באנר טירת כרמל עצמאות

הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

הסוף לחניית רכבים על המדרכות • מטפלים בחוויה של הולכי הרגל בחיפה

קבוצת "הרחובות של חיפה" התחילה מהלך שמטרתו לשפר את החוויה של הולכי הרגל במרחב הציבורי. ביום שלישי 21/05/2024, נערכה הפגישה הראשונה של הקבוצה, שהחליטה שהיעד הראשוני שלה יהיה להחזיר את המדרכות להולכי הרגל על ידי צמצום חניית כלי רכב על גבי המדרכות. מדובר בארגון הפועל במספר ערים בארץ, כשהקבוצה הירושלמית חתומה על כמה הישגים בנוגע לחנייה על מדרכות בעיר.

רכב חוסם מדרכה על אף הסימון למקום חניה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
רכב חוסם מדרכה על אף הסימון למקום חניה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

אכיפת חניה על מדרכה בכל שעות היום

עיקר השיחה עסק במצוקת הולכי הרגל, כשהם הולכים על גבי המדרכות ומצב החניות על המדרכות בעיר. הקבוצה קבעה כי המטרה המרכזית שלה היא שינוי באכיפה, כלומר שהעירייה תאכוף חניה על מדרכה בכל שעות היום ותדאג שהמדרכות יהיו פנויות. הקבוצה התייחסה לכך שחווייתו של הולך הרגל מורכבת ממספר נושאים כמו נגישות, ביטחון, תאורה ועוד, אבל הם החליטו להתחיל את הפעילות בחניות על המדרכות.

חניה על מדרכה בחיפה (צילום: עיריית חיפה)
חניה על מדרכה בחיפה (צילום: עיריית חיפה)

קשישים שלא יוצאים מהבית

אחד המשתתפים אמר שבהדר יש קשישים שלא יוצאים מהבית אחרי השעה 17:00, כיון שהם יודעים שהמדרכות לא פנויות, והם לא רוצים לרדת לכביש. "דוחקים את כל משתמשי הדרך בגלל כלי הרכב. חשוב לי שתהיה מדרכה בטוחה ללכת עליה, בלי שצריך לרדת לכביש".

כרמל גבעון (צילום: אלבום פרטי)
כרמל גבעון (צילום: אלבום פרטי)

קבוצת הווטסאפ של "ברחובות שלנו"

המשתתפים דיברו על קבוצת הווטסאפ של "ברחובות שלנו" שגדלה מאוד בימים האחרונים מאז שהיא הופצה בכמה קבוצות ווטסאפ. לטענתם, זה מראה שהנושא משמעותי לחיפאים רבים וזה הזמן לפעול, כשיש בעיר הנהגה חדשה – ישנה. מי שכינס את הישיבה, כרמל גבעון, הציג נתונים, שהוא קיבל מממונה חוק חופש המידע בעירייה, לפיהם בשנים 2021 – 2023 כמות דוחות התנועה, שנרשמו, הלכה וקטנה מ-21,244 בשנת 2021 ל-13,532 בשנת 2023.

מדיניות אכיפת עבירות החנייה

חברי הקבוצה שוחחו ארוכות על מדיניות אכיפת עבירות החנייה על ידי העירייה והאם יש עבירות חנייה שנאכפות יותר מאחרות. לגבי נושא אחד היתה הסכמה מלאה בין חברי הקבוצה – חנייה על גבי המדרכה לא נאכפת כלל או כמעט ולא נאכפת. לטענתם, מדובר בעניין של חינוך ובגלל שכיום נהגים יודעים, שאין אכיפה של חנייה על מדרכות, הם מרשים לעצמם להחנות על המדרכות.

לחברי הקבוצה לא היה ספק, שאם העירייה היתה מתחילה לתת קנסות לרכבים, שחונים על מדרכות, ניתן היה להכחיד את התופעה או לצמצם אותה מאוד. הם דיברו הרבה על כמה חנייה על מדרכות מסכנת את הולכי הרגל, שמוצאים את עצמם נאלצים לרדת וללכת בכביש, ופוגעת בחוויה שלהם במרחב הציבורי. מי שנפגע במיוחד הם הורים עם עגלות או נכים בכיסאות גלגלים.

