אליפות העולם בג'ודו: ענבל שמש החיפאית הודחה בסיבוב השני

אלופת ישראל לשנת 2017 וזוכת מדלית הזהב במכביה ה-20 שנערכה בחודש יולי, השתתפה באליפות העולם שנערכה בהונגריה והודחה בסיבוב השני. שמש: "מרוצה מהופעת הבכורה, אין ספק שאני בדרך הנכונה".

ביום שני  (28.08.17), נפתחה אליפות העולם לג'ודו בבודפשט שבהונגריה. ענבל שמש החיפאית (20), לה זו השתתפות ראשונה באליפות העולם, גברה בסיבוב הראשון על היריבה הרוסיה קתרינה וולקובה בחניקה כשנותרו 02:01 דקות לסיום.

בסיבוב השני, פגשה שמש את הצרפתייה ריס אביגנו, מדליסטית הכסף מאולימפיאדת ריו וחברתה הטובה של הג'ודוקא ירדן ג'רבי. הצרפתייה הכניעה את שמש כבר לאחר שש שניות ולמעשה סיימה את דרכה בתחרות.

ענבל שמש סיפרה לחי פה על חוויותיה מהאליפות :"זאת הייתה הופעת בכורה שלי באליפות העולם לבוגרים (אני שנה ראשונה בבוגרים). מבחינתי באתי לתחרות הזאת בגישה של אין לי מה להפסיד. באתי לתת את הכל. ההגרלה שלי הייתה מאוד קשוחה והפגישה אותי כבר בקרב הראשון עם רוסיה בכירה ממני הרבה יותר, שמדורגת 10 בעולם, בעלת מדליות באליפות אירופה וגרנד סלאם. מצאתי את הדרך לנצח אותה וחנקתי אותה לאחר 2 דקות, ובכך בעצם קיבלתי איפון. בקרב השני חיכתה לי אלופת העולם לשעבר, סגנית אלופה אולימפית, שם נעצרתי והפסדתי. אני עוד לא ברמה שלה כרגע. ואחרי שעברה אותי, ניצחה את כל הקרבות שלה עד למדליית הזהב. ברור שהתבאסתי. אין דבר שאני שונאת יותר מלהפסיד. אבל עברו כמה ימים מאז, וכשאני מסתכלת אחורה על התחרות, אני מרוצה מההופעה שלי. ניצחתי ספורטאית בכירה מאוד והפסדתי לספורטאית הכי טובה. אין ספק שאני בדרך הנכונה, ממשיכה הלאה לעבר המטרות הבאות".

 

רועי שווץ מנכ"ל אגודת מכבי חיפה : האגודה גאה מאוד בענבל על השתתפותה לראשונה באליפות העולם בג'ודו. התחרות היא אבן דרך נוספת ברזומה המרשים של הספורטאית הצעירה. נמשיך לתמוך ולעודד את ענבל בכל שלב ע"מ לאפשר לה להגיע להישגים משמעותיים בג'ודו הישראלי והעולמי כאחד ולהוסיף הרבה כבוד למועדון הירוק. 

 

 

לא ניתן להגיב