באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

המינים הפולשים לים בחיפה ובעולם

בעיות פלישה של בעלי חיים, צמחים והביטאטים תת ימיים...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

מיליון ש״ח גויסו על ידי החברה הכלכלית לחיפה עבור שמירת רצף תעסוקתי למפונים

החברה הכלכלית לחיפה בשיתוף עיריית חיפה, פיליפס, שותפות חיפה- בוסטון, ארגון בעצמי ושותפים נוספים יזמה תוכנית לרצף תעסוקתי למפונים בחיפה, שמתחילה בימים אלה!

החברה הכלכלית לחיפה בשיתוף עיריית חיפה, פיליפס, שותפות חיפה- בוסטון, ארגון בעצמי ושותפים נוספים יזמה תוכנית לרצף תעסוקתי למפונים בחיפה (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)
החברה הכלכלית לחיפה בשיתוף עיריית חיפה, פיליפס, שותפות חיפה- בוסטון, ארגון בעצמי ושותפים נוספים יזמה תוכנית לרצף תעסוקתי למפונים בחיפה (צילום: החברה הכלכלית לחיפה)

שותפות חיפה בוסטון גייסה תרומה של כמיליון ₪ עבור הפרויקט

החברה הכלכלית לחיפה, יחד עם שותפות חיפה בוסטון CJP, יזמה תוכנית ייעודית לשמירה על רצף תעסוקתי עבור המפונים השוהים בעיר. התוכנית בשיתוף והובלת נשיאת פיליפס לשעבר, אפרת שפר, יחד עם ארגון בעצמי, מערך הרווחה של עיריית חיפה, מרכז ההזדמנות של עיריית חיפה ושרות התעסוקה מחוז צפון.

לדברי אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה:

נושא התעסוקה נשאר הנושא המרכזי ללא מענה למפונים, אחרי שטופלו צרכיהם של הילדים במסגרות החינוך ונושאי הרווחה ע"י עיריית חיפה, נוצר וואקום שצריך לטפל בו. החלטנו להרים את הכפפה ולייצר מודל ייחודי, שניתן יהיה לשכפל אותו לרחבי הארץ, שיאפשר למפונים רצף תעסוקתי, בעיקר על מנת לייצר עבורם מהות וסיבה אמיתית לקום בבוקר.

עם תחילת המלחמה הגיעו לחיפה כ-6000 מפונים בעיקר מקרית שמונה, שלומי, קיבוץ דן ועוטף דרום. כיום יש כ-2500 מפונים מהצפון אשר משך שהותם בעיר אינו ידוע ובשלב זה אין צפי לשינוי.

אפרת שפר מסבירה:

כדי לעודד השתתפות בתכנית שמנו לנו למטרה לא לפגוע במענקים הניתנים למפונים תוך כדי הכנסתם למערכת תעסוקתית. לכן, בניית מודל ההעסקה היתה מאתגרת. ניסינו לבנות ביחד מהלך שיאפשר, ככל הניתן, חזרה לשגרת חיים. מקומות תעסוקה שיתאימו לצרכים ולדרישות של המפונים, משרה של 50% ומעלה ומענה לצרכים כמו חוסן ורכישת מיומנויות.

מטרת התוכנית

מטרת התוכנית הינה למצוא פתרונות לשמירה על רצף תעסוקתי עבור כ- 250 מפונים (בשלב הראשון), השוהים בבתי המלון בעיר, וכן לייצר פיילוט חיפאי, אותו ניתן יהיה לשכפל לרחבי הארץ.

האתגרים העיקריים איתם מתמודדים המפונים הם תחושת בידוד והיעדר שגרה כאשר מערכות התמיכה המוכרות להן כמו קהילות, מקומות עבודה ומערכת החינוך המקומית לא פועלות, המפונים חווים לחץ  ריגשי, חוסר וודאות לגבי העתיד, ופחד מהתלות הכלכלית, מה צופן העתיד והיעדר שליטה בדברים בסיסיים כמו מגורים, חינוך, והכנסה. בנוסף לאתגרים שחוו כלל האוכלוסייה בישראל בתקופת המלחמה.

רני בנדר צילום גביש מדיה
רני בנדר (צילום: גביש מדיה)

יו"ר החברה הכלכלית לחיפה, רני בנדר מסר:

אני מברך על היוזמה החשובה הזו, עבור המפונים השוהים בעיר. כחברה האמונה על העסקים בחיפה, חשוב מאוד לדאוג הן לעסקים, ולא פחות לדאוג לקהילה השוהה בעיר מבחינה תעסוקתית, בתקופה מאתגרת בה אנו נמצאים. החברה הכלכלית לחיפה, תמשיך ליזום פרוייקטים רוחביים ולהביא לשולחן אחד גורמים משמעותיים להניע תהליכים עסקיים בחיפה.

