גן ילדים ליד בית ספר הרצל בכרמליה בחיפה: ילדינו בסיכון בגלל שיפוץ בית הספר

הורים לילדים בגן עירוני צמוד לבית הספר הרצל בכרמליה בחיפה טוענים שילדיהם לא יכולים להישאר במבנה הגן בזמן שיפוץ בית הספר.

גן ילדים ליד בית ספר בכרמליה - אתרי הבניה בכל פינה

הורים לילדים בגן עירייה ברחוב של בית הספר הרצל בכרמליה טוענים כי שיפוץ בית הספר מסכן את חיי ילדיהם. בנוסף, לטענתם בגלל השיפוץ יש הרבה אבק ורעש, והדבר פוגע בבריאות ילדיהם וביכולתם ליהנות מהפעילויות בגן.

יש לציין כי בית הספר הרצל עובר שיפוץ עד תחילת שנת הלימודים הקרובה, מאחר שיש צורך להגדיל את המבנה, שלא מצליח לספק מענה למאות התלמידים המעוניינים ללמוד בו. לפני כמה חודשים פונו ילדי הגן למבנה חלופי מאחר שהגיע שלב בשיפוץ בית הספר, שלא איפשר לילדים להישאר בגן. לטענת ההורים, בימים האחרונים השיפוץ דורש שימוש בכלי עבודה רבים וענני האבק מכסים את הרחוב והרעש הלא פוסק, לא מאפשר גם הוא לילדים ליהנות מהשהייה בגן.

ההורים מבינים, כמובן, את הצורך בשיפוץ, ולחלקם יש ילדים גדולים יותר, שהם תלמידים בבית הספר הרצל, שמשרת את כל ילדי כרמליה. יחד עם זאת, חשוב להם שיימצא פתרון לילדי הגן, כיון שמדובר על עוד חודשים של שיפוץ עד לספטמבר הקרוב.

 

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

אנו פועלים בכל דרך אפשרית להקטין ככל הניתן את המטרדים הנגרמים כתוצאה מהעבודות להרחבת בית הספר.

במסגרת זו נמצאים נציגי האגף לפניות ציבור בקשר מתמיד עם נציגי ההורים והגננות ובוצעו שורה של פעולות לצמצום מטרדי האבק בהם:

התקנת אסכוריות [גדרות מתכת] והרטבת המשטחים בהם מתבצעות עבודות. בתוך כך הוחלט כי בימים בהם מתקיימות עבודות מאסיביות מוצאים הילדים לפעילות מחוץ לגן.

האגף לשירות ימשיך לקיים מעקב שוטף אחר העבודות ויעמוד לרשות ההורים על מנת להבטיח כי כל ההנחיות שניתנו להקטנת המטרדים נשמרות ומבוצעות כלשונן.

 

 

לא ניתן להגיב