פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24...

שר הביטחון גלנט מכין את חיפה לתרחיש מלחמה

שר הביטחון גלנט בתרגיל לבחינת מוכנות העורף למלחמה במחוז חיפה: ״מקדמים מוכנות לכל תרחיש מאיומים קרובים ורחוקים – בהגנה ובהתקפה״.

שר הביטחון יואב גלנט, כינס ביום שלישי 3.4.24 תרגיל לבחינת מוכנות העורף האזרחי במחוז חיפה לתרחישי מלחמה, יחד עם שר החינוך יואב קיש, שר הרווחה יעקב מרגי, מנכ״ל משרד הביטחון האלוף (מיל׳) אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא, ראש רח״ל יורם לרדו וראשי הערים וגורמים נוספים במערכת הביטחון.

התרגיל

במסגרת התרגיל, נבדק הקשר בין השלטון המקומי, משרדי הממשלה וגופי הביטחון וההצלה, בדגש על מעבר מהיר משגרה לחירום. שר הביטחון הדגיש כי האפשרות שישראל תתמודד עם תרחיש מלחמתי לאור הצורך להשיב את תושבי הצפון לביתם – גובר.

שר הביטחון גלנט בתרגיל לבחינת מוכנות העורף למלחמה במחוז חיפה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון אמר בסיום התרגיל:

כמי שאחראי על כך שהמשק בשעת חירום יפעל, המסר שאני רוצה להעביר לציבור: מוכנות ודריכות בכל הנושאים. הדבר הזה חיוני על מנת שנדע להיערך למקרה ומשהו יקרה, בין אם ביוזמת אויב, ובין אם ביוזמתנו.

כך הוא המשיך לספר:
״יש חשיבות מכרעת לאופן שבו העורף נערך בסביבת חיפה. העיניים של אזרחי ישראל מופנות אלינו, אליכם, מסתכלים איך אנחנו נערכים ואיך אנחנו עובדים. למסר המחייב ולהתייצבות כאיש אחד יש חשיבות רבה, לא רק מבחינת הביצוע, אלא גם מבחינת ההקרנה למליוני אנשים, ואני חושב שבעניין הזה כולנו צריכים להיות מאוחדים סביב המטרות שלנו, וזה לנצח במלחמה הזאת, וחלילה אם יקרה משהו נוסף להיות ערוכים אליו״.

״אנחנו מגבירים את המוכנות שלנו, ולצד זה אנחנו גם מרחיבים את הפעולה שלנו אל מול חיזבאללה, אל מול גופים אחרים שמאיימים עלינו, אנחנו מכים את האויבים שלנו בכל רחבי המזרח התיכון. אחד הנושאים שיגיעו לפתחנו בתקופה קרובה יהיה כיצד אנחנו מתמודדים עם הנושא של החזרת התושבים לבתיהם. אנחנו מעדיפים את דרך ההסדרה וההסכמה שתביא לכך שיוסר האיום, אל עלינו לקיים היערכות לאפשרות כוחנית בלבנון שיכולה לקחת בחשבון גם את התרחיש שאנחנו מתארים פה, שזה תרחיש של מלחמה וצריך להיות מוכנים לנושא הזה ולהבין שזה יכול לקרות״.

״התוצאה בשדה הקרב נקבעת לפי מה שאתה גורם לאויב, אבל גם מה שהוא גורם לך וכשאנחנו נגיע, אם חלילה נגיע למערכה כזאת, צריך שכמות הנפגעים, כמות הנזק לשטחנו תהיה קטנה ככל הניתן וכמות הנזק בצידם תהיה גדולה ככל הניתן. אנחנו לא מייחלים למלחמה בלבנון, אני אומר לכם שמלחמה כזאת תהיה אתגר קשה למדינת ישראל, אבל היא תהיה קטסטרופה לחיזבאללה וללבנון, לא פחות מזה ובמיוחד בבירות ובדרום לבנון״.

״אנחנו צריכים להיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש ולכל איום, כנגד אויבים קרובים וכנגד אויבים רחוקים. אנחנו נדע כיצד להגן על אזרחי ישראל ואנחנו נדע כיצד לתקוף את האויבים שלנו ואנחנו מחויבים בהכנה גם בצה"ל, גם במערכת הביטחון וגם במרחב האזרחי".

שר הביטחון גלנט בתרגיל לבחינת מוכנות העורף למלחמה במחוז חיפה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון גלנט בתרגיל לבחינת מוכנות העורף למלחמה במחוז חיפה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
מיה זהבי
מיה זהבי
מיה זהבי - עורכת בחי פה - תאגיד החדשות

כתבות קשורות לנושא זה

7 תגובות

 1. ועל רקע כל זה רצה יהב למנות את זעאתרה תומך הטרור לסגן ראש עיר… ועוד לפני הבחירות ברוב חוצפתו ניסה להפחיד אותנו לגבי חבירת עציוני לחרדים. אז אמנם מינוי זעתרה בוטל, אבל מסתמן שאכן מדובר באדם שאיבד את שיקול דעתו. איזו טעות עשינו.

 2. למה לא סיפרתם לגלנט על התכניתלבניה מזורזת של הממידים שממש לא מתבצעת.זאת נכונות למלחמה?

 3. אוהבת ומעריכה מאוד את "גלנט"… מעדיפה שלא תהיה "מלחמה בעצימות גבוהה"… בנוסף לכל ה"לוחמה" עד כה…!
  כמה עוד אפשר???
  "הסכם מדיני" עם לבנון בתיווך הצרפתים ו/או האנגלים וכל מדינה שפרשה עליהם "חסות" בעבר ובהווה – זה מה שדרוש לנו!

  • את מתפזרת

  • "כמה עוד אפשר?" אלו בדיוק 3 המילים שהמוסלמים הרוצחים הארורים והאנסים, מבתרי הגופות ורוצחי הנשים בהריון, המקיפים אותנו ובתוכנו, מחכים לשמוע! מבחינתם המילים הללו הן תחילת הסוף של החלום הציוני בארץ ישראל. והתשובה אליך הגברת לולי, אפשר גם אפשר, אפילו עוד 20,000 שנה!!! בכאב הראש המוסלמי במזרח התיכון ובעולם כולו מטפלים בעזרת כדור נגד כאב ראש, רק שהטיפול הנכון איננו עם כדור אקמול של טבע, אלא עם כדור 9 ממ של רמינגטון בדיוק בין העיניים של המוסלמי. זה הפתרון, ואין בילתו.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון (12.4.2024) בשעות הבוקר במחנה המעפילים בעתלית: עשרות ממעפילי הספינה 'אקסודוס' ובני משפחותיהם התכנסו לקראת חג...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24 כנגד גבר בן 64 אשר שדד בנק בפרדס חנה וגנב 10,000 שקלים. מהמשטרה נמסר לחי פה...