מודל ההעסקה

מודל ההעסקה נבנה בהתנדבות על ידי קבוצת משפטנים מומחים בדיני עבודה ביחד עם המחלקה המשפטית של חברת פיליפס. התמורה עבור התעסוקה של המפונים תמומן ע"י תרומה נדיבה של שותפות חיפה- בוסטון, שתתרום בשלב הראשון כמיליון ₪ עבור הפרויקט.

ארגון בעצמי ביחד עם מרכז הזדמנות יובילו את העבודה מול המפונים. התהליך יכלול בניית תכנית אישית לכל משתתף בתכנית, ליווי והכשרה. ההשמה תהווה התמחות לשלושה חודשים בהם המעסיק מקבל עובד ללא תשלום, והעובד מקבל 5000 ש"ח.

חברת הפיילוט היא פיליפס שהציעה כבר מספר משרות בתחומים שונים כגון: פיתוח, אחזקה ואבטחה.

הילה פרלמן, מנכ"לית שותפות חיפה בוסטון:

מאז 7.10 אנו עובדים עם שותפים רבים בארץ ובחיפה כדי לסייע לחברה הישראלית ולתת מענה לצרכים האדירים שעולים באופן תדיר. הפדרציה היהודית של בוסטון יחד עם JFNA תמכה בארגונים ובפרויקטים משמעותיים עבור סיוע לקהילות שנפגעו, הערכות לשעת חירום, והן עבור בתי החולים, ושיקום הדרום. מרגע שהחברה הכלכלית פנתה אלינו להצטרף לפרויקט המשמעותי הזה, ידענו שזה אחד מאבני הייסוד לדאוג למפונים בעירנו, ופעלנו על מנת להביא את המשאבים למימוש הפרויקט. ייחודיות הפרויקט נובעת ממעטפת השירותים שכוללת ליווי פרטני, בייביסיטר לילדים או הסעה למקום העבודה, על מנת לשבור כל מחסום בבניית שגרת חיים.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

2 תגובות

 1. המודל נשמע מעניין, איך מגיעים לדורשי העבודה ומי אנשי הקשר?
  ביתי ומשפחתה פונו מהצפון הרחוק, מתגוררים אצלי בחיפה מאז ה7.10
  הבעל מגויס בצפון כבר כ5 חודשים.
  לא נראה צפי לחזרה עבורם.
  למי ניתן לפנות בנושאי מסגרת לגן עובר הבן? וכמובן איך מייצרים קשר מול נותני השרות בעסוקה כפי שתואר בכתבה.
  תודה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה של חברת אקולאב – קריאה להחזרה

חברת אקולאב ע.מ 309938322 קוראת להחזרת מוצר: סוכריות גומי במילוי בטעם תות שדה. בעקבות פעולת פיקוח שביצע שירות המזון מחוז מרכז נמצא כי המוצרים...

הברק הירוק חזר: ברק בכר חתם לשנתיים בחיפה!

מאמן מכבי חיפה לשעבר ברק בכר חתם ביום רביעי, 29/5/2024 רישמית כמאמן הקבוצה לשנתיים הבאות הקרובות, זאת לאחר שסיכם עם נשיא המועדון, יעקב (יענקל'ה)...

אביהו האן נבחר ליו"ר איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה

מועצת איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, אישרה בישיבתה ביום רביעי 29/5/24 את מינויו של סגן ומ"מ ראש עיריית חיפה, אביהו האן, ליו"ר...

מעשן יקר – אם לא תמות מסרטן יש לך סיכוי טוב להפוך לאימפוטנט. אז אולי פשוט עדיף להיגמל?

מסר פסימי רמב"ם לרגל היום הבינ"ל להימנעות מעישון שחל ביום שישי 31/5/24 ד"ר יניב דותן, מנהל מכון הריאות של רמב"ם והמומחה מספר אחד שלנו לנזקי...

לראשונה • מעסיקים יורשו להעסיק בני נוער עד השעה 1:00

החל מהשעה 23:00 הם יחויבו להחזירם לביתם (חי פה) - ועדת העבודה והרווחה אישרה בשבוע שעבר (19-23/5/24) לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק שמאפשרת העסקת בני...