פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

צעדה בטבע לזכרו של נריה בן דוד ז"ל • ״איש של עשייה וחיבור לאדמה״ • 24.4.24

בחול המועד פסח יערך אירוע לזכרו של החייל נריה בן דוד ז"ל, בן 22 מחיפה, שנהרג ביומה השני של מלחמת חרבות ברזל, 08/10/2023, בקיבוץ בארי. נריה אהב מאוד את הטבע ולכן האירוע לזכרו יכלול צעדה בחורשת טללים. האירוע נערך על ידי עמותת הפועל חיפה הר הכרמל.

נריה בן דוד ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)
נריה בן דוד ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)

״לצד פעילויות הספורט, אנחנו עוזרים לחיילים ולמפונים במלחמה״

מנכ"ל עמותת הפועל חיפה הר הכרמל יהודה ענתבי: "העמותה מתעסקת רק בפעילות ספורט עממית ותחרויות ספורט ארציות. העמותה היא חיפאית ומקושרת למרכז הפועל בתל אביב. מלבד הפעילות השוטפת הכוללת תחרויות ספורט ותחרויות עממיות, פעילויות בגני ילדים ועם הגיל השלישי, מתחילת המלחמה העמותה יזמה פעילות שיעזרו במלחמת חרבות ברזל.

פעמיים בשבוע עלינו עם צוות מתנדבים לרמת הגולן והכנו ״על האש״ ללוחמים, כל פעם ביחידה אחרת. המתנדבים היו חיפאים וכל פעם קיבלנו תרומות ממקום אחר, בעיקר ממסעדות. את הבשר עצמו קנינו במחירים נמוכים מאוד, כיון שזה היה לטובת חיילים. אחרי חודשיים של הכנת ארוחות, התחלנו לעשות פעילויות בתוך בתי המלון של המפונים בחיפה. פגשנו מפונים מהצפון והדרום. הדבר הבא שאנחנו רוצים לעשות הוא פעילות לזכר הנופלים".

האירוע לזכר נריה בן דוד ז״ל

"כשנפגשתי עם המשפחה של נריה, הם סיפרו שהוא אהב מאוד את השמיים ואת האדמה. הצעתי להם לעשות פעילות ספורט בטבע. משם הגענו לרעיון של טיול בחורשת טללים. במסלול יהיו 5 נקודות עצירה בהן תהיה התייחסות לנריה – בכל נקודה תהיה תמונה מאחת התקופות בחייו ולידה יעמוד קרוב של נריה שיספר עליו מאותה תקופה.

בנקודה האחרונה יהיו חיילים ששירתו יחד עם נריה, והם יספרו על התקופה הזו בחייו. לפני תחילת המסלול כל המשתתפים יקבלו חולצות שכתוב עליהן "נריה אדמה ושמיים" ובקבוק מים. המסלול הוא מעגלי ובסופו יהיה מעגל מתופפים וחלוקת קרטיבים לכל המשתתפים. נכין שער כניסה מבלונים בצבעים ירוק, חום וכחול עם שמו של נריה.

פרטים נוספים:

  • תאריך: 24/04/24 – חול המועד פסח
  • שעה: 10:00 בבוקר
  • נקודת התחלה: חורשת טללים
נריה בן דוד ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)
נריה בן דוד ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)

אביו של נריה, ברוך בן דוד: ״הבן שלי היה איש עשייה, שדיבר תמיד בגובה העיניים״

אביו של נריה, ברוך בן דוד, מספר כי נריה היה בחור ערכי, שמעדיף לעשות ולא לדבר: "נריה למד בישיבה ברגבים ברמת הגולן בתיכון. היה להם סדר יום מדהים: הם קמו בשעה 5:30, התפללו והלכו לעבוד עד הצהריים. אחרי זה הם למדו עד הערב ולבסוף יצאו עם תעודת בגרות.

נריה היה מאוד נחוש וחרוץ והחיבור לאדמה ואהבת הארץ היו מאוד משמעותיים בשבילו. לפני הגיוס הוא התנדב בחווה חקלאית ליד בית רימון (לא רחוק מצומת גולני). הוא הפעיל את החווה מבחינת חקלאות וטיפול בחיות: פרות, עיזים וכבשים. הוא היה אחראי לבנות כבל מסביב לחווה עבור כלבים יוצאי ימ"מ, כדי שהם יוכלו לרוץ ולא לצאת מהחווה.

נריה לקח את המשימה מאוד ברצינות, ולמד איך לעשות את זה הכי טוב. הוא היה יד ימינו של בעל החווה, שהוא אדם מאוד מיוחד אשר מחזיק לבדו את החווה.

בשנה וחצי האחרונות הוא שירת בחיל ההנדסה. בשמחת תורה הוא היה בקו בדרום הר חברון ואבטח את הציר. בבוקר של שמחת תורה הם שמעו מה קורה בדרום. הוחלט שחלק מהכוח יירד דרומה וחלק נשארו לאבטח את הציר בדרום הר חברון. 3 ג'יפים יצאו דרומה לחלץ משפחות. הם עברו בין כמה יישובים וחילצו די הרבה משפחות. חייל של נריה סיפר לי, שהם נכנסו לאחד הבתים ונריה זיהה מחבל מתחת לשולחן, והצליח להרוג אותו. המשימה שלהם היתה לחלץ תושבים, אבל תוך כדי החילוץ הם נתקלו באיומים והסתערו עליהם.

הנקודה האחרונה שהם היו בה, הייתה בארי. כאשר הם חילצו בני נוער הודיעו להם שיש נקודה שבה כבר היתה היתקלות ונהרג קצין. בשלב הזה היה כבר שרר חושך גמור. חלק מהכוח לקח את בני הנוער למקום יותר בטוח וחלק התקדם למקום ההיתקלות. כשהם הגיעו למקום ההיתקלות פתחו עליהם באש ביותר מנקודה אחת ונריה נהרג במקום. יחד איתו נפצעו עוד כמה חיילים".

נריה עשה כל משימה ברצינות ולא עיגל פינות

"בתור מפקד, הוא לא היה מוכן לעגל פינות. הוא היה לוקח את הסיורים ברצינות. גם אם חיילים רצו לנוח, הוא לא הסכים ואמר שבסוף הסיור יהיה אפשר לנוח. הוא האמין בלדבר מעט ולעשות הרבה, איש של עשייה. הוא עבד קשה בחווה, הוא היה איש כפיים. כשהוא היה מגיע הביתה מלוכלך מהחווה, אשתי אמרה לו ״ממה אתה כל כך מלוכלך?״ והוא אמר שזה לכלוך של ארץ ישראל. החיילים שלו אמרו שלמרות שהוא היה מפקד הוא מדבר בגובה העיניים, בפשטות, לא מתנשא. פעם כשנסענו איתו לטיול, הוא נעלם. אחרי כמה דקות הוא חזר עם נחש על הידיים. כזה בחור הוא היה".

נריה בן דוד ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)
נריה בן דוד ז"ל (צילום באדיבות המשפחה)
מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...