אור אקטע וחברו נפגעו בתאונת פגע וברח ברחוב גאולה בחיפה

סיפורו של אור אקטע בן 18.5 מחיפה מרעיש את הרשת בימים האחרונים, ומעלה הרבה תהיות, שאלות ומשאיר סימני שאלה רבים. מדוע המשטרה מטפלת ביד "קלה" בתאונת פגע וברח בה נפגע אקטע וחברו באורח קשה ומחליטה לסגור את התיק מעילת "עבריין לא נודע" על אף תיעוד מצלמות אבטחה ברחוב.

אור אקטע בן 18.5 וחברו נפגעו בתחילת חודש מאי בתאונת פגע וברח ברחוב גאולה בחיפה. אור נפגע וסבל משברים, פגיעת ראש ואגן וחברו נפגע באורח קשה. יממה בלבד לאחר התלונה נשלח מכתב לאביו עופר אקטע, כי התיק נסגר – הסיבה: עבריין לא ידוע.

פרסום הסיפור חודש לאחר הפגיעה ברשת החברתית פייסבוק שגרם לביקורות קשות מהגולשים על עבודת המשטרה הביאו לכך שהמשטרה תחקור שוב את התיק הפעם במישור פלילי.

אור אקטע בן ה-18.5 שעבד כדי לחסוך ללימודי פסיכולוגיה עדיין סובל משברים ובתקופת שיקום בביתו. הכאב ממנו הוא סובל לא רק פיזי אלא גם נפשי ובמיוחד מלווה אותו תחושת תסכול, אכזבה ואין על מי לסמוך, כי אותו עבריין דורס שפגע בו ובחברו ושינה לו בלילה אחד את החיים ואת התוכניות מסתובב חופשי מבלי לתת את הדין.

אביו של אור, עופר אקטע סיפר בשיחה לחי פה, על התקופה הקשה אותה עובר ליד בנו הפצוע ועל התחושות הקשות אותן מרגיש גם בגלל המשטרה. "אם זאת לא רשלנות אז מה כן?", אומר אקטע "כך אני מרגיש שזו רשלנות. איך יתכן שהמשטרה מחליטה לסגור תיק בגלל עבריין לא ידוע ועוד יממה אחרי התלונה. זו העבודה של המשטרה לחקור ולמצוא את העבריין לא שלנו. אני שואל את עצמי כיצד חודש שלם אף אחד לא פנה אלינו מהמשטרה? רק עכשיו עם פרסום הסיפור הם פנו לבן שלי ולחברו. אני כהורה כואב  לי לראות את הבן שלי שבור ומרוסק ועוד יותר כואב שהמשטרה לא עשתה כלום במשך חודש שלם והחליטה לסגור את התיק. רק עכשיו הם אמרו כי הם חוקרים את התיק במישור הפלילי. אני מרגיש מתוסכל וחסר אונים".

מהמשטרה נמסר לחי פה: "המשטרה חוקרת בימים אלו את התיק גם במישור הפלילי, נוכח חשד לאירוע אחר שקדם לפגיעה. בתחילה, אכן נחקר התיק בהיבט התעבורתי ובהמשך נסגר מעילת עבריין לא נודע, זאת לאחר מיצוי בדיקות בשטח. כאמור, החקירה הפלילית נמשכת במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים".

חלק מהפציעות מהן אור סבל

 

הודעה על סגירת התיק

מסמך סגירת התיק

 

תיעוד הדריסה – שלב אחר שלב

תיעוד ממצלמה 1
תיעוד 2
תיעוד 3

 

2 תגובות
  1. שוורץ טובה אמר/ה

    זה חמור מאוד שלא נותנים להם עונש חזק יותר ,כי אחרת ימשיכו גם בעתיד לדרוס עוד אנשים בגלל שהם יודעים שיצאו בעונש קל וזה הטעות של המשטרה ,

  2. שוורץ טובה אמר/ה

    חבל מאוד שלא מענישים את העברינים האלו כי אם הם חופשים יעשו עוד עבירות שידרסו ויברחו הם לא פוחדים כי המשטרה לא עשתה להם כלום בפעם ראשונה אז כאילו יש להם גיבוי כך הם חושבים,וזה נותן דוגמא רעה לעוד אשנים שלא שומרי חוק.

לא ניתן להגיב