שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

כנס בוגרי יחידה 8200 התקיים בחיפה

בימים אלה ערכה עמותת בוגרי 8200, לה אלפי בוגרים...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

23 שנה אחרי: אגדות מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם

ישעיהו (שעיה) שווגר ז"ל האיש שחי ונשם כדורגל בכל רגע • טורניר בסימן זוכרים למען משפחות החטופים 

בצל המלחמה נערך משחק ראווה והצדעה מרגש ונוסטלגי אחרי 23 שנה ברציפות לטורניר "גביע שווגר". הטורניר השנה (2024) זוכר ומחבק את משפחות 125 החטופים ומייחל לחזרתם במהרה הביתה.

תוצאת המשחק וותיקי חוף הכרמל גברו על וותיקי מכבי חיפה בתוצאת ניצחון של 0:2 וזכו בגביע. וותיקי מכבי חיפה זכו בגביע במקום השני.

איציק עובדיה בטורניר שווגר ◄ צפו


23 שנה אחרי: אגדות מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם (צילום: יוסף הירש)

אירוע מיוחד ומרגש – טורניר משחקי גביע המועצה האיזורית חוף הכרמל

בצל המלחמה ובאירוע מיוחד ומרגש המשלב קהילה חברה וספורט נערך ביום שישי, 24/5/2024 בצהריים טורניר משחקי גביע המועצה האיזורית חוף הכרמל ע”ש ישעיהו (שעיה) שווגר ז”ל שהיה שנים רבות שחקן העבר והבלם האהוב של קבוצת מכבי חיפה ונבחרת ישראל. השנה האירוע נערך וצויין בסימן "זוכרים למען משפחות החטופים" כשלפני תחילתו של המשחק המרכזי שיחררו הילדים שנכחו שנטלו חלק באירוע עשרות בלונים צהובים לשמיים וייחלו לשובם הביתה ובואם של 125 החטופים שלנו בעזה. 

23 שנה אחרי: אגדות מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם (צילום: יוסף הירש)

דברים לזיכרו של שווגר ז"ל נשא איציק עובדיה מנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי חיפה, שאמר: 

כשנכנסים לחדר האסיפות במגרש האימונים "קצף" יש 2 דמויות אחת של שווגר ואחת של הרדי ז"ל, מתוך כוונה ברורה שמה שהדור ההוא עם דגש על השניים האלה שהשאירו במסורת של מכבי חיפה, אלה הדורות הבאים שאנחנו רוצים גם לראות ולגדל. מועדון הכדורגל מכבי חיפה גאה באנשים האלה ובחיבור הזה, וגאה להיות כאן ולראות את כל הכבוד הגדול שהאנשים נותנים כאן לישעיהו שווגר.

טורניר "גביע שווגר" הוא מפעל חיים פעיל להנצחתו של שווגר ז”ל שהשנה משוחק זאת בפעם ה-23 שנים ברציפות. הטורניר המסורתי נערך מידיי שנה במושב צרופה שם התגורר שווגר שנים רבות ועם השנים הפך לשם דבר ולהפנינג שמח וגדול של תרבות וספורט לילדים, לכל המשפחה ולכל חובבי הכדורגל בכל הגילאים מקטן ועד גדול.

23 שנה אחרי: אגדות מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם (צילום: יוסף הירש)

בין היתר למשחק הגיעו לכבד את זיכרו של שווגר ז"ל, שחקני ותיקי העבר של הירוקים מחיפה ששיחקו על כר הדשא היו רבים וטובים בהם: אברהם (אמד) אבוקרט, שי דהן, צבר דניאל, אשר בוהדנה, שחר סימן-טוב ואחיו נדיב סימן-טוב, פטריסיו סייג, בנו של שייע שווגר אילון שווגר, השוערים קובי בוסקילה ודני שושן, כמו-כן שחקן חיזוק מיוחד צורף אל האגדות הירוקות, היה זה איציק עובדיה מנכ"ל מועדון הכדורגל מכבי חיפה, על הקווים אצל הירוקים היה מאמן הקבוצה שחקן העבר האגדי משה סלקטר ואת המשחק שפט כהלכה השופט אור בן עמי.  

