הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

מגדל אשכול – ״מגדל השן״ של אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה שוכנת על הר טללים, אחת מפסגות הר...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

קבלת שבת עם הנרי – צב הים הירוק

ביום שישי 5.4.24, פתחתי את הבוקר בגיחה קצרה למים...

עשייה מאהבה ללא תנאי • האגודה למען החייל

מאז ה 10 לאוקטובר האגודה למען החייל באזור חיפה, הרימה הילוך. גם קודם אספו בסניפים תרומות ודאגו לצייד את חיילי צה"ל ולפנק בחבילות, אבל המלחמה העלתה צרכים חדשים ורבים התארגנו לתרומה ולמשלוחים. הכתבה הזאת באה לתת כבוד לאגודה למען החיל בחיפה ובנשר, ולכל העושים במלאכה מכל מקום בכל זמן בהתנדבות ובאהבה ללא תנאי.

למען החברה והקהילה

פגשתי את יובל קאופמן באולם ברוממה, בין ארגזים מלאי כל טוב שמיועדים לחיילים. בעברו היה איש תקשורת וגם כיום נוגע בתחום, אך בעשור האחרון הוא מנהל את מרכז התרבות והמוזיקה העירוני "הביט", בית ספר למוזיקה ומועדון הופעות, אבל מאז ומתמיד התנדב ועשה למען החברה והקהילה. איש מעשים עם לב ענק, אומרים עליו. "אני מאמין באהבת חינם", הוא אומר, כמעט מצטדק. "איפה שאני יכול לתת למען החברה, אני עושה באהבה, וכמובן בזמן מלחמה, מתייצבים מיד ובאים לתת".

בשנתיים האחרונות אלעד אטיאס מונה ליו"ר האגודה למען החייל חיפה, ויובל קאופמן מונה לתפקיד של יו"ר בית החייל חיפה, ליד אורן אסדו מנכ"ל בית החייל חיפה, סניף ייחודי למען חיילי חיפה והצפון. בנוסף הוא חבר הנהלת האגודה למען החייל.

משאית עם שף בשרים

"ב 7 לאוקטובר אני ואלעד פתחנו בהיכל הספורט רוממה את הסניף של האגודה למען החיל, בעזרת חברת אתוס – אירועים תרבות וספורט חיפה. מאז הוא לא נסגר. מתנדבים מגיעים, אנשים מכל המגזרים מתנדבים לעזור בלב אוהב ובנדיבות ענקית. כשרואים את הנתינה הגדולה של האנשים, שומעים את הסיפורים, זה נותן ערך להשקעה, לעבודה של הרבה שעות אהבת חינם טהורה ונתינה ללא תנאי.

לדוגמה, יש בחור בשם רונן ורה, שף בשרים. הוא עובד בחברת לוגיסטיקה והוא גם שף. האדם הזה במהלך כל המלחמה, בלי לבקש כלום בתמורה, אפילו לא הוצאות, היה מגיע עם משאית ועם אנשים שלו להכין בשר לחיילים. הוא נסע למקומות ולבסיסים הכי רחוקים תוך סיכון, באהבת חינם. ההרגשה של חייל שנמצא באיזה חור שאינו על המפה ומגיעה משאית עם שף ואנשים עושים לו על האש בשפע ובשמחה, זה הרגשה של תמיכה עצומה".

ארוחה (צילום: תמי גולדשטיין)

האמא הנדיבה של החיילים

אני מבקשת מקאופמן לספר עוד, והוא מספר כי אחת המתנדבות המדהימות של בית החייל היא רימא כיוף. אישה דרוזית מעוספיה שאבדה את הבת היחידה שלה בנסיבות טרגיות. "לפני מספר שנים היא פרסמה פוסט שהיא רוצה לאמץ חיל גולני, חיל בודד. היא אמרה שהיא מרגישה שהחיילים הם כמו ילדים שלה, והיא אוהבת את כולם כמו אמא.

