מאוחדים למען החטופים: אגדות חיפה ניצחו את אגדות תל אביב בכדורגל 

במשחק ראווה כדורגל מרגש ומיוחד עם המסר החשוב של "מאוחדים למען החטופים" בעזה, ניצחה ביום שלישי, 6.2.2024 קבוצת אגדות חיפה. הקבוצה הורכבה משחקני עבר רבים של מכבי והפועל חיפה את קבוצת אגדות תל אביב שהורכבה משחקני עבר רבים של מכבי והפועל תל אביב בתוצאת ניצחון מרשימה יפה ומשכנעת של 3:4 לזכות אגדות חיפה. המשחק החל כשבבעיטת הפתיחה התכבד אוהד מונדר בן ה-9, ששוחרר לאחר 49 ימים משבי החמאס.

שתי הקבוצות שהתאחדו במיוחד לאירוע חשוב זה הם למעשה שחקני עבר אגדות בכדורגל, שחקנים שהיו פעם יריבים גדולים, ששיחקו יחד בשתי קבוצות שונות, חיפה פתחה בתלבושת של כחול, ואילו אגדות תל אביב שיחקו בלבן. 

ראיתם משהו? דווחו לנו כאן…

קבוצת אגדות תל אביב (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)
קבוצת אגדות תל אביב (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)

"מאוחדים למען החטופים"

המשחק "מאוחדים למען החטופים" אורגן ע"י ארגון "מכבי ישראל", בשיתוף מטה החטופים ועיריית אור יהודה. לפני המשחק נערך טקס מרגש, למען 136 החטופים והחטופות. הטקס היה בהשתתפות השחקנים, מכובדים, וגם אורית מאיר, אמו של החטוף אלמוג מאיר ג`אן, וגם שלי שם טוב, אימו של החטוף עומר שם טוב, בן ה-21, מהרצליה, שהיה בין אלפי המבלים במסיבת הטבע ברעים כשהחלה מתקפת הטירור הרצחנית והאכזרית של ארגון הטירור חמאס.

אחרי ימים רבים שבהם משפחתו לא ידעה מה עלה בגורלו, היא התבשרה על חטיפתו בסרטון שהופץ שבו הוא נראה בשבי החמאס. עוד נכחו במשחק גם משפחות מונדר, או, אהל, אליקים, הורן ומאיר-ג'אן שבני משפחתם נמצא עדיין בשבי החמאס בעזה. 

הזמינו דף עיסקי בחי פה – פרטים…

אגדות מכבי חיפה מימין, אלון חרזי, יוסי בניון ואייל משומר (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)
אגדות מכבי חיפה מימין, אלון חרזי, יוסי בניון ואייל משומר (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)

שחקני העבר ששיחקו בקבוצות

בקבוצת האגדות מחיפה עלו לשחק על כר הדשא שחקני עבר רבים בהם: יוסי בניון, שי דהן, אילון שווגר, אלון חרזי, השוער קובי בוסקילה, חיים סילבס, גל אראל, וויאם עמאשה, אייל משומר, גילי ורמוט, אייל טרטצקי, גל אראל, חנן ממן, יובל שבתאי, אסי אברהמי, דניאל צבר ועוד רבים וטובים, את קבוצת אגדות חיפה הדריך על הקוים המאמן שחקן העבר אהרון גרשגורן ומנהלי הקבוצה היו ממכבי חיפה עודד בלוש ומהפועל חיפה אהרון מילרד. 

בקבוצת אגדות תל אביב שיחקו שחקני עבר רבים בהם: השוער לירן שטראובר, אמיר שלח, יקיר שינה, עופר שטרית, אבי דוד וגל הרשליקוביץ, פיני בלילי, שיזם את רעיון קיום המשחק, השוערים גיא הדני, טום קשתי וירון שילון, אייל אחואן, ציקי קוטלר, אלון זבולון, תומר אליהו, משה אדרי, גדי סלומוביץ, עמירן שקלים, רן עוז, זיו זיתוני, ורם טפר. צוות האימון של תל אביב כלל את אמיר ליברמן, אורי סילמן וגבי לסרי, יחד עם המנהלים דובי טלית וענבל ברנע.

