גשם ביולי 2024: מראה נדיר בצפון

בראשון 14/7/24 תושבי צפון הגולן הופתעו לגלות שמים נפתחו...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

יום הבסטיליה • רשמים מקבלת הפנים בחיפה

ביום שישי, 12 ביולי, ערך קונסול צרפת בחיפה, מר...
באנר חברה כלכלית 100724
באנר גורדון 240624
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חזית הים רחב
באנר מוזאוני חיפה 140724
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

"לב הכרמל״ בחיפה ממשיך לפעול אחרי השתלה מוצלחת

במרחק של כ-100 מטרים ממגדל המים ותחנת מכבי האש...

כסאות ריקים לחטופים ליד שולחנות עמוסים באוכל • שבוע התזונה ברמב"ם

חושבים על מזון, חושבים על החטופים גם בשבוע התזונה

מזון בריא על טהרת הצבע הצהוב, כסאות ריקים ליד שולחנות עמוסים בכל טוב באוכל, אבל גם בתמונות של חטופים. שבוע התזונה של שנת 2024 צוין השנה בישראל בסימן "תזונה כעוגן בחזית ובעורף" וברמב"ם הקדישו לנושא יצירתיות רבה. במהלך השבוע התקיימו שלל פעילויות, במסגרתן חבר צוות המחלקה לתזונה קלינית של רמב"ם אל המחלקות והעובדים בפעילות הסברתית וחווייתית. כי תזונה נכונה מהווה מתכון לבריאות איתנה, להחלמה מיטבית ואף למניעת מחלות רבות.

דיאטנית המחלקה לתזונה קלינית ב"שעת סיפור" על תזונה נבונה בבית החולים ע"ש רות לילדים שברמב"ם (צילום: רמב"ם)

"שעת סיפור" ברמב"ם

השבוע נפתח עם "שעת סיפור" שהתקיימה במרפאות חוץ ילדים שבבית החולים "רות" ברמב"ם, במסגרתה נחשפו הילדים להבדל הגדול הקיים בצריכת ממתקים עתירי סוכר וצבעי מאכל לבין אכילת פירות וירקות, חולקו חומרי הסברה חווייתיים לילדים תוך שימוש במדבקות, חוברות צביעה ובלונים מתנפחים בצורות של ירקות.

גולת הכותרת הייתה שעת סיפור, במהלכה תזונאית קלינית סיפרה לקהל הילדים סיפור שמוסר ההשכל שלו הוא חשיבות אכילת ירקות בצבעים שונים. שעת הסיפור וצוות המחלקה עורר עניין רב בקרב המטופלים הצעירים, ונרשמו לא מעט ילדים שרצו להבליט את ידיעתם הרבה בסוגי הירקות השונים ומה הם הכי אוהבים לאכול.

דוכני הסברה לאורך השבוע

לכל אורך השבוע הוקמו דוכני הסברה מטעם המחלקה לתזונה קלינית בבניין הראשי, בהם נחשף ציבור המבקרים הרב להבדלים הגדולים שבין מזון מעובד לטובת צריכת מזון טבעי, הסברים חווייתיים על כמות המלח במאכלים פופולריים במטרה להפחית את הצריכה, ודוכן שבו הסבירו על מזונות המשפיעים על הפחתת מתחים.

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם ציין באיגרת שנשלחה לכלל העובדות והעובדים לכבוד שבוע התזונה הארצי:

פרופ' חבר מיכאל הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
המחלקה לתזונה קלינית ברמב"ם מורכבת מצוות מקצועי, איכותי ומעודכן, המעניק שירות מוקפד למטופלים, דבר התורם לאיכות הטיפול ולקיצור ימי האשפוז שלהם. עבודתם ברוכה וחשובה מאד בבית החולים, דבר המסייע לכל יתר הצוותים לשמור על רמת טיפול גבוהה ומקצועית.

שיתוף הפעולה בין המחלקה לתזונה קלינית ומחלקת הרווחה

שיא הפעילות היה שיתוף הפעולה בין המחלקה לתזונה קלינית ומחלקת הרווחה באגף כח אדם, במה שכבר הפך למסורת בת 3 שנים: "תחרות ארוחת בוקר מזינה ומזמינה" בין מחלקות בית החולים השונות. השנה התחרות עמדה בסימן "מגשים בצבעים". 13 מחלקות שנרשמו לתחרות, התמודדו ביצירתיות רבה על המקום הראשון.

