באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

אחרי עיכוב של שנה וחצי: מכרז עבור שטחי מסחר באצטדיון סמי עופר יוצא לדרך

(חי פה) – אחרי עיכוב של שנה וחצי: מועצת העיר חיפה אישרה הפצת מכרז להקמה והפעלה של כ- 7,500 מ"ר, עבור שטחי מסחר באצטדיון סמי עופר. כזכור, האיצטדיון סמי עופר נבנו שטחי מסחר, אשר חלקם אינם מנוצלים מיום הקמת האצטדיון, בשנת 2014 ועד לעצם היום הזה (10 שנים). השטחים האלה מיועדים להחזיר כסף לקופת העיר ולפצות על ההפסד התפעולי השוטף הנגרם לקופת העירייה (מכספי הארנונה שלנו) כתוצאה מהעלויות הגבוהות הכרוכות בהפעלת איצטדיון זה.

מהנהלת חברת קריית הספורט והבילוי חיפה בע"מ (סמי עופר) נמסר לחי פה:

קריית הספורט והבילוי חיפה בע"מ, המנהלת עבור עיריית חיפה את "אצטדיון סמי עופר", קיבלה ביום יום שלישי 4/6/2024 את אישור ממועצת העיר חיפה, לפרסום מכרז פומבי, להקמה והפעלה של שטחי המסחר במפלס 01 באצטדיון, לאחר שחיכתה לאישור שנה וחצי, עוד מימי כהונתה של העירייה הקודמת.

מטרת המכרז הינה הקמתם והפעלתם של כ – 7,500 מ"ר שטחי מסחר במתחם האצטדיון במפלס 01 (בקומת הקרקע) שנמצאים ברמת מעטפת, ע"י יזמים פרטיים עבור פעילות למסחר, פעילויות ספורט, עבור בילוי ופנאי וכן מכוונים שירות לתושב, אשר יופעלו בסינרגיה עם כלל הפעילויות המתקיימות במתחם.

ליאור פרי (צילום: מיכה בריקמן)
ליאור פרי (צילום: מיכה בריקמן)

ליאור פרי, מנכ"ל חברת קריית הספורט והבילוי חיפה בע"מ:

"חיכינו זמן רב לאישור המיוחל לפרסום מכרז לשטחי המסחר, שבהקמתם והפעלתם ישמשו מוקד משיכה לספורט לבילוי ולפנאי, ואבן שואבת לתושבי שכונת נאות פרס בפרט ולתושבי חיפה בכלל ועבור כלל באי האצטדיון.

העסקים הנוספים שיוקמו יסייעו לממש את הפוטנציאל העצום הגלום במתחם ויצטרפו לעסקים הקיימים הפעילים באצטדיון: מסעדת הבורגר סלון, בית הקפה גלידריה – סקאץ', מתחם "קופצים על כדורים" מבית white-pool, חנות האוהדים של מכבי חיפה ומוזיאון מכבי חיפה (שיפתח בקרוב) וכמובן המרכז לרפואה וספורט הראשון מסוגו בצפון מבית "מדיקס", אשר נפתח לאחרונה. אני שמח שהגענו לרגע הזה".

יו"ר דירקטוריון קריית הספורט והבילוי חיפה בע"מ צביקה ברבי, המחזיק את תיק הספורט מטעם עיריית חיפה:

"שטחי המסחר שקיימים באצטדיון סמי עופר מיום הקמתו היו צריכים להיות חלק מהותי ושובר שוויון באזור. שטחי המסחר יהיו המרכז של סמי עופר וקיים בהם פוטנציאל להקמת: מסעדות, מתחמי בילוי ופנאי, חנויות, מסחר ועוד.
החזון הינו שקרית הספורט והבילוי לא תכלול רק את מגרש הכדורגל ומתחם האירועים, אלא תהווה אבן שואבת לכל המטרופולין. עד עתה אף יו"ר דירקטוריון או מנכ"ל לא הצליחו להעביר החלטה במועצת העיר לאשר יציאה למכרז ולשווק את הקמת שטחי המסחר. לתפיסתי שטחי המסחר בסמי עופר הם גולת כותרת משמעותית באזור, הם ימשכו מבקרים ואורחים רבים וכן יעסיקו אלפי עובדים, ספקים, קבלני משנה ועוד. השמשת שטחי המסחר תכניס גם ארנונה לעיריית חיפה, אשר תוכל להיות מופנית לחינוך לספורט תשתיות וכדומה.
מרגע שנכנסתי לתפקיד, כל המאמצים שלנו הושקעו בהוצאת המכרז אל הפועל באופן מידי, ולכן פעלתי בכל האמצעים כדי לקדם את העניין, ואני אשמח שנצליח במשימה.
כעת אני מאמין שמנכ"ל סמי עופר היקר והמקצועי, ליאור פרי, יוציא את המכרזים לפועל ואז נוכל לראות מתחם משגשג, שיהיה ספינת הדגל של העיר בכלל והאזור בפרט".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

2 תגובות

  1. ומתי יתחילו לנצל את שטחי המסחר והבילוי המתוכננים לקום במרינה בחיפה ? כבר שנים רק "מדברים" על זה

  2. יונה יהב בנה פיל לבן. חשבו שישווקו את שטחי המסחר לחברת קניונים.
    יש בסביבה 5 קניונים ואף יזם לא רצה לשקוע בתוך האצטדיון הריק.
    לא הצליחו לשווק את הקניון הזה מאז 2014 כבר עשור.
    האצטדיון יצר גרעון של 250 מליון שקל ומדי שנה גרעונות של מליוני שקלים.
    עומד ריק כל הקיץ בלי הופעות. בפנים יעמוד הפיל הלבן הזה עוד שנים רבות.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

גבר נפגע מרכב חולף כשעצר בצד כביש 70 לתקן תקלה ברכבו

ממד"א נמסר לחיפה: בשעה 21:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א כרמל על גבר שנפגע מרכב (לאחר שככל הנראה עצר בצד הדרך עם רכבו...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...