23 שנה אחרי: אגדות מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם (צילום: יוסף הירש)

עוד הגיעו לכבד את זיכרו של שווגר ז"ל אישי ציבור, אנשים רבים מעולם הכדורגל והספורט החיפאי ובכלל בישראל, שחקנים לשעבר ואוהדים ותיקים בהם: סגן ראש המועצה חוף הכרמל וממלא מקומו רפי אבני, מנהלת מח' הספורט עדי רבאון, איתן אהרוני, יו"ר עמותת שחקני העבר של מכבי חיפה עודד בלוש, מנהל קבוצת הוותיקים אריה ברזילי, המאמצת של וותיקי העבר של מכבי חיפה המנכ"לית והבעלים של מלון "לה קפלה" בחיפה דפנה אולמן, אברהם מורנו, דוד גוזלן, חיים אלקיים, שלמה בנדו, חיים פורטה, בני ברנשטוק, משה (פלברה) לייבמן, פיני ונורית שרון, שלמה שמול ועוד רבים וטובים. במשחק ניצחו וותיקי חוף הכרמל 0:2 , וזכו בגביע. וותיקי מכבי חיפה זכו בגביע מקום השני. 

23 שנה אחרי: אגדות מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם (צילום: יוסף הירש)

עם סיום משחק האגדות נשאה דברים מרגשים יפעת בן אברהם, ביתו של שווגר ז”ל, שאמרה:

 23 שנה אנחנו נפגשים כאן על כר הדשא במושב צרופה לזכור ולהנציח את שמו ופועלו של אבינו ישעיהו שווגר – שחקן בנשמה וסמל לאנשים רבים. זהו מפעל ההנצחה, משחק בו משחקים שחקנים שאוהבים את משחק הכדורגל ומשחקים בזמנם הפנוי, ללא שכר אבל עם הרבה אהבה גדולה, אתם חלק ממפעל חשוב זה. חגיגה זאת כאן היום היא חגיגה גדולה שכולה נתינה והמסמלת את הלב הענק שהיה לאבא בכלל וגם המגרש. אין ספק שאבא היה מתרגש ! אבא היה שחקן חזק, בלם אחורי "התחנה האחרונה" בכל התקפה. אבא היה איש צנוע שאהב בכל ליבו את הכדורגל, אהב את המשחק הפשוט ללא כותרות, הוא חי ונשם כדורגל בכל רגע ורגע. אבא לא זכה בתארים גדולים כששיחק כדורגל אך זכה באושר המשחק, זכה בחברים טובים ואוהדים נלהבים שהיו לו למשפחה גדולה. אבא אהב את המשחק הפשוט בלי כותרות ותהילה הוא היה לוחם במשחק ושחקן בנשמה. אבא לא היה מפורסם אלא אדם פשוט ודוגמא ולמופת לדורות רבים, הכדורגל היה בשבילו דרך חיים, תודה לכולם שהגיעו לכבד את זיכרו ונטלו חלק באירוע מרגש זה. מי ייתן ונזכה לראות את חיילנו הפצועים מחלימים ואת החטופים חוזרים במהרה הביתה. 

במשחק הגמר ובגביע של "טורניר שווגר" זכתה קבוצת עתלית בדו-קרב פנדלים נגד החותרים לאחר תוצאת 1:1 בתום המשחק, גביע שווגר מתקיים 23 שנים, בארגון מחלקת הספורט של המועצה האיזורית חוף הכרמל בראשותו של ראש המועצה אסף איזק ובניהולו ביד רמה של רכז הספורט נדב דוידוביץ מנהל האירוע שטרח ועשה לילות כימים להצלחתו המרשימה והמכובדת של אירוע זה.

האירוע היה פתוח לקהל הרחב ועל פי המסורת הקהל היה גם חלק פעיל מהאירוע בו המשתתפים והצופים נהנו במהלך האירוע ממשחקי שולחן teqball שהופעלו ע"י טקבול ישראל, מוזיקה, הגרלות, פרסים, תחרות מלך החצי, צליות, זולות ישיבה, שתיה קרה, פופקורן, גלידות וקרטיבים, צמר גפן מתוק, אבטיחים, מילונים ופירות העונה ועוד הפתעות רבות לאורך כל האירוע ובשפע והכל כמובן חינם וללא עלות.

עוד ממארגני טורניר הגביע ומשחק הראווה ע”ש ישעיהו (שעיה) שווגר ז”ל היה כמובן שחקן העבר בנו, אילון שווגר, שהיה נרגש כמו תמיד באירוע.

