רב"ט אריק דל טורו, תושב שכונת רוממה בעיר חיפה , הינו לוחם איסוף קרבי בגדוד האיסוף 869, בגזרת לבנון.

 

שם המשפחה יוצא הדופן של אריק נובע מכך שהינו עולה חדש, ובמקור ממקסיקו. הוא נולד למשפחה נוצרית אך כשנה לאחר שאריק נולד החלו הוריו להתקרב לדת היהודית ולמסורת, יצרו קשרים עם הקהילה היהודית וכך גם חינכו את אריק. למעשה אריק גדל כיהודי לכל דבר ולפני שש שנים הוא ומשפחתו התגיירו באופן רשמי.

 

עיריית טירת כרמל – רחב
אריק דל טורו

 

בגיל 16 הוצעה בפני אריק האפשרות לעלות לישראל במסגרת תכנית נעל"ה (נוער עולה לפני הורים), תוכנית בהובלת משרד החינוך המציעה לצעירים וצעירות יהודיים מרחבי העולם ללמוד בתיכונים בארץ ולקבל תעודת בגרות ישראלית. אריק החליט  שהוא מעוניין בחוויה הזו ועלה לארץ לבדו.

 

על החלטתו לעלות לארץ לבד בגיל 16 מספר: "רציתי להכיר את ישראל יותר טוב, סיקרן אותי מאוד לדעת איך החיים במדינה ורציתי להתחבר לשורשים היהודיים שלי".

בסיום לימודיו חזר אריק למשפחתו במקסיקו אך לאחר זמן קצר החליט לעלות חזרה לארץ ולהתגייס לצבא כלוחם. בחודשיים הראשונים לאחר גיוסו, התגורר אריק לבד בארץ בעוד משפחתו נשארה במקסיקו. על תקופה זו מספר כי היה קשה אך דווקא אז גילה את הצד היפה של הארץ:

"לא אשקר כי יש קושי בלהיות חייל בודד ורחוק מהמשפחה והבית, אך עם כל הקושי שבדבר קיבלתי המון עזרה והתקבלתי פה בידיים פתוחות. חבריי ליחידה וגם המפקדים שלי עזרו לי בכל נושא ותמכו בי לאורך כל הדרך".

אריק מספר שרצונו להתגייס לצבא, ולתפקיד לוחמה בפרט נבע מכך שרצה לתרום למדינה. משפחתו תמכה בו בכל החלטה שעשה. כעת, אריק לוחם בפלוגת האיסוף הרכובה של הגדוד מזה כחצי שנה. הוא אוהב את התפקיד ורואה בו תפקיד חשוב ומשמעותי. יוצא לו לקחת חלק בפעולות שונות ומיוחדות ביחד עם אנשים שעכשיו הם כמו משפחה עבורו. את החוויות האלה מהשירות, מספר שלא היה יכול למצוא בשום מקום אחר.

 

כיום, משפחתו של אריק עלתה בעקבותיו והם גרים ביחד בעיר, אביו עובד בחברת שיווק ופרסום, ואמו מרצה באוניברסיטת חיפה. על הבחירה לגור בחיפה מספר:

"הבחירה בעיר אינה מקרית. עוד בתקופה בה גרנו במקסיקו, תמיד בביקורנו בארץ משפחתי ואני נהגנו להגיע לעיר, לבלות בה ואף לשהות בה לאורך כל ביקורנו בארץ. אימי הינה חוקרת באוניברסיטת חיפה והיא זו שהובילה את המעבר הקבוע לעיר. אנו מאוד מחוברים לעיר ואוהבים את היופי שבה".

 

תגובה
  1. יובל אמר/ה

    טורו בספרדית זה שור .

לא ניתן להגיב