שתיקה רועמת בחיפה: פעילי החזית לשחרור בעלי חיים מחו מול המסעדות והפאבים בשדרות מוריה

מחאת שתיקה רועמת התקיימה מול המסעדות והפאבים בשדרות מוריה בחיפה במהלכה דרשו הפעילים מהעוברים ושבים להביט לאוכל שלהם בעיניים, ולהבין כמה סבל בעלי החיים עברו עד שהגיעו לצלחת המדממת שלהם

שתיקה רועמת בחיפה צילום: שלי בן יוסף
מבזקי וואטסאפ
שתיקה רועמת בחיפה צילום: שלי בן יוסף

פעילי החזית לשחרור בעלי חיים קיימו בחמישי האחרון מחאת שתיקה לילית ורועמת מול המסעדות והפאבים בשדרות מוריה בחיפה בשעות שהיו עמוסות בלקוחות, במהלכה דרשו מהעוברים ושבים להביט לאוכל שלהם בעיניים, ולהבין כמה סבל בעלי החיים עברו עד שהגיעו לצלחת המדממת שלהם.

הפעילים הרימו שלטים עליהם מתנוססות תמונות של בעלי חיים בתעשייה עליהם נכתב "בשר הוא גופה של בעל חיים שעבר התעעלות ורצה לחיות"  ועוד. והסבירו לעוברים ושבים על הסבל של בעלי החיים  במשקים שזקוקים לקול שידבר עבורם, שילחם את מלחמתם, מכיוון שאינם מסוגלים להילחם בעצמם.

לדברי הפעילים: "הטבעונים המנסים לזעוק בשמם נענים במאבקים נגדיים ובאמירות לועגות, פשוט כי הם נלחמים נגד נורמה מעוותת, שמקובלת לחלוטין על ידי השאר, אך עבורם, עבור אלו המביטים למציאות בעיניים – היא גיהנום עלי אדמות. פעמים רבות מטיחים בפעילים טבעונים כי לעולם לא יצליחו לשנות את העולם, ושמטבע היותנו כאן על האדמה הזו צרכנו מוצרים מן החי".

שלי בן יוסף

שלי בן יוסף מארגנת המחאה מסרה לחי-פה: ״מלבד העובדה כי האדם לא צרך מלכתחילה מוצרים מן החי, אם נבחן שינויים שהתקיימו לאורך ההיסטוריה, לטובה ולרעה, נוכל לומר בקלות וללא מחשבה יתרה כי תפיסת האדם השתנתה פעמים רבות. ניתן לראות זאת בשינוי התפיסה לגבי נשים, שבעבר היו חסרות זכויות לחלוטין, לגבי כהי עור, שבעבר היו משועבדים על ידי בהירי עור. כל אלו היו חוקיים לחלוטין, כולם ידעו שהם מתרחשים, אך העלימו עין. רק כאשר קם אדם והחליט לזעוק, למרוד, לא להיכנע, כמות המתנגדים והנאבקים הלכה וגדלה, ולבסוף הדברים הללו יצאו מהחוק ועברו מן העולם, והכל בזכות אדם אחד שקם והתנגד לדבר שנראה מעוות לחלוטין בתקופתינו, אך בעבר היה פשוט הנורמה".

"בדיוק ממקומות אלו מגיעים פעילים לשחרור בעלי חיים וזועקים בשם בעלי חיים. כאשר אדם אחד החל לזעוק בשמם, הצטרפו אליו אנשים נוספים ונלחמו את מלחמתם של בעלי החיים. כמות הטבעונים בעולם ובישראל בפרט ממשיכה לגדול, ובהתאם לכך גם כמות הפעילים. פעילי "החזית לשחרור בעלי חיים" המביטים למציאות בעיניים מבינים כי עליהם לפעול ולא להפסיק לפעול עד שהכלוב האחרון יהיה ריק לחלוטין, ויש בהם אמונה שלמה כי בעלי החיים ישוחררו בסופו של דבר שחרור מוחלט מניצול האדם, ויזכו לחופש אמיתי".

קניון שער הצפון – מתחלף – WB
שתיקה רועמת בחיפה צילום: שלי בן יוסף
שתיקה רועמת בחיפה צילום: שלי בן יוסף
שתיקה רועמת בחיפה צילום: שלי בן יוסף

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...