חדשות חיפה

הפגנת הילדים של הריאלי בחיפה

200 תלמידים הגיעו בשבת ב 20:00 עם ההורים כדי לבקש שלא יסגרו להם את בית הספר הריאלי. הם נעמדו במרכז חורב, השמיעו מוסיקה, שרקו במשרוקיות והניפו שלטים.

מבזקי וואטסאפ

 

אורית שחם וולך. צילום – מיכל ירון

 הפגנה ספונטנית של ילדי הריאלי

למקום הגיעו גם שוטרים, אבל הם רק עמדו והסתכלו על הילדים. בשלב יותר מאוחר הגיעו למקום גם מנכ”ל הריאלי ד”ר יוסי בן דב ובתו ד”ר מרב בן נון, מנהלת ריאלי מטוס, מנהלת ריאלי אחוזה חטיבת ביניים ומורים רבים.

 

התלמידים כותבים לשר החינוך נפתלי בנט

 

ההורים תולים הרבה תקוות בשר החינוך נפתל בנט, כיון שמנכ”ל הריאלי ד”ר יוסי בן דב אמר להם במפגש לפני 10 ימים, שבנט אמר שהוא ינסה למצוא דרך לשמור על הריאלי. תלמידים העלו פוסטים לפייסבוק בהם הם מצולמים עם תלבושת בית הספר, כשבידם מכתב לבנט.

קניון שער הצפון – מתחלף – WB

 

עדן מורדינסון, תלמידת הריאלי, צילמה את עצמה והעלתה לפייסבוק, כשהיא מחזיקה מכתב בידה בו נכתב:

“לשר החינוך נפתלי בנט היקר,
שמי עדן מורדינסון, תלמידת כיתה ה’1 בסניף יסוד הדר.
בחודשים האחרונים, בית הספר הריאלי עומד בקשיים כלכליים.
בבית ספרינו מספר סניפים – הריאלי העברי הדר, הריאלי העברי מטו”ס והריאלי העברי אחוזה. אנו משפחה אחת מאוחדת, כל ילד וילדה העונדים את סמל בית הספר הריאלי על חולצתם, הוא חלק ממשפחתנו, משפחת הריאלי!
בית ספרינו צריך להמשיך להתקיים ולפעול.
כשאני בבית הספר אני מרגישה בטוחה, אני יודעת שמהרגע שכף רגלי תדרוך במקום זה ועד הרגע שאני אעזוב את בית הספר בסוף היום, אני אהיה בטוחה ומוגנת.
בכל רגע שאני בבית הספר, נאספות לי חוויות לימודיות וחברתיות טובות.
בבית הספר אנו לומדים דברים חדשים ורוכשים נימוסים וערכים וביניהם שניים עיקריים:
• להיות בן אדם טוב.
• ילדים הם העתיד של המדינה.
בית הספר נותן לי תקווה, אני יכולה להשפיע ולשנות, כל אחד ואחת מאתנו יכול להשפיע ולשנות.
בית הספר הזה הוא הבית השני שלי, התחברתי לכל התלמידים והמורים, כל אחד מהם תפס מקום בלב שלי.
אין ספק שבית הספר הריאלי העברי תורם לקהילה ולכל אחד ואחת מאתנו בתור בן אדם, ולכן אני מבקשת להשאיר את בית הספר הריאלי במתכונתו הנוכחית!
בכבוד רב עדן מורדינסון, תלמידת בית הספר הריאלי העברי בחיפה סניף הדר!”

ומי לא בא?

יו”רי בתי הספר הריאלי לא הגיעו להפגנה. ההפגנה אורגנה ע”י הורי בית ספר ריאלי מטו”ס, ואחת האימהות הבולטות במאבק ויו”ר ועד ההורים בבית הספר רחלי אור, לא הגיעה להפגין.

יש לציין כי בדרך כלל יו”ר ועד ההורים בבית הספר הריאלי מתעסק עם קניית מתנות למורים בראש השנה, פסח ובסוף שנת הלימודים. לעתים יש מבצעים לטובת הקהילה או ניקוי הסביבה. בנוסף, לעתים נערכות פעילויות חברתיות.

6 היו”רים מצאו את עצמם בתקופה מאוד סוערת. לא אחת ולא פעמיים הם השתתפו בישיבות חבר הנאמנים וניסו למלא את תפקידם: לייצג את ההורים. הפעם הם החליטו להישאר בבית ולא להגיע להפגין.

“אני ממש לא מבין. מי איים בסגירת בית הספר?”, כתב בווטסאפ אחד מההורים, “המוני” ההורים ה”נלחמים” עלולים לעזור למשרד החינוך לאפשר להנהלה להפוך את בית הספר לפרטי – ואולי זה בעצם בדיוק מה שהיא רוצה… סתם אני שואל את עצמי… מה דעתכם?”.

“בסוף היה הפנינג נחמד. שושי (שושי עידן) באה והלכה לישיבה. אחר כך יוסי בן דב בא. היתה מוזיקה לילדים חילקו משרוקיות. היה שלט אחד. נגמר אחרי שעה וחצי. בערך 100 איש”.

“אמרו לי שבית הספר הצליח עם היחצן ! גרם להורים ותלמידים להאבק נגד סגירה . אבל אף אחד לא תיכנן לסגור את בית הספר השלטים וההפגנה רק אולי יגרמו למשרד החינוך לאשר לבית הספר להיות פרטי ללא הגבלת שכר לימוד וזה מה שהרבה הורים לא מבינים”.

ההורים שלא מעוניינים להמשיך עם הריאלי

יש גם קבוצת הורים, שלטענתה אין אף אחד, שרוצה לסגור את הריאלי, חוץ מהריאלי. ספין שבו ‘לא סוגרים את הריאלי’.. אף אחד לא רוצה לסגור את הריאלי.
חבר הנאמנים רוצה בי”ס פרטי והפך את זה לקמפיין אנטי ממסדי שיהב נפל בו שבו מדובר על סגירת הריאלי. אריאל לוי, סמנכ”ל במשרד החינוך בראיון לרינו צרור אמר שלריאלי 3 אוםפציות:
1. ציבורי בתקציבים מוגדלים עם חופש פדגוגי.
2. מוכר שאינו רשמי בתלשום של עד 8000 ש”ח לשנה.
3. פרטי. הריאלי רוצה פרטי. תודה על ההארה והדגשת הקול של ההורים שמושתק. אלו שלא מוכנים לשלם יותר ולקבל פחות. אלו שלא מוכנים ללכת כעדר אחרי המחנה”.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...