פארק מדעי החיים בחיפה מצטרף לפורום בינלאומי של פארקי מדע וטכנולוגיה לעידוד חדשנות

החברה הכלכלית לחיפה תייצג את פארק מדעי החיים בפורום הבינלאומי, לצד נציגים מסין, ספרד, גרמניה, צרפת, רוסיה, הודו, קנדה, קטאר, בולגריה ודרום אפריקה.

 

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה, שייצג את פארק מדעי החיים בכנס הייסוד של הפורום שנערך בסין:

“פארק מדעי החיים צפוי ליהנות מידע בינלאומי רחב שיגביר את היותו פלטפורמה לפיתוח חדשנות”.

בכנס בינלאומי שנערך במסגרת יריד היזמות והחדשנות בעיר צ’אנגדו, עיר תאומה של חיפה בסין, הוחלט על הקמתו של פורום פארקי מדע וטכנולוגיה מרחבי העולם לקידום חדשנות, גיבוש תפיסת פעולה והפרייה הדדית, מתוך מטרה לייצר גוף חזק שייתן מענה לאתגרים בתחום תחת עקרונות של שוויון ושיתוף פעולה.

החברה הכלכלית לחיפה, המחזיקה בבעלות משותפת עם “מבנה” על פארק מדעי החיים הנבנה במבואותיה הדרומיים של חיפה ואכלוסו מתחיל בימים אלה, תהיה הנציגה היחידה מישראל בפורום החדש לצד פארקי מדע וטכנולוגיה מרכזיים מברצלונה, בייג’ינג, שנגחאי, מינכן, סופיה, מונטריאול, קטאר ומערים נוספות בסין, הודו, רוסיה, צרפת ודרום אפריקה.

מטרות הפורום הן חיזוק של סביבות יזמיות תוך שיתוף ידע בין הנציגויות השונות בתחומי החדשנות, ההון, ההון האנושי והפיתוח התעשייתי, בניית שותפות משמעותית ומחייבת למשיכת השקעות, שיתוף משאבים בין הפארקים וקידום אכלוס על ידי מגוון רחב של חברות תוך חיזוק מעמדם של הפארקים כמובילי ומחוללי חדשנות.

כמו כן, הפורום יפעל לאפשר הזדמנויות לחברות שנמצאות בתחילת דרכן לקחת חלק ביוזמות בינלאומיות הנוגעות למגוון רחב של טכנולוגיות. בנוסף, יסייע הארגון לגלובליזציה של טכנולוגיות בתחומי הבינה המלאכותית, IoT, מדעי המוח, ערים חכמות, קלינטק ועוד.

אור שחף, מנכ”ל החברה הכלכלית לחיפה: “חיפה, שנמצאת בדרכה להפוך להיות בירת מדעי החיים של ישראל, מצטרפת לשורה הראשונה של ערים מרחבי העולם במטרה להפשיל שרוולים ולקדם חדשנות בזירה העולמית. פארק מדעי החיים צפוי ליהנות מידע בינלאומי רחב שיגביר את היותו פלטפורמה לפיתוח חדשנות. במקביל, צפויים פארקי מדע וטכנולוגיה ברחבי העולם ליהנות מהידע הייחודי שיש לישראל בכלל ולחיפה בפרט, להציע”.

הגיבו כאן לכתבה