המצב בחיפה ביחס לערים אחרות

במהלך כל הפגישה המשתתפים השוו את המצב בחיפה לערים אחרות. חלק דיברו על עיריית תל אביב, שאוכפת את החנייה על המדרכות ובאמת מצמצמת מאוד את התופעה ובנוסף יש לה מוקד, שפעיל 24 שעות ביממה על מנת לקבל תלונות וחלק הזכירו את נהריה ואת מדרכותיה הרחבות המאפשרות להולכי רגל רבים ללכת עליהן זו לצד זו.

אחד הפתרונות המרכזיים עליו חשבה הקבוצה היא פנייה לחברי מועצה על מנת למצוא תומכים לרעיון, שיוכלו לעלות שאילתא במועצת העיר ולהציף את הנושא. המטרה של השאילתא לגרום לעירייה לאכוף את איסור החנייה על המדרכות וגם לקבל תשובה לגבי מדיניות העירייה. המשתתפים בפגישה אמרו, שיש נושאים, שהעירייה אוכפת מחר וגם בשעות הלילה כמו חנייה בתחנת אוטובוס פעילה. לעומת זאת, חנייה על המדרכה נאכפת הרבה פחות ולא בכל שעות היממה.

מי שחונה על המדרכה – פטור מתשלום

המשתתפים בפגישה דיברו על כך שמי שחונה לצד מדרכה, שמסומנת בכחול לבן, צריך לשלם, אבל מי שחונה על המדרכה פטור מתשלום. נושא נוסף, שעלה לדיון, הוא מקומות, שבו באופן קבוע נהגים חונים על המדרכה או עומדים לצד המדרכה ומעכבים את התנועה. שניים מהמשתתפים פנו לעירייה על מנת לשים עמודונים במקומות אלו ולמנוע את החנייה, אך נענו בשלילה. נושא נוסף, שעלה לדיון, הוא שלעתים מקבלים תשובה מ-106, שרכב שחנה על המדרכה כבר לא חונה שם, אבל בפועל הרכב עדיין עומד על המדרכה ומפריע.

תפקידה הכפול של עיריית חיפה

בסיום דיברו המשתתפים על תפקידה הכפול של העירייה – גם מספקת את החניות וגם אוכפת את העבירות. לטענתם, אם היו מנהלים נכון יותר את נושא החנייה, היו גם פחות עבירות חנייה. לדוגמא, אם תו חנייה ברחוב היה יקר יותר, היו תושבים, שלא היו רוכשים אותו, ואז היו יותר חניות פנויות. הם הדגישו, שהולך הרגל נדחק לטובת כלי הרכב ומי שהכי סובל מכך הם האוכלוסיה המוחלשת.

תגובת עיריית חיפה לכתבה תצורף כשתתקבל

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

68 תגובות

 1. מתי יטפלו ברחוב הגפן בצפת.פקידה מהעירייה בנתה על חצי רחוב .דופקת את החנייה לרחוב שלם.לא מעניין לא אותה ולא את בעלה מפלג הגליל

 2. אני גר ברחוב התורן בעין הים כשאני הולך למכולת בעוגן אני עולה ברחוב חד סיטרי רח ההגה לצערי הרב במקום ישנה ישיבה בצידה של הישיבה חונים רכבים לכל אורך הכביש של אברכים במשך כל הזמ על המידרכה וגם בצידו השני במידרכה אני כבר יותר משנה שולח תיעודים ל106 ומיתלונן על חניה או חסימת מידרכה כל התלונות ניסגרות באיין עבירה …במקום נוהל שכונה…איין חסימה .הפקחים כלל לא מגיעים …יש לי תיעוד של הרכבים ומיספרי תלונות..שמות הפקחים שסגרו את הטיפול בעבר המישטרה טיפלה בנושא מאז שעבר לפיקוח איין אכיפה…ואני שוקל תביעה יצוגית כנגד העיריה…אשמח לשתף חומרים עם כל גורם שיפתור לי את הבעיה..בגילי אני לא אמור ללכת על הכביש..