רימה פתחה מסעדה דרוזית בעוספיה, ובחמש השנים האחרונות היא מאכילה את כל החיילים ואת כוחות הביטחון, בדגש על חיילים בודדים, בחינם. בנוסף, חלק גדול מהכנסותיה היא תורמת למען חיילים בודדים. חיברתי אותה לעשייה של בית החיל חיפה. היא מגיעה בלב רחב, תורמת ארוחות ובעיקר מעניקה לחיילים הבודדים שאין להם עורף משפחתי, אהבת אם. היא רואה בכל חייל בן שלה, וההרגשה היא הדדית".

בזכות התורמים

הסניף החיפאי של האגודה למען החיל עומד בקשר ישיר עם בסיסי צהל בכל מקום, ומאז ה 7 לאוקטובר עברו לחיילים תרומות וציוד בסכום של מעל 15 מיליון שקל, הרבה מתרומות של עסקים ואנשים טובים שעוזרים בלי סוף על חשבונם ומרצם. "בנוסף לפעילות שוטפת, אנחנו עושים פרויקטים גם למען רווחתם של החיילים הבודדים שמעבר לכל השאר תפקידי לתת להם העשרה בזכות התורמים הנהדרים שלנו. מסעדות שתורמות ארוחות, ארגונים שתורמים הרצאות, ואירועים של חברה ופנאי, ואפילו כרטיסים לאירועים בעיר שנשארים אצל משרדי הכרטיסים, ונתרמים למען החיילים".

התגובות לעשייה נהדרות: "אלעד אטיאס ואני נמצאים ביחד הרבה שנים. אנחנו מאמינים בשיתוף, בהאצלת סמכויות ועשייה נטולת אגו. עשרות אנשים טובים נותנים ממרצם ומכיסם לכל דבר שאנו זקוקים לו. כולם מקבלים לפי מה שהם צריכים. בין אם זה מזרונים לפיקוד העורף, ציוד, ערבי שף וארוחת מנגל שפתחנו במקומות הכי עמוקים בגבול הצפון והדרום.

חמל רוממה (צילום: תמי גולדשטיין)

מסיבת פורים לחיילים בודדים

"האירוע הגדול שקיימנו היה מסיבת פורים לחיילים בודדים בבית החייל בחיפה, מסיבה שלא היתה מביישת שום מועדון. הבאנו דיג'יי וקייטרינג, אנשים פתחו את הלב ונתנו את הכל, "בית אומנה חיפה", שהוא  ארגון ללא מטרות רווח, תרמו 150 משלוחי מנות יוקרתיים, ועוד רבים וטובים הרימו תרומות. אנו עורכים הפקה לחיילים כל שנה בחגים, וכמובן גם השנה.

חשוב לי לפרגן לרשות הקליטה והעלייה. ביום העצמאות קיימנו גריל בשר במלון גרדן. המלון תרם את האוכל למען חיילי חיפה. צריך לזכור שכשחיילים נמצאים עם המשפחות שלהם ועושים על האש בחג, לחיילים הבודדים אין עם מי לנפנף. חבר מועצת העיר קיריל קארטניק, שבעברו היה חיל בודד שגר בבית החיל ומאד מתחבר לנושא והיום עומד בראש רשות קליטה ועליה, עזר להרים לכל החיילים הבודדים בחיפה את הארוחה".

25 אלף חבילות שי

"אלעד אטיאס, יו"ר האגודה, הרים פרויקט חלוקת חבילות שי מהגדולים במדינה. 25 אלף חבילות שהגיעו לכולם, לתומכי לחימה כמו גם לחיילים של יחידות לוחמות בעומק עזה ובצפון. נהגים שלנו משנעים את החבילות לבסיסים ואנחנו דואגים שהכל יגיע בצורה מסודרת.

לצורך הפרויקט הזה חברנו לסגן ראש עיריית חיפה, יוסי שלום, מחזיק תיק התרבות בעיר שרתם את מנהל החינוך ואת רשות הנוער והצעירים, וחילקנו שקיות בכל בתי הספר היסודיים, העל יסודיים והגנים בחיפה, כדי לאסוף מוצרים ופינוקים לחיילים. נאספו למעלה 150 אלף מוצרים בשווי כולל של מעל 4 מיליון שקלים, שחולקו ישירות לבסיסים.

