עשרה גברים ביניהם אחד מחיפה נעצרו בחשד לפדופילה ברשת

עשרה חשודים מהצפון ומהמרכז ביניהם תושב חיפה נעצרו הבוקר (ג') בחשד לפדופיליה. על פי החשד הגברים שלחו מסרונים ותמונות בעלי אופי מיני באמצעות האינטרנט לסוכן משטרתי ממחלק הסייבר שהתחזה לילדה בת 12.

אילוסטרציה- צילום המשטרה

במשך שלושה חודשים אספו חוקרי מחלק הסייבר ראיות נגד  10 גברים שנכנסו לחדרי שיחות באחד מאתרי האינטרנט ויצרו עפ”י החשד קשר בעל אופי מיני עם סוכן משטרתי שהתחזה לילדה בת12.  במהלך ההתכתבויות העבירו החשודים ל”קטינה” תמונות של איברי מין ומסרים בעלי אופי מיני, אחד החשודים אף הציע סכום כסף בן מספר אלפי ש”ח ל”קטינה” כדי שתפגש איתו.

לפנות בוקר פשטו עשרות בלשים חוקרים ממחוז החוף  על בתיהם של החשודים. במהלך החיפושים שנערכו תפסו הבלשים את מחשביהם של החשודים ובשעות הצהריים תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים שהינם תושבי הצפון והמרכז ביניהם אחד מחיפה  וגילם נע בין 18-40 בבימ”ש עכו.

במשטרה מציינים, כי החקירה שלוותה ע”י פרקליטות מחוז חיפה היא נדבך נוסף בפעילות המשטרה וחוקרי יחידת הסייבר המתבצעת במהלך השנה ומטרתה הרתעת עבריינים הפועלים בתחום הפשיעה ברשת בכלל, ופשיעת פדופיליה בפרט. “משטרת ישראל נמצאת באופן קבוע גם במרחב הוירטואלי ופועלת לחשיפתם  ולמיצוי הדין עם אותם העבריינים הפועלים ברשת בתחום הפדיפיליה”.

עוד מדגישים במשטרה, כי בנוסף על הפעילות בתחום האכיפה ומעצר חשודים משטרת ישראל מקדמת גם *מניעה מצבית* ושוטרי משטרת ישראל עוסקים גם בפעילות הסברה על הסכנות שבאינטרנט אותם מעבירים לתלמידים בבתי הספר לאורך השנה כחלק מתוכנית מסודרת מול בתי הספר. לצד פעילות האכיפה וההסברה חשוב לציין כי להורים יש מקום מרכזי וחשוב בפיקוח ובמעורבות היומיומית בתכנים ובאתרים בהם גולשים הילדים.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.