 3. קישקוש אחד גדול. אין מקומות חנייה לא לנכים ולא לרכבים בכלל, חונים במקומות ללא סימון של אדום לבן ועל פי החשד של העירייה חוטפים דוחות…

 4. אז תסדרו שיהיו יותר מקומות חניה כי יש מצוקת חניה.. אבל לכם זה כיף ונהדר להעשיר את קופתכם בטונות של כסף מדוחות..עיריה של נבלות

 5. About time! People park on the sidewalk because they are too lazy to walk an extra 2 minutes and park where there are more open spots a few blocks away. Coming from NYC, sometimes I’d have to walk half a mile after parking to get home, but I never dared park on the sidewalk. It is the most selfish thing a driver can do. Enough of cities are taken away and given to cars, leave the sidewalks to the pedestrians!
  I’ve tried reporting over 2 dozen cars parked on sidewalks, forcing me to walk onto a 40mph road, and of course nothing is ever done about it.
  It’s nice to see others take initiative too.

 6. אני כבר עזבתי את חיפה לטובת מרכז הארץ הבלגן בחיפה נמאס עלי ומצאתי פיתרון וע

  ברתי למרכז

 7. כול עוד שהנכה לא חוסם את המדרכה ויש מעבר להולכי רגל ולעגלה שום עיריה לא יכולה לתת דוח

 8. הבעייה של חניית רכבים תוך זלזול והפרת חוק מפושטת במרחבי חיפה מדובר בחניות באדום לבן מדובר בחניות על מעטפה במיוחד ליד מערכות הסנקה אן במקביל חוסר האכיפה משווע במיוחד בשכונות שער העליה ונ.דוד !!מחובת רשות האכיפה ברשות מקומית לאכוף לידאוג לתימרור הולם דברים אילו היו מונעים מקרים בהם רכבי כיבויי והצלה אינם חכולים לתמרן וליפעול כמו ברחוב שלוסברג שמואל בשער העליה ששם בעיה קשה שנגרמת עי משאיות שחונות על מנת ליפרוק את מאכותם לסופר ויקטורי חייבים לבצעמאכיפה מניעתית ולפתור את הנןשא כמו ברשויות נורמטיביות אחירות

 9. לא רק בהדר. בכרמל אי אפשר ללכת על המדרכות ובטח שלא להסיע עגלות עם ילדים.
  מעבר למכוניות זה גם הרבה בגלל השליחים של סולו וגם וולט שפשוט עושים מה שבא להם.
  נמאס!

 10. שלום רב
  הדאגה לבטיחות האזרחים והדאגה לקשישים שפוחדים לצאת לרחוב מחשש שלא יוכלו ללכת על המדרכה,
  היא צעד מבורך.
  ברצוני לשאול האם האכיפה החדשה כוללת רכב נכה?
  כידוע לרכב נכה יש היתר לחנות על מדרכה המסומנת באדום לבן תוך שהנהג מקפיד על כללים שנקבעו ע"י משרד התחבורה כמו למשח: להשאיר מקום על המדרכה שיספיק למעבר לכסא גלגלים או עגלת תינוק ועוד כמה וכמה מגבלות שיש להקפיד עליהן.
  אבקש התייחסות לנושא.
  תודה

  • זה לעולם לא יהיה כולל רכב נכה ואם זה יקרה נצא הנכים להפגנות עד כדי חסימת כל צירי התנועה במקביל בכל תחום שטח עברית חיפה

 11. יוזמה מבורכת.בהצלחה.
  כמשתמש תדיר בדרך סטלה מאריס תוהה אני עד מתי תמשך תופעת החניה הכפולה של הרכבים החוסמים את מסלול הכביש היורד.
  פעמים רבות יש לעצור.ולהמתין שהמסלול העולה יתפנה מרכבים עולים כדי שיתאפשר לעקוף את הרכב החונה על הכביש.לא פעם עוברת ניידת עקיפה עירונית או משטרה וממשיכה בדרכה מבלי להתייחס למפגע המתריס.עד מתי?

