טיפולי רפואה משלימה לנשים הסובלות מאנדומיטריוזיס במרכז לבריאות האישה בלין

חידוש בלין: רפואה משלימה במרפאת האנדומטריוזיס במרכז לבריאות האישה, לנשים אשר סובלות מהמחלה. הטיפול מתבצע באמצעות דיקור הסיני, תמציות צמחי מרפא והנחיות תזונה.

ד"ר קאופמן, ד"ר מנדל וד"ר קליין - צילום: דוברות כללית
מבזקי וואטסאפ
ד"ר קאופמן, ד"ר מנדל וד"ר קליין – צילום: דוברות כללית

אנדומיטריוזיס הינה מחלה הגורמת סבל רב לנשים החולות בה. במחלה זו, תאי רירית הרחם (אנדומטריום), האחראים כרגיל לקלוט את העובר בחלל הרחם במידה ויש הריון, נמצאים במיקום לא תקין, בד"כ באיזורי הבטן התחתונה והאגן. במיקומם הלא רגיל, הם מעוררים את תאי מערכת החיסון וכך מתלקחת דלקת קשה, שיכולה לגרום להידבקויות באגן. לעתים הם חודרים גם לאיברים שונים, כגון המעיים, שלפוחית השתן והשופכנים והם עלולים ליצור ציסטות בשחלות.  כתוצאה מכך, נשים עם אנדומטריוזיס עלולות לסבול מסימפטומים קשים במהלך המחזור החודשי, כמו: כאבי מחזור בלתי נסבלים, הפרעות במערכת העיכול ובמערכת השתן וכאבים ביחסי מין. חלקן סובלות גם מבעיות פוריות וקושי לקיים יחסי מין.

בשנת 2009 הוקם המרכז הרב-תחומי לטיפול באנדומטריוזיס במרכז רפואי כרמל בניהולו של ד"ר יובל קאופמן,  ובחודשים האחרונים פועלת במרכז לבריאות האישה בלין, בניהולה של ד"ר רחל מנדל מרפאה לאנדומטריוזיס המשולבת עם בית חולים כרמל.

לאחרונה, הוחלט להרחיב את מגוון הטיפולים המוצע במרפאה והוא כולל גם טיפולי רפואה משלימה. ההחלטה עלתה בעקבות יוזמה משותפת של ד"ר קאופמן עם ד"ר מוטי לוי, מנהל כללית רפואה משלימה ארצי וד"ר אלינה צימרמן, מנהלת מנהלת רפואית מרחב צפון/דרום בכללית – רפואה משלימה. הטיפולים ניתנים על ידי אבי קליין, שהתמקצע בטיפול בתחום בריאות האישה ופריון באמצעות הרפואה הסינית. קליין הוא ממקימי 'הלשכה לרפואה סינית בישראל' ובשנים האחרונות מיקד חלק ניכר מהפעילות שלו לטיפול בנשים הסובלות מתסמיני מחלת האנדומטריוזיס וצבר נסיון רב בתחום. קליין מבצע את הטיפולים תוך התייעצות רפואית הדוקה עם ד"ר קאופמן. בנוסף, השניים מתכננים מחקר מעמיק, שהם יזמו, ראשון מסוגו בארץ.

במחקר נבדקת יעילות הטיפול בחולות אנדומטריוזיס באמצעות הרפואה הסינית.  הטיפול באנדומטריוזיס מתבצע באמצעות הכלים העומדים לרשות הרפואה הסינית: הדיקור הסיני, תמציות צמחי המרפא והנחיות התזונה. הדיקור הסיני מתבצע באמצעות מחטים דקיקות, סטריליות וחד פעמיות שמעוררות גירוי בנקודות על פני הגוף, ואשר מטרתן לייצר תנועה נכונה של דם ונוזלים. בדרך זו, לקיים התנהלות נכונה של מערכות אשר חרגו מתפקוד נכון ותקין וכך נוצר החולי. לטיפולי הדיקור ישנו  גם אפקט מרגיע והוא מסייע לחיזוק מערכת החיסון של הגוף. צמחי המרפא משמשים בתפקיד חשוב מאוד בהאצת קצב הטיפול, וע״י בחירה נכונה של צמחים, ניתן לסייע מאוד בתהליך הטיפולי. את צמחי המרפא נוטלת המטופלת לאורך כל תקופת הטיפול, ובין מפגשי הדיקור. התזונה היא גורם בעל חשיבות מכרעת בתופעה. טיפול טוב אשר אינו מגובה בהנחיות תזונה מתאימות, הינו טיפול בלתי שלם, מדגיש ד"ר קאופמן. המטופלת מקבלת הנחיות תזונה אישיות לאחר תשאול מקיף, אותן חשוב ליישם ולהפוך לאורח חיים.

ד"ר קאופמן וקליין, מציינים: " הנסיון מלמד כי טיפול בנשים עם אנדומטריוזיס באמצעות  רפואה סינית עשוי להביא לשיפור משמעותי בסימפטומים ולסייע בכניסה להריון. הטיפול מתאים לנשים המדווחות על סימנים וסימפטומים המחשידים אצלן להימצאות נגעי אנדומטריוזיס, עוד בטרם האבחון המדוייק. השלבים הראשונים הינם לעיתים קלים יותר לשינוי ומניבים תוצאות מהירות יותר. גם נשים שעברו אבחון וטיפול כירורגי על ידי לפרוסקופיה הינן מועמדות טובות לטיפול טבעי באמצעות הרפואה הסינית, במיוחד אם לאחר ניתוח הן אינן מעוניינות או אינן יכולות להשתמש בטיפול הורמונלי מונע. מוטב להתחיל בתהליך, מוקדם ככל שניתן. מאפיין נוסף של המחלה הינו מערכת חיסונית המתפקדת בצורה בלתי יעילה ומאפשרת שגשוג של תאי האנדומטריום מחוץ לסביבתן הטבעית. חיזוק המערכת החיסונית על ידי רפואה סינית מסייע בפירוק של נגעים קיימים".

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

 

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...