ברביעי: האלופה מכבי חיפה שוב תעמוד לדין משמעתי

אבוקות סמי עופר (צילום: יוסף הירש.)

האלופה מכבי חיפה שוב מגיעה לסכנת הורדת נקודה לליגה חשובה וזאת עקב אבוקות וחפצים שנזרקו ע"י האוהדים לדשא וגרמו לעצירת המשחק. מכבי חיפה תואשם ביום רביעי (14.2.2024) הקרוב בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל ברמת גן בהתפרעותם של אוהדיה בנסיבות מחמירות וזאת בעקבות אירועי המשחק שנערך אתמול (שבת, 10.2.2024) באצטדיון "טדי" בירושלים. כזכור, לירוקים מחיפה כבר הופחתה נקודה אחת העונה.

במידה והעונש אכן יהיה בהורדת נקודת ליגה, עונש זה יהיה משמעותי ביותר וככל הנראה תהיה לו השפעה ישירה על כל מאבקי האליפות שבדרך בעונת משחקים זאת. תובע בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד גלעד ברגמן החליט להעמיד את מכבי חיפה בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות וזאת בעקבות המשחק (שבת) שבסיומו התקיימו עימותים אלימים קשים בין שוטרי משטרת ישראל לבין אוהדיה.

בדו”ח שופוט המשחק, נכתב: “45 שניות מפתיחת המשחק, הודלקו עשרות אבוקות ביציעי אוהדי שתי הקבוצות (יציע דרומי אוהדי מכבי תל אביב, יציע צפוני אוהדי מכבי חיפה), כמו כן, אבוקה אחת דולקת הושלכה לתוך רחבת ה-16 הצפונית מכיוון אוהדי קבוצת מכבי חיפה הוא היציע צפוני, עקב כך, חידוש המשחק התעקב בדקה שלמה עד לפינויה של האבוקה מכר הדשא על ידי איש הביטחון. לא תקין, עם פתיחת המשחק בדקה הראשונה, הודלקו אבוקות בהתאם לפירוט הבא: ביציע הצפוני אשר אוכלס באוהדי קבוצת מכבי חיפה הודלקו עשרות אבוקות, להערכתי כ-40 (זו הכמות שהספקתי לספור מהזמן שהודלקו ועד שחלקם כבו). אבוקה אחת אף הושלכה מהיציע הצפוני שאוכלס באוהדי קבוצת מכבי חיפה לכר הדשא, לרחבת השער של מכבי חיפה וגרמה לעצירת המשחק לכדקה עד שהאבוקה כבתה. ביציע הדרומי שאוכלס באוהדי מכבי תל אביב הודלקו עשרות אבוקות, להערכתי כ-20 (גם במקרה זה זו הכמות שהספקתי לספור)”.

בתוך כך יש לציין כי לפי התקנון החדש של ההתאחדות לכדורגל על הרשעה ראשונה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות תורד לקבוצה נקודת ליגה אחת. בהנחה שאכן תתקבל דרישת התובע, זאת תהיה הפעם השנייה שמכבי חיפה כבר סופגת סופגות עונש כזה.

הגיבו כאן לכתבה