 12. העירייה עובדת בשתי פנים מנוגדות – מצד אחד נותנת אישורי בניה חדשים ומצד שני אינה פותרת את בעית החנייה באמת.
  מאוד יפה שתהיה אכיפה, אבל כשאין איפה להחנות, איך בדיוק העיריה מטפלת בנושא?
  לו בחיפה בשכונות, היו מקומות חנייה, אנשים לא היו חונים על מדרכה!!
  מכעיסים אוצי כל יפי הנפש שדואגים להולכי הרגל אבל לא מציעים פצרונות מעשיים.

 13. הבעיה שאנשים חייבים לחנות בכניסה לבית שלהם…תחנו קצת רחוק, לכו ברגל קצת וגם ספורט תרוויחו 😉

 14. איזור בית החולים בני ציון הפקרות ממשית חניה על המדרכות,חניה באדום לבן,אין דין ואין דיין,גם בעלי תו נכה לא יכולים לחסום מעבר הולכי רגל ונכים אחרים.פקחים לא ניראים לעין,וגם אם ישנם,עלימים עין,כנ"ל הפיקוח הכללי שלא טורח לרדת מהמכונית הנוסעת.הפקרות לשמה.

 15. ברחוב דולצין כל אחהצ כמעט יש פעילות בבית כנסת. חונים באדום לבן, חונים על מדרכות, חונים בחניות פרטיות. אם רוצים לצאת לכביש עם רכב, זו רולטה רוסית, כי לא רואים כלום.
  כמה פעמים פנינו לפיקוח ומה היתה התשובה? תתחשבו.

 16. צריך קודם לדאוג שתהיה חניה ואז לחוקק חוק , אף אחד לא רוצה לחנות על המדרכה , הבעיה שאין בחיפה איפה לחנות כי זה לא מעניין את העירייה , בשכונה שלי ניתן לעשות חניה לכ 50 רכבים ולפתור את הבעיה של כל השכונה , לצערי זה לא מעניין אותם

 17. יש לפעול בנחישות נגד כאלו שחוסמים מדרכות,לא צריך לפעול באופן גורף בגלל מצוקת החניה,יש כאלו שמבצעים את העבירה באופן שיטתי, שיתוף פעולה עם המשטרה יכול מאוד להועיל לגבי כאלו שחונים באופן המסכן את משתמשי הדרך לרבות קשישים ונשים עם עגלות שנאלצים ל"רדת" לכביש.

 18. הרבה מאזור קריית אליעזר חונים בצורה הזאת כל אלנבי+ גבול רוטשילד/הגפן/בן גוריון/המגינים כמעט כל המדרכות שנמצאות בתוך האזור הזה חסומות על ידי רכבים יעזור מאד אם ניתן יהיה לטפל באזור הזה

 19. איזור בתי המשפט בעיר התחתית הפקרות נוראית. אין אפשרות ללכת על המדרכה.
  בקריית חיים שהחניה ללא תשלום אנשים חונים על המדרכה ואני לצערי שיוצאת לטייל עם הכלבה הולכת על הכביש. בחיים לא ראיתי פקחים בקריית חיים..ואני כבר לא צעירה בכלל.

 20. בואו לרחוב יפו בשווארמות משאירים מכוניות בחניה משולשת ומשירים מדרכות ושני נתיבי תחבורה חסומים חשבנו יהב וטעינו

 21. התופעה נוראית ומסכנת הולכי רגל אולי ממחסור בפקחים שלא נענים לתלונות יש להעביר זאת לקבלן ואז קופת העירה תתמלא ונשלם גם פחות ארנונה אולי חחחחח

 22. לרחוב הלל מגיעים פקחים בבוקר ומחלקים דו"חות של 500 ש"ח לכל מכונית שחונה על המדרכה. זה כבר כמה שנים כך והתופעה לא נפסקה, ממשיכים לחנות על המדרכות.

