רצף מרשים של פיצוחי מעבדות סמים באזור חיפה

צפו בווידאו - חשיפת מעבדה ענקית בכפר חסידים. משטרת זבולון הצליחה לאחרונה לפצח מספר לא קטן של מעבדות סמים

מעבדות הסמים צצות בחיפה כפטריות אחרי הגשם. משטרת זבולון חוקרת ומצליחה לחשוף אותן

ממשטרת מחוז חוף נמסר לחי פה כי מדיניות מפקד המחוז, ניצב עמוס יעקב חסרת פשרות בתחום זה.

מפקד המחוז הציב יעד ברור לשוטרי המחוז: להלחם באופן נחוש ועיקש בעברייני הסמים ברחבי המחוז, ולמגר ללא פשרות כל בית גידול וסחר בסם. עקב מדיניות זו, נעצרו עשרות עבריינים והוגשו נגדם הצהרות תובע וכתבי אישום. נסגרו עשרות דירות בהם פעלו מעבדות לגידול סמים.

צפו בווידאו – מעבדה ענקית בכפר חסידים

צילום: רס"ב אהרון אזולאי – משטרת ישראל

עוד הוסיף ניצב יעקב:

יש לנו מודיעין איכותי שמביא תוצאות, כל עבריין שמתעסק בזה שיידע שנגיע אליו, מעורבים בעבודה הזאת הרבה שוטרים ובלשים ואנחנו יודעים איך לעשות את זה. אנחנו פועלים ונמשיך לפעול בכל המישורים, תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותינו לסיכול, ייצור, והפצת סמים. בשנה האחרונה עשינו פעילות ראויה לשבח, חשפנו עשרות דירות.

הנה  מספר דוגמאות

עיריית טירת כרמל – רחב

אירוע 1 – בית בקריית ביאליק :

בתאריך 17.05, בעקבות פעילות יזומה של שוטרי התחנה נערך חיפוש בביתו של החשוד תושב קריית ביאליק. במקום נתפסה מעבדת סמים במשקל של למעלה מ 3 ק"ג. שווי שוק מוערך של 3 ק"ג הוא  כ 30,000 ש"ח. החשוד הובא בפני בית המשפט ושוחרר בתנאים מגבילים עם סיום הטיפול בתיק יועבר החומר למערך התביעה לצורך הגשת כתב אישום.

מעבדת סמים במשקל של למעלה מ 3 קג בבית בקרית ביאליק. (צילום – משטרת ישראל)
מעבדת סמים במשקל של למעלה מ 3 קג בבית בקרית ביאליק. (צילום – משטרת ישראל)
מעבדת סמים במשקל של למעלה מ 3 קג בבית בקרית ביאליק. (צילום – משטרת ישראל)
מעבדת סמים במשקל של למעלה מ 3 קג בבית בקרית ביאליק. (צילום – משטרת ישראל)

 

אירוע 2 – סחר בסמים בקריית מוצקין:

בתאריך 28.05, בעקבות דיווח של שכנים על צעקות מבית ניגש צוות סיור לבית ברחוב קדיש לוז במוצקין, במהלך טיפול באירוע הוברר כי מדובר באלימות בין בני זוג ברשותם נמצאו כ 70 כדורים החשודים כסמים, החשודים בני זוג בני 34 (האישה) ובן 54 לא מוכרים. מעצרם של השניים הוארך עד ליום 30.5.

סחר בסמים בקריית מוצקין. (צילום – משטרת ישראל)

 

אירוע 3 – הירואין בנשר :

בתאריך 24.05, ברח קרן היסוד בנשר בעת פעילות סיור נתפס חשוד בן 34, תושב נשר, עם 2 מנות סם מסוג הרואין בזמן שמשליך אותם בזמן שהבחין בשוטרים, החשוד תחילה טען שקנה זאת לאחר מכן טען שמצא את זה, חשוד שוחרר לאחר חקירתו. עם סיום החקירה יועבר החומר לעיון התביעה לצורך הגשת כתב אישום.

