותה של אור אלבז ז”ל

14 חודשי מאסר נגזרו על ביילין מקונן, נהג אוטובוס אגד שהיה מעורב בתאונה הקטלנית לפני שנה במנהרות הכרמל, בה נהרגה אור אלבז ז"ל, בת ה-17 מחיפה.

הנהג ביילין מקונן
הנהג ביילין מקונן

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה גזר לפני זמן קצר עונש של 14 חודשי מאסר נגזרו על ביילין מקונן, נהג אוטובוס אגד שהיה מעורב בתאונה הקטלנית לפני שנה וחצי במנהרות הכרמל, בה נהרגה אור אלבז ז”ל, בת ה-17 מחיפה.

כזכור ביילין מקונן, בן 45 סטה בחודש אפריל בשנה החולפת עת שנסע במנהרות הכרמל והתנגש בקיר. תאונה קטלית שגרמה לפציעתם של עשרות נוסעים ולמותה של הנערה אור אלבז בת 17 במותה. חלק מהפצועים עדיין בתהליכי שיקום וחלק נשארו נכים לכל החיים.

סגן נשיא שופט בית משפט השלום לתעבורה גיל קרזבום, גזר כאמור על מקונן, 14 חודשי מאסר בפועל וציין כי התאונה נגרמה אך ורק בשל חוסר תשומת לב של מקונן, ולא מתקלה טכנית באוטובוס.  ביצוע המאסר עוכב ב 45 על מנת שבאי כוחו של מקונן, עורכי הדין יאיר סטולר, ועו”ד אמירה רינגר יגישו ערעור על ההחלטה.

עורכי הדין סטולר ולנגר

באי כוחו של הנאשם, עורכי הדין יאיר סטולר ואמירה רינגר מסרו: “בית המשפט אמר את דברו. הנאשם הביע שוב את צערו ביחס לפצועים והביע תנחומים למשפחת המנוחה אלבז. זו תאונה קשה לנאשם ולפצועים. אנחנו מצרים על כך וזה לא פשוט ובית המשפט נתן את העונש. הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה ולקח אחריות אנחנו נערער על חומרת גזר הדין. העונש חמור, בגלל שעונש של מאסר בפועל לכל אדם נורמטיבי הוא קשה וחמור. הרשלנות היא רשלנות אבל עדיין הנאשם לא יודע מה גרם לסטיה ולא מצליח להסביר את הסטיה”.

 

ביילין מקונן אחרי גזר הדין

וידאו מזירת התאונה שאירעה באפריל 2016

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.