 23. חבורה של חסרי אחריות , בסוף מי שמשלם עם מצוקת החנייה בדוחות הם התושבים שכבר סובלים מהיעדר חניה מספקת וגם חוסר אופק תכנוני של העירייה. אתם מענישים את המוענשים!
  תוסיפו על זה שתחבורה ציבורית בשכונות הגדושות כמעט ולא קיימת כך שאי אפשר לוותר על רכב!

 24. אפשר לחשוב שבעלי רכב שמחים לחנות על מדרכה… כשמאשרים פינוי בינוי ומ 6 דירות שלושה חדרים מאפשרים בניין של 11 דירות של 110 – 160 מטר עם מקדם חניה נמוך, מוסיפים בדקה 16 מכוניות שאין להן היכן לחנות!

  • לא מעניין. תמכור את הרכב מצידי, מדרכה היא להולכי רגל. חוצפן

 25. עירית חיפה כמו רוב הרשויות כרגיל נלחמת בבעלי המכוניות .נכון חסימת מדרכות זה לא דבר סימפטי או קי מה עם פתרונות חנייה חלופיות רוב רובם של הרחובות בחיפה צרים והמצוקה גדולה ..כרגיל שמים דצוץ על בעלי המכוניות

 26. תבואו לבקר בנווה שאנן כאן נכנסים לרחובות באין כניסה טחונים משעות הבוקר המוקדמות על המדרכות וחוסמים את הדרך כך שהולכים רגל ממש יורדים לכביש.

 27. אני לא חיפאי אבל אני מכיר הבעיה האבסורד הוא שהנפגעים הרבים הם אוכלסיות רגישות כמו נכים קשישים ונשים וגברים עם ילדים ועגלות.וזה בכול המדינה.זה כאילו המדרכות נבנו למען העברינים למיניהם וזה בסיוע של השלטון המקומי.מדובר בסכנת חיים ממשית.וחוסר רגישות לאוכלוסיות הללא.זה יכול להיות אח שלנו או אחות או אבא.תשימו כץ לתופעה הזו .הגיע הזמן שהמדינה תטפל בזה בעצמה ברמה כוללת של כול המדינה.זה מפגע צועק לשמיים.

 28. אם באמת היה אכפת לכם…הייתם מטפלים בתופעה של העסקים תופסי החניות ששמים שם כסא או משהו בחזית שלהם וגורמים לעומס ולחסר חניות שהוא המוביל את האזרחים שומרי החוק שלא יכולים להתעמת עם הקבלנים שעושים זאת והעסקים ואז מסתובבים שוב ושוב ובלית ברירה חונים . אך כוונתי לכאלה שחוסמים רק חלקית. שהעיריה תתחיל לטפל קודם בעבריינים האמיתיים ועזות מצחם.. ואז נראה.. אתם ; יקירי; מחפשים את הדרך הקלה. לא! זה לא מקובל! ומוצע שגם תעשו עבודה ולא רק תציעו לתמחר תווים. אתרו אופציות.. וגם תפעלו לממשן. תלחצו על תחבורה טובה יותר וזמינה. ולגבי עבריינים חוסמים אמיתיים במידה ואינם רכב נכה מציעה לחזור לימי הסינדול.. זה כבר אפקטיבי.. ואגב…אם מפריעים לכם דברים על המדרכה..לא מפריעות מסעדות וחנויות שמוציאות מרכולתן??? חיים קלים…לא בבית ספרנו. נראה אתכם מתמודדים מול עסקים ולא אזרחים פשוטים