תפיסת הירואין בנשר. צילום – משטרת ישראל

אירוע 4  – קריסטל בקריית ביאליק

בתאריך 25.05, בעקבות פעילות יזומה של שוטרי הבילוש של תחנת זבולון בוצע חיפוש בדירה בקריית ביאליק, במקום נתפס חומר חשוד מסוג קריסטל במשקל של 70 גרם, בחיפוש בחצר הבית נתפסו סמים נוספים מסוג מריחואנה (הידרו) במשקלים שונים. נעצרו 2 חשודים אחד תושב קריית ביאליק בן 29, בעל הדירה, והשני תושב כרמיאל בן 31 . בימ"ש האריך את מעצרם ביום 26.05 (שישי) עד ליום 28.05, וביום 28.05 שוחררו השניים בתנאים מגבילים. שווי הסמים כ – 40,000 ש"ח.

סם מסוג קריסטל שנתפס בקריית ביאליק. (צילום – משטרת ישראל)

 

אירוע 5 – מעבדת סמים בקריית ים

בתאריך 22.5.17 בעקבות פעילות יזומה של שוטרי הבילוש של תחנת זבולון בקריית ים בשיתוף כלבנים, הגיעו לדירה עליה סימן הכלב. השוטרים איתרו את בעל הדירה שמסר כי הוא משכיר את הבית לאדם אחר. השוטרים נכנסו לדירה ובמקום אותרה מעבדה לגידול סמים. נתפסו 15 שתילים גדולים במשקל 2 ק״ג, מתקן הנבטה וציוד המשמש כמעבדה. כמו כן בדירה ליד הוברר כי הוכנה מעבדה נוספת שעדיין אינה פעילה.
שווי הסמים כ – 20,000 ש"ח.

מעבדה לגידול סמים בקריית ים. צילום – משטרת ישראל

אירוע 6 – פלטות חשיש בקריית מוצקין

בתאריך 28.05, בעקבות צו חיפוש, בוצע חיפוש בביתו של חשוד בן 40, תושב קרית מוצקין, בחיפוש בביתו נתפסו 2 פלטות חשיש מוסלקות. עם סיום החקירה יועבר התיק למערך התביעה לצורך הגשת כתב אישום.
שווי הסמים כ 7,000 ש"ח.

פלטות חשיש מוסלקות בקריית מוצקין. צילום – משטרת ישראל

 

אירוע 7  – פלטות חשיש בקריית אתא

בתאריך 28.05, בזמן פעילות של כלבן בהדרכה בבית ספר בגבעת טל בקרית אתא, סימן הכלב אל מחוץ לגדר בית ספר, בחיפוש נמצא 3 פלטות חשיש וקופסה נוספת עם חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה (הידרו) במשקל של כ 600 גרם. מדובר בחומר שהוסלק לצורך פעילות סחר.
שווי הסם כ 13,000 שקל.

פלטות חשיש ושקית מריחואנה בקריית אתא . צילום – משטרת ישראל

 

אירוע 8 – מריחואנה בטבעון

בתאריך 28.05, בזמן מחסום יזום לפנות בוקר שהקים צוות סיור של משטרת זבולון בצומת העמקים, הגיע למחסום קטנוע אשר עורר את חשדם של השוטרים. בחיפוש שנערך על החשוד בן 26 תושב קריית טבעון, נתפסו 280 גרם מריחואנה, בנוסף נתפס כסף מזומן, חשוד טוען בחקירתו שזה לשימושו האישי. שווי הסם כ 3,000 שקלים.

מריחואנה שנתפסה בטבעון. צילום – משטרת ישראל

אירוע 9 – מריחואנה ברחוב הנגב בחיפה

מעבדה לגידול מריחואנה בשיטת ההידרו ברחוב הנגב בחיפה. בפעילות של המשטרה נתפסו בדירה בחיפה כמאה ועשרים שתילי מריחואנה. החשוד בגידולם תושב חיפה כבן ארבעים נעצר והועבר לחקירה.

מעבדה לגידול מריחואנה ברחוב הנגב בחיפה. צילום – משטרת ישראל

לא ניתן להגיב