הכירו את אברהם ארזי שתורם ומתנדב למען חברה טובה יותר

אברהם ארזי, בן 66 תושב טירת כרמל מתנדב מזה 44 שנה למען הקהילה ולמען חברה טובה יותר. את ההתנדבות שלו החל בפיקוד העורף לאחר מכן,  המשיך במשמר האזרחי שם גרף הרבה הישגים והצלחות שזיכו אותו בלא מעט תעודות הוקרה והערכה האחרונה ביניהן בשנה החולפת. כיום הוא מקדיש את הפעילות שלו למען הנגשת העיר טירת כרמל.

אברהם ארזי, בן 66 תושב טירת כרמל, עובד במפעל מיקרו סויס ביוקנעם מזה 44 שנה, לצד העבודה הוא התנדב בהג”א או מה שנקרא היום (פיקוד העורף)  במשמר אזרחי וכיום עם סיום התנדבותו ופעילותו במשמר האזרחי הוא מקדיש את הפעילות שלו למען הנגשת העיר טירת כרמל.

“היה חשוב לי להתנדב למשמר האזרחי, בגלל שטירת כרמל הייתה נגועה בעבריינות קשה”

אברהם ארזי, מספר לחי פה כי את ההתנדבות למען הקהילה והחברה החל בשנת 1973 בהג”א או מה שנקרא היום (פיקוד העורף) בדיוק כשפרצה מלחמת יום הכיפורים. בשנת 1974 התחיל להתנדב במשמר האזרחי והיה לו מאוד חשוב  בגלל שבאותה תקופה טירת כרמל היתה נגועה בעבריינות קשה. 3 שנים לאחר מכן קיבל תעודת הוקרה במשכן נשיא המדינה, על ידי נשיא המדינה אפרים קציר – הנשיא הרביעי של מדינת ישראל, על פועלו, העשייה והתרומה למען הקהילה והחברה.

בהמשך בשנת 1983 הומלץ בפני מפקדיו של ארזי, למנות אותו למפקד המשמר האזרחי ואכן ארזי, מונה לפקד ולנהל את המשמר האזרחי בטירת כרמל ולקבל דרגת מפקח משנה סגל מתנדב. במקביל קיבל מכתב הוקרה על פעילותו במשמר האזרחי, מראש המועצה המקומית של טירת כרמל, ראובן בינר.

“שמח שהצלחתי לגייס מאות בני נוער למשמר אזרחי שחלקם הפכו לקצינים במשטרה ובצה”ל”

במסגרת ההתנדבותו ארוכת השנים ארזי, הצליח לגייס לשורות המשמר האזרחי מאות מתנדבים, מתוכם מאות בני נוער מכיתות ט’  בבתי הספר אריאל ושיפמן וכן נערים משכונות מצוקה, שהתחילו כמחויבות אישית עד לגיוסם לצה”ל. עם הזמן גם רמת הפשיעה צנח למטה.

“יש לי השמחה בלב, שחלק מהם התגייס למשטרת ישראל, ונהפכו לקצינים, כמו כן כמה מהם קצינים בצה”ל” אומר ארזי, ומוסיף, “תקופת ההתנדבות שלי הייתה אחת הקשות, בגלל העבריינות הקשה שהייתה בעיר שלנו, שוטרים נאלצו לירות ברחובות על עבריינים מסוכנים, לנדב בני נוער משכונות מצוקה ונגועה בעבריינות, לא היה לי כל כך קל, וגם על זה התגברתי בהצלחה. על כך יעיד מפקדי תת ניצב ניר מריאש, מי שהיה גם מפקד משטרת מרחב חוף חיפה, ומפקדי רפ”ק גדעון ארבל, בכנס הצדעה למתנדבי המשמר האזרחי, שארגנתי יותר משנה לבדי ובהצלחה שרגשה את כולם”.

בשנה שעברה 2016 זומן ארזי, למטה הארצי בירושלים שם הוענקו לו תעודת הוקרה ומדליה, על כל שנות ההתנדבות שלן במשמר האזרחי.

את הנתינה, ההתנדבות והעשייה ארזי מסכם במשפט: “כל תחומי ההתנדבות שלי למען הקהילה היה מכל הלב ובהמון אהבה, רק חזקו אותי תמיד להתנדב ובעוצמה, וזה בזכות התושבים המקסמים שחיים בטירת כרמל”.

תרומה לקהילה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.