 29. בדיחה גרועה. אילו העירייה היתה מטילה את החובה בתקנות על עצמה. היו דורשים מהיזמים והקבלנים שקיבלו "פטור" מלהקצות חניות לבניינים שבנו, בהתאם למספר בתי אב ומרחיבים תשתיות ביוב ומים…אבל היזמים משתמשים במערכות קיימות ללא הקמאה מספקת של חניות. ומי נושא בנזק? כן לא טעיתם… התושבים. אז.. הרסו יערות שגרמו להתפשטות החזירים, מצוקת חניה נואשת, אספקת מים וביוב הרבה מתחת לנדרש.. ומה קיבלנו? תושבים שלא קיבלו תמורה לארנונה אותה שילמו ואכזבה משכונות העיר…תוצאה? הגירה שלילית של התושבים.
  אז אם יונה יהב רוצה לעצור את השרשרת? במקום להשית קנסות ונזקים לתושבים בעיר… שיפעל במהופך וידאגו לרווחת התושבים במקום לכיס של היזמים

 30. אגף הפיקוח על החניה לא אוכף במקומות מסוימים בעיר. בחלק מרחובות העיר התחתית , בהדר ובמקום שבו חינים החבר'ה.

 31. אם למשל העירייה היתה מחייבת קבלנים לשתיים וחצי חניות לדירה, שזה משקף את המציאות,
  אז לא היו, בעיות חנייה על המדרכה.
  אבל העירייה מפחדת מהקבלנים, ותקועה בשנות השמונים של המאה הקודמת ומי שמשלם את המחיר הם כל מי שאינו קבלן.

 32. מחדל החנייה על המדרכה הוא סיפור ללא מוצא. בזמנו ועד השכונה אמר לי שבגלל מצוקת החנייה באזור (רמות רמז) לא אוכפים את הנושא. לא משנה שב 10 בבוקר כבר אין מצוקת חנייה אבל הרכבים נשארים שם.

 33. שום מחיר לא צריך ליפול על שום תושב, שהעריה והרשיות יספקו מקום חניה נורמלי לרכבים ללא חניה פרטית. ויוציאו הם כסף מהכיס כי את האזרחים כבא עשקו מכול הכיוונים בתשלומי החובה, ועל העץ אי אפשר להחנות, אז שיספקו פטרונות

  • מסכים איתך. מצב החנייה בשכונות, ומרכזים עירוניים הוא בכי רע. אין חנייה. ורוב בעלי/ות רכב עושים ועושות זאת מחוסר ברירה. אכן זה מפריע לאוכלוסיות מסוימות. לא טוב. אבל על העיריה להגדיל את כמות החניות, ולאחר מכן לקנוס את בעלי הרכב.

 34. הברדק חוגג בחיפה. בעיקר בהדר ובכרמל, חונים על המדרכה וחוסמים מעבר. לרוב מדובר בבריונים או עבריינים ולכי תעירי להם..

 35. אני פניתי כבר לא פעם ולא פכמיים לגבי רכבים שחונים ברחוב אידר.הרחוב,שעוברים בו הרבה קשישים מבית אבות ואנשים עם עגלות.וביקשתי שיהיה פה קבוע לפחות בשעות בוקר מ9 עד 12 בלתי נסבל כבל.סכנה לרדת לכביש גם עם עגלות עם תינוקות וגם לקשישים עם הליכונים ועגלות.ובעיה לא פותרה.דורשת מאוד.לפני שיקרה אסון.

 36. בחיפה אין כמעט איפה להחנות, בתי ספר וגנים קיימים בחיפה עוד מתחילת המאה שעברה, בזמן שלאנשים לא היו רכבים פרטיים, צריך לאפשר חניה על המדרכות בשעות שאוספים ומביאים את הילדים (רבע שעה לפני ורבע שעה אחרי)

  • That’s a horrible suggestion. That’s when kids walk home from school. You want the children to walk onto roads so that you can pick YOUR child up easier? Ridiculous. Take a bus or park a few blocks away.

 37. צודקים עקרונית אבל…. יש מדרכות רחבות שניתן לחנות עליהן בלי לגרום להולכי הרגל לרדת לכביש. רכבים שמחנים בחוסר התחשבות ומסכנים את הולכי הרגל- אותם לקנוס, אבל מי שלא מסכן- אין סיבה להעניש. תופעת החניה על מדרכות נובעת ממצוקת חניה קשה מאד. ולייקר הוצאת תו חניה זה לא מה שיפתור את הבעיה, ואין שום סיבה שדייר ברחוב לא יוכל להחנות את רכבו ברחוב!