היופי של האירוע הזה היה בקשר בין הקהילה והילדים, לבין החילים והמפקדים שהגיעו לבתי הספר ולגנים ופגשו את הילדים. לטקס המרכזי שנערך השבוע בהיכל הספורט ברוממה, הגיעו כל צוותי החינוך של בתי הספר וכן המפקדים והחיילים שהגיעו לאסוף את החבילות. מאז 7 ל10 והיחידות השונות מכל הארץ בקשר עם החמ"ל המרכזי של האגודה למען החייל חיפה, ולחיילים ולמפקדים היה חשוב להגיע אישית ולהוקיר תודה לתושבי ותלמידי חיפה".

גננות וחבילות (צילום: תמי גולדשטיין)

באים לעשות טוב

עדה רביבו יו"ר החדשה של האגודה למען החיל בנשר, היתה פעילה חברתית והתבקשה למלא את מקומה של יושבת הראש הקודמת, שפרשה. "המלחמה התחילה זמן קצר אחרי שנכנסתי לתפקיד וזה היה מאד מאתגר כי לא הכרתי את דרכי הפעולה של האגודה למען החייל קודם לכן. המלחמה נתנה התחלה סוערת, אבל ראיתי שיש מתנדבים טובים, אנשים שאפשר לסמוך עליהם, אז ידעתי שיהיה בסדר.  

אחרי הכל, אין סיבה שלא נצליח כשבאים לעשות טוב. אנחנו בשיתוף פעולה עם אלעד אטיאס, יו"ר האגודה החיפאית למען החייל עושים למען החיילים. מעבירים שקיות לגנים ומקבלים חבילות עבור החיילים, נוסעים לבסיסים וחושבים כל הזמן מה לעשות עוד כדי להעניק לחיילים יותר. חילקנו חבילות בתחנות הרכבת, הבאנו עוגות לחיילים שירדו מגבול הצפון, וממשיכים לתכנן הלאה.

זה לא פשוט, כי צריך תרומות וצריך תורמים, ובזכות אנשים טובים אפשר להמשיך ולדאוג לחיילים של נשר ולכלל החיילים בבסיסים. פונים אלינו הורים של חיילים ומבקשים שנעזור ליחידות של הבנים. אנחנו שמחים להיענות לבקשות, עוזרים ועושים מה שאפשר עבור חיילי צה"ל. בנוסף אנחנו בקשר עם מנהלי הדירות של חיילים בודדים, מעבירים להם ציוד ופינוקים כמו טואלטיקה וממתקים כדי שיהיה להם טוב. ההתנדבות באגודה למען החייל זה להיות כל הזמן בעשייה למען החיילים. זה אתגר ויחד עם זה מעניק סיפוק גדול.

מתנדבת באהבה

חנה קשנסקי מתנדבת מזה מספר שנים בסניף נשר של האגודה למען החייל. "בנשר אנחנו מאמצים גדודים ויחידות בצפון ושומרים על קשר עם המשפחות של החיילים מנשר. רק לאחרונה ארגנו להם מתנות שהעירייה רכשה עבור החיילים ליום העצמאות, חבילה גדולה עם שולחן מתקפל, מחצלת לים, ממתקים ועוד דברים. אנחנו המתנדבים, אורזים, שולחים וגם נוסעים למקומות בהם החיילים מסיימים מסלול או קורסים, ועושים שם חגיגה בשבילם. הכל בהתנדבות ובאהבה ללא תנאי. יש המון סיפוק. מלווים אותם, יוצרים אירועים למען החיילים ועושים כמיטב יכולתנו באהבה רבה".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

תמי גולדשטיין
תמי גולדשטיין
מתקשרת, הילרית, מורה רוחנית המתמחה ביעוץ הוליסטי אישי וזוגי ובטיפול אנרגטי לאיזון הגוף והרגש, בעלת ניסיון של מעל ל-20 שנים

כתבות קשורות לנושא זה

3 תגובות

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

גבר נפגע מרכב חולף כשעצר בצד כביש 70 לתקן תקלה ברכבו

ממד"א נמסר לחיפה: בשעה 21:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א כרמל על גבר שנפגע מרכב (לאחר שככל הנראה עצר בצד הדרך עם רכבו...

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...