בין הקריטריונים שנשפטו ניתן למצוא הרכב תזונתי טבעי ומאוזן, אסתטיקה של הגשה, מזון טרי ועונתי, מגוון, רב-תרבותיות, מקוריות, עבודת צוות וקיימות. היה ברור שהשנה, בעקבות מאורעות השבעה באוקטובר, הצוותים הבליטו את תחושת ה"ביחד" כצוות רב-תרבותי, דבר שניכר היטב בתחושה המשפחתית, בסולידאריות ובתרומה הרבה שכל המשתתפות והמשתתפים בתחרות.

חלק מהמחלקות כאמור הטמיעו במיצגיהן את מאבק המשפחות החטופים והחטופות השבויים בשבי ארגון הטרור חמאס, כשלצד ענידת סיכת הסרט הצהוב של מטה המשפחות, הועמדו ארוחות שלמות סביב הצבע הצהוב והנושא הכאוב, או כיסא וצלחת ריקה עם תמונות של בני משפחת ביבס ואגם ברגר, שנחטפו לרצועת עזה לפני 247 ימים, כסמל להתאכזרות בחטופים מצד חמאס, או "שולחן התקווה" לחזרתם של 120 החטופים.

ובמקום הראשון …

במקום הראשון בתחרות זכה צוות מרכז המידע של בית החולים, את המקום השני חלקו צוות מלר"ד ילדים וצוות שירותי הרוקחות, את המקום השלישי חולקים הצוותים מהלוגיסטיקה ומהמעבדה לאימונולוגיה קלינית.

רונית פרידמן, מנהלת המחלקה, סיכמה את הפעילות הרבה סביב התחרות:

כולנו חווינו היום חוויה מיוחדת ומרגשת מההשקעה האדירה של המחלקות והיחס הרציני והמכבד לפרויקט. זו הייתה פעילות מגבשת, מהנה ומעצימה עבור כל הצוותים במחלקות המשתתפות, מה ש"גרם" לכך שהשיפוט השנה היה מאתגר במיוחד נוכח הרמה הגבוהה שהמחלקות הציגו.
צוות השיפוט שכלל את נציגי הנהלת בית החולים, האחיות, משאבי אנוש, יחסי הציבור, מערך המזון, מחלקת הרווחה והמחלקה לתזונה קלינית (צילום: רמב"ם)

מחוות הצוותים למטה משפחות החטופים ◄ צפו

מירב גנות, מנהלת מחלקת רווחה:

תחרות השנה הייתה בסימן אירועי השבעה באוקטובר, המשכנו את המסורת והתרגשנו לראות איך אירועי התקופה תורגמו לעשייה יצירתית ומחבקת. האירוע היווה אתנחתא ואוורור לצוותים והשיג את מטרתו, צוותי המחלקות עבדו ביחד השקיעו מאד וראינו כמה שהם נהנו.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

רמב"ם הקריה הרפואית לבריאות האדם
רמב"ם הקריה הרפואית לבריאות האדם
רמב"ם הקריה הרפואית לבריאות האדם - החזון: להוביל את הרפואה בישראל ולהטביע חותם בארץ ובעולם בטיפול, בחדשנות, במחקר, בטכנולוגיה ובפיתוח הצוות המקצועי, תוך הצבת האדם, המטופל והעובד, בלב העשייה. לפניות ושאלות: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. בדוברות רמב"ם תמיד דוחפים איזה אחות בכיסוי ראש מוסלמי לתמונות ובקליפים שלהם.
    זה כבר הפך לבדיחה בקרב העובדים.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

מוקירים את המתנדבים בכללית

ביום רביעי 10/7/24 נערך בבית ספר לרפואה הדסה עין כרם, טקס "מגן שר הבריאות למתנדבים במערכת הבריאות" לשנת 2023, בין הזוכים בהוקרה המתנדבת רחל...

בן 37 עם חבלות • תאונת דרכים בקרית אתא

(חי פה) - היום, שני 15/7/24 אירעה תאונת דרכים בקרית אתא בין שני כלי רכב, במהלכה נפצע גבר בן 37 עם חבלות בגפיים. ממד"א נמסר...

עדי נאווי כרמלי • מנהלת חדשה לבית ספר בקריית ביאליק

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, נפגש ביום א' 14/7/24 בלשכתו עם עדי נאווי כרמלי, שנבחרה כמנהלת החדשה של בית ספר פסגות בקריית ביאליק. עדי נבחרה...

אדם איים, תקף ושדד אישה בחיפה

(חי פה) - ביום ראשון 14/7/24 פקח אגף האכיפה העירוני סייע ללכוד גנב ברחוב הרצל בחיפה. מעיריית חיפה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: ביום ראשון 14/7/24,...

איזה סוג צמיד מתאים לכן?

בואו נדבר על צמידי יוקרה, צמידים אלו הם הרבה יותר מרק פריט אופנתי, הם גם סמל ליוקרה, סטייל אישי וסטטוס. בחירת הצמיד המושלם למפרק...