37 אנשי חינוך בכירים התקבצו יחד באקדמית גורדון לחינוך להשלמת תעודת הוראה בתקשורת

חזרה לספסל הלימודים…
37 אנשי חינוך בכירים התקבצו יחד באקדמית גורדון לחינוך להשלמת תעודת הוראה בתקשורת, תכנית אשר הסתיימה השבוע לאחר 3 סמסטרים אינטנסיביים.

"לימודי התקשורת הם הלימודים הרלוונטיים ביותר לאנשי חינוך שמתעסקים עם דור העתיד ועם האתגרים של המאה ה – 21. אין ספק כי תעודת הוראה בנושא היא הרלוונטית ביותר עבורם."

כך אומרת ד"ר ארנת טורית, ראש החוג לתקשורת בגורדון על המוטיבציה בפתיחת התכנית יחד עם עינב שוורץ ממינהל חברה ונוער במחוז חיפה.

לאנשי החינוך לא היה קל לחזור לספסל הלימודים וללמוד עם סטודנטים צעירים ובמקביל להמשיך לעבוד במשרה מלאה וכמובן לנהל משק בית ומשפחה. אולם, משניתנה ההזדמנות לחיבור עם המכללה, התאספו מנהלי מחלקות ואנשי חינוך ממשרד החינוך, עיריית חיפה עיריית קריית מוצקין, עיריית קריית אתא, מועצה מקומית פרדס חנה בינימינה, כרכור, גבעת עדה, ג'יסר א -זרקא ואום אל פאחם ובחרו לסיים תעודת הוראה בתקשורת.

בין השאר, הם התבקשו ללמוד על תאוריות ואסכולות בתקשורת בסוציולוגיה בחינוך ופילוסופיה, לכתוב סמינריונים, לכתוב עבודות, להכיר את מערכת המיחשוב במכללה לעמוד בדרישות ואפילו לחוות יום אימונים בהוראה, לעיתים התרגול התקיים בבתי ספר עליהם הם מפקחים. לאור ההשתתפות, חלק לא מבוטל מהמשתתפים כבר חושב על הסבת מקצוע ואחרים כבר ממש מתגעגעים.

עמי ראובן, מנהל אגף חינוך בעיריית קרית ביאליק, מספר כי לחזור לספסל הלימודים עבורו היא חוויה בלתי רגילה והנאה צרופה- "כמה התגעגעתי לאותה הוויה סטודנטיאלית, לחוויית הלמידה למבחן, להתרגשות והמתח של לפני קבלת הציון ובכלל לחיות בתוך הוויה של קבוצה איכותית שהפכה להיות משפחה תומכת. מבחינתי יום הלימודים היווה אתנחתא מטירוף ואינטנסיביות העבודה השוטפת. זוהי הזדמנות נהדרת להודות למרצים הנהדרים שלימדו אותנו ופינקו אותנו, ואף סבלו את הנדנודים שלנו , הכל כפי הנראה מתוך פינוק יתר.

גם סיגלית אוגיון, ממחלקת החינוך בקריית מוצקין, מספרת על איכויותיה של התכנית בשיתופי פעולה בין השטח לאקדמיה על אף הקשיים הרבים שהיו לאנשים עובדים ובעלי משפחות:

"אני לא יודעת מה חשבנו לעצמנו אבל דרישות הלימודים לא היו פשוטות ואני בטוחה כי החוג לתקשורת בגורדון יודע כי הוא קיבל 30 אנשי חינוך בעמדות מפתח שהם השגרירים הכי טובים של גורדון. הקשר ביננו לא נגמר בסיום הלימודים. אני בטוחה כי יהיו עוד הרבה מאד שיתופי פעולה עם החוג."

לקראת סיום התכנית, נדרשו הסטודנטים לחלום, ליצור ולהציג אפשרויות שיתוף פעולה של קשרי "אקדמיה עירייה בית ספר וקהילה". לשם כך חבר החוג לתקשורת עם המרכז למעורבות חברתית קהילתית של המכללה בראשות ד"ר נטע ברנסקי. המרכז שואף לחבר סטודנטים למעורבות חברתית בקהילה דרך הובלת יוזמות של ויצירת מקומות השמה של העריה או של משרד החינוך במסגרת תכנית מחול"ה. הפעם הסטודנטים המקושרים לא היו צריכים לחפש רחוק: חלקם בחרו להציג פרויקטים קיימים וחלקם הציגו רעיונות הנשענים על הקיים ואשר נקווה יוכלו להתקיים בשנה הבאה.

טסי אייצ'או ומלי תואבה צימט מעיריית חיפה, הציגו את התכנית שכבר מתקיימת באקדמית גורדון, קורס סייעות לגני ילדים במכללה ליוצאות אתיופיה ושילובן כעובדות בעיריית חיפה, בהנחיית ראש היחידה למעורבות חברתית קהילתית, ד"ר נטע ברנסקי מומחית להתפתחות הילד ותקשורת בינאישית: קורס ייעודי ואיכותי, ליוצאות אתיופיה מתוך מטרה לאפשר להן להתמודד ביעילות עם הובלת פעילות בצהרונים.

עדי גרוס, יאיר גרינברג ורחל בשארי מבינימינה כרכור גבעת עדה – רוצים להקים גשר בין מורים להורים בקהילת בית הספר אורט שומרון – לא וועד הורים כמו פעם אלא שותפות אמיתית בתמיכת המועצה. גורדון יכול לסייע במעטפת האקדמית בקורס משותף בהרצאות בנושא ושילוב הורים בבית הספר.
הפוטנציאל לשיתופי פעולה הוא פוטנציאל אדיר.

 

לא ניתן להגיב