כך אמר בנו:

יש בי התרגשות עצומה, כולי נרגש כאן היום לראות את כל ההמונים שהגיעו לכבד את זיכרו של אבי ז”ל וכל זאת למרות שחלפו להן כבר 23 שנה, וזה לא מובן מאליו. זאת היא הוכחה לדבר המראה כמה הוא אבא היה דמות ואישיות אהובה על כולם. זה לא סוד ש"טורניר שווגר" מטורניר משפחתי עם השנים כבר הפך מזמן לנחלת הכלל וזה מה שיפה וחשוב ומרגש אותי במיוחד. מודה מקרב לב לכל אלה שסייעו לי רבות באירגון האירוע ולכל קבוצות הכדורגל שנטלו חלק במשחקים כאן היום, כולי תקווה שנקיים את הטורניר לזיכרו של אבי כאן גם בשנה הבאה שיהיה הפעם ה-24 שלו ברציפות.

ישעיהו שווגר, נחשב לבלמה הטוב ביותר של מכבי חיפה בכל הזמנים, שיחק בה 410 משחקים (360 משחקי ליגה ו-50 משחקי גביע) במדי הקבוצה ב-14 עונות. שווגר שיחק על תקן קפטן הקבוצה מספר עונות. “הבוס” ו”התחנה האחרונה” היו כינויים שליוו אותו לאורך השנים. למרות הקריירה המפוארת לא זכה בתואר עם הקבוצה. לאחר מותו של שווגר הוחלט במועדון הכדורגל מכבי חיפה להנציח את זיכרו ואת שמו של שווגר ז”ל קיבלה קבוצת ילדים הנקראת מכבי ישעיהו חיפה.

שווגר ז"ל שיחק עם נבחרת ישראל ב"מונדיאל 1970", גביע העולם היחיד אליו העפילה הנבחרת עד היום, שנערך במקסיקו. שווגר הצטיין במשחק נגד נבחרת איטליה כאשר שמר במופתיות על החלוץ לואיג'י ריבה, שהיה אחד מטובי השחקנים בעולם. שווגר הופיע 37 פעמים במדי נבחרת ישראל במשך הקריירה שלו. ב- 31.8.2000 נפטר מדום לב והיה לשחקן הראשון שהלך לעולמו מנבחרת ישראל שהעפילה למונדיאל. בן 54 היה במותו.

אין ספק כי הטורניר והמשחקים גם השנה היה מאורגנים להפליא והיו מרגשים ביותר, יהי זיכרו של שחקן העבר ישעיהו (שעיה) שווגר ברוך!

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

אדיר יזירף
אדיר יזירף
אדיר יזירף: כתב חי פה לענייני חברה וספורט

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תקלה בכרמלית 17/06/24

עדכון לשעה 19:50 הכרמלית חזרה לפעול 17:46 הכרמלית לא עובדת עקב תקלה. עם סיום התקלה נעדכן.

בן 33 נעצר בחשד לביצוע אונס

(חי פה) - שוטרי תחנת חיפה עצרו תושב טירת הכרמל בחשד לביצוע אונס מהמשטרה נמסר לחי פה תאיד החדשות: שוטרי תחנת חיפה פתחו בחקירה בתחילת...

קונפרס ליג: מכבי חיפה תארח את משחקי הבית שלה בלודג' בפולין

בקרוב קבוצת מכבי חיפה תחל את משחקיה במסגרת מוקדמות ה"קונפרנס ליג". הסיבוב השני שיתקיים ביום חמישי ב-25/07/24 ומשחק הגומלין שלו יהיה בדיוק בשבוע שלאחר...

המזהם משלם • ספינה ליברית נקנסה בחיפה

(חי פה) - חברת הספנות Sea Trinity Shipping LTD ומכונאי האונייה נקנסו בסך כולל של 120,000 ש"ח בצירוף מאסר על תנאי לחברת הספנות. זאת...

חזירי חיפה עדיין כאן • האם ראש העיר יקיים את הבטחתו? ◄ צפו

(חי פה) - יונה יהב, שחזר לאחרונה לתפקיד ראש העיר של חיפה, הבטיח, כזכור, כי בתוך חודש ימים בלבד, יטופל מטרד חזירי הבר בעיר....