אזרחות הכבוד של העיר הוענקה לליאון רקנאטי

יהב: "התברכה העיר חיפה שהשם ליאון רקנאטי קשור בה"

כך אמר השבוע ראש העיר יונה יהב, במהלך טקס הענקת אזרחות כבוד של העיר חיפה, לליאון רקנאטי. האות הוענק ע"י ראש העיר לרעייתו ד"ר שולה רקנאטי, אשר הודתה על ההחלטה להעניק אזרחות כבוד לבעלה. "אזרחות הכבוד" אמרה ד"ר רקנאטי "היא תעודת אמון בדרך אותה מוביל ליאון לאורך 25 שנים בחיפה ואנו מקווים כי נוכל להמשיך בפעילות זו לאורך שנים רבות לטובת הדורות הבאים".
"אזרחות הכבוד" הוענקה לרקנאטי על תרומתו רבת השנים ופועלו יוצא הדופן למען העיר חיפה בכלל ומוזיאון המדעטק בפרט במשך למעלה משני עשורים.

ראש העיר חיפה יונה יהב סיפר על היכרותו רבת השנים עם ליאון רקאנטי אותו הכיר במהלך לימודיו באוניברסיטה העברית. זו הייתה היכרות שטחית. הוא לא הכיר אותי אבל אני ידעתי מי הוא. כבר אז התרשמתי מאישיותו המיוחדת, נועם הליכותיו וצניעותו – דבר שלא השתנה עד היום.
יהב: "רק כעבור שנים לאחר שנבחרתי לראשות העיר זכיתי להכיר את האיש מקרוב והרושם הראשוני רק הלך והתעצם. מעולם לא נתקלתי באדם שבא לעשות מעשה של כבוד להנצחת הוריו ונשאר מעורב במוסד בו בחר להנציח את שמם לאורך כל כך הרבה שנים. שלוש התערוכות הבינלאומיות אותן הביא לחיפה הביאו לעיר כמיליון מבקרים ובכך הוא "שם על המפה" לא רק את המוזיאון בראשו הוא עומד אלא גם את העיר חיפה. ליאון רקנאטי, הוא אדם צנוע שנמנע מאור הזרקורים ואולם מעשיו הרבים והטובים למען הציבור מציבים אותו למרות רצונו בקדמת הבמה ומעשיו יהיו חקוקים לעד בתולדות העיר חיפה.

לא ניתן להגיב