אגדות שחקני העבר חיפה (צילום: באדיבות אילון שווגר)
אגדות שחקני העבר חיפה (צילום: באדיבות אילון שווגר)

בתום 80 דקות המשחק, אמר לכתב החדשות של חי פה, עודד בלוש, יושב ראש קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה:

אין לי צל של ספק שהיה זה משחק מרגש ביותר למטרה כל כך חשובה למען החזרתם של החטופים, במהרה הביתה. כל הכבוד לכל המארגנים. כשפנו אליי מ"מכבי ישראל" ופיני בלילי מיוזמי המשחק באירגון המשחק, נרתמתי מייד ביחד עם כל שחקני העבר שלנו למשחק זה. התוצאה על הדשא היתה שולית ביותר, אך התרגשתי מאוד לראות שוב את יוסי בניון מככב על כר הדשא למרות גילו בן ה-43, ששיחק לכל אורכו של המשחק. עוד לא היתה חוויה לאוהדי הכדורגל לראות בשיתוף פעולה בין יוסי בניון, גילי ורמוט וחיים סילבס כשהכל למטרה אחת כולם, בהשבתם של החטופים הביתה ובמהרה, כוחינו באחדותינו ורק ביחד ננצח!
קבוצת אגדות חיפה במשחק "מאוחדים למען החטופים" (צילום: באדיבות אילון שווגר)
קבוצת אגדות חיפה במשחק "מאוחדים למען החטופים" (צילום: באדיבות אילון שווגר)

1:2 לתל אביב

והיה גם משחק כדורגל שהיה שולי על כר הדשא, תחילה היה זה יובל שבתאי שכבש שער מרהיב ראשון לחיפאים, יקיר שינה וגדי סולומונוביץ׳ כבשו והפכו את התוצאה ל-1:2 לתל אביב, אך אייל משומר ויובל שבתאי קבעו מהפך נוסף ו-2:3 לחיפה.

גם שחקן העבר וכוכבה של מכבי חיפה שי דהן מצא בנקל את הרשת וכבש שער מרהיב וקבע את השער הרביעי לחיפה. סולומונוביץ`השלים צמד עם שער מצמק ממש לקראת סיומו המשחק. שופטי המשחק היו לירן ליאני, ועוזריו איציק כהן ואייל חתוכה. בתוך כך יש לציין כי המשחק שודר בשידור חי וישיר בערוץ הספורט. 

טירת כרמל  – רחב
מימין אילון שווגר עם שלי שם טוב (צילום: באדיבות אילון שווגר)
מימין אילון שווגר עם שלי שם טוב (צילום: באדיבות אילון שווגר)
הקבוצה המנצחת אגדות ותיקי העבר חיפה (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)
הקבוצה המנצחת אגדות ותיקי העבר חיפה (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)

בסיום המשחק אמר בהתרגשות לכתב החדשות של חי פה, גם שחקן העבר של מכבי חיפה, אילון שווגר:

התרגשתי מאוד הערב במשחק שהיה למען מטרה אחת נעלה והיא החזרתם של החטופים הביתה, אומנם אני גם מבין שמטרתו של המשחק הוא לאו דווקא משחק משמח אלא הוא באמת משהו עצוב ואנחנו נהנים תוך כדי משחק, אבל כשדיברתי עם שלי שם טוב אימו של החטוף עומר שם טוב אישה עם תעצומות נפש אדירות, אתה מבין גם כמה זה עצוב והיתה לי זכות גדולה ליטול חלק במשחק זה. המשחק כדורגל היה מרגש ונוסטלגי, למעשה היה אירוע ועצרת, לשחרור 136 חטופות וחטופים, לשם כך התכנסנו. הזעקה שלנו כשחקני כדורגל וכאנשי ספורט מצטרפת לכל חלקי החברה הישראלית, הביאו והחזירו את כל החטופים הביתה עכשיו ! האיחוד הזה מסמל את מה שקורה בעם ישראל ונועד להמחיש לאויבנו, שאנחנו יחד חזקים, ודבר לא ישבור אותנו, גם ברגעים קשים והתקווה לאחד גם את החטופים חזרה עם משפחותיהם ועם כל עם ישראל. הניצחון האמיתי של כולנו יהיה זה רק זה כשכל החטופים והחטופות חוזרים אלינו הביתה, אמן.
קבוצות אגדות חיפה ותל אביב במשחק מאוחדים למען החטופים (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)
קבוצות אגדות חיפה ותל אביב במשחק מאוחדים למען החטופים (צילום: אמיר ביטון, מכבי ישראל)
הגיבו כאן לכתבה