  • מסכימה עם ורד.
   אני גרה באחד מרחובות הכי ידועות בחיפה. יש מפונים בבית המלון. אין מספיק חניה לאנשים שגרים ברחוב. לפעמים אין ברירה–רק על המדרכה

 38. אתם לא תמיד צודקים. אני לא רואה בעיה לחניה על מהמדרכה שלא פוגעת במעבר הולכי רגל. מה שצריך לעשות זה לבדוק כל דבר לגופו. יש הולכי רגל ויש נהגי מכוניות. גם להם זכויות.

  • מה יעשה נכה על גלגלים? מה תעשה אמא לתאומים? אלה דברים שהעירייה צריכה לטפל בהם ולא להשאיר לאזרחים לריב בניהם.

 39. לצערנו זה לא יעזור. בהרבה רחובות בחיפה,במיוחד בשכונת הדר,יש מצוקת חניה. בגלל אותה מצוקת חניה רכבים חונין על המדרכות והעירייה לא מפעילה אכיפה בעניין.
  חבל מאוד שהולכי הרגל נפגעים,אני לא נהג ומוצא את עצמי במשך חצי מזמן ההליכה שלי בחוץ הולך על הכביש ומזגזג בין רכבים חונים בגלל שיש רכבים שנוסעים כמו חולי נפש.
  לצערי,עם כמה שהרעיון יפה והפעילות יכולה להיות מבורכת,אני לא רואה את עיריית חיפה באה לקראת התושבים הולכי הרגל ולא יענו בהסכמה לעניין.
  הלוואי שזה יצליח ושהמדרכה תשוב להיות שייכת לי במקום להיות חניון של רכבים,אני מפחד מאוד לצאת החוצה גם כן בדיוק בגלל זה,אבל העירייה כבר הוכיחה שלא איכפת לה מהולכי הרגל שלא משלמים לעירייה את אותם סכומים של בעלי הרכבים.

 40. לצערי האכיפה בחיפה עלובה:
  1. הטינופות של בתי האוכל על המדרכות.
  2. חניית כלי רכב על המדרכות בעיר התחתית בעיקר.
  3. גינות מתקנים הפכו למחראות כלבים.
  4. מוסיקה ופעילות ברים ומועדונים מעבר לשעות החוק.
  5. נסיעות מטורפות של כלי רכב משופרים ברחבי העיר ובעיקר בעיר התחתית.
  6. נגישות עקומה לנמל השייט (חייב לעבור למתחם ביח רמבם).

 41. בתחילת הכתבה האמנתי לכם שאתם באים לטובת התושבים זה בהחלט מעצבן שחונים וחוסמים מדרכה ואשה עם עגלה או נכה או אפילו הולך רגל חייב לרדת לכביש, איבדתם אותי שהצעתם לייקר את המחיר לתו חנייה, כמה יפה להפיל על התושבים שיש להם רכב עוד תשלום בשביל לקבל תו חניה, הם תושבים של הרחוב למה צריך לייקר להם תשלום על תו חנייה אם יהיה יקר איפה הם יחנו??? אין להם מקום אחר לחנות אז הם ייאלצו לשלם את המחיר היקר בלית ברירה!!!!
  אתם מחפשים לעזור להולכי רגל או מחפשים לעקוץ עוד כסף מתושבי העיר ששבויים לקנות תו חניה?

  • המחיר צריך ליפול על בעלי העסקים, חייבים לקנות שטח שיהפוך לחניה, להוסיף שאטלים בין החניות לחנויות, זה אולי פוגע בזמן הקצר בשוכרים, אבל בטווח הרחוק זה ישתלם, העיריה צריכה לסייע בהלוואות לטובת המיזם הזה. (העיריה יכולה לקחת הלוואה בתנאים טובים יותר מהשוכרים ולהשיט על השוכרים התייקרות הארנונה. אי אפשר להסכים אם אנרכיה, איש היישר בעיניו יעשה)

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...