בחירות מקומיות: דרישה לדחיית המועד עד לאחר המלחמה ומנגד מועמדים שטוענים: 'בחירות בחיפה הן צורך השעה'

(חי פה) 357 מועמדות ומועמדים למועצות ולרשויות המקומיות בישראל דורשים לדחות את מועד הבחירות המוניציפליות לאחר סיום המלחמה.


זמן עד הבחירות לרשות המקומית – 27/02/24

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

הבחירות לרשויות המקומיות: 357 מועמדים ומועמדים לראשות ולמועצות הרשויות המקומיות בישראל שיגרו אמש (ראשון 10/12/23) מכתב לשר הפנים משה ארבל, בו הם דורשים כי מועד את הבחירות המקומיות יידחה עד לאחר שתסתיים מלחמת חרבות ברזל.

"החלטה מנותקת ונגועה בשיקולים פוליטיים זרים"

במכתב נטען ע"י החתומים כי ההחלטה שהתקבלה ביום 4/12/23 ע"י שר הפנים ארבל ונשלחה לחה"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, לפיה יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות ב-30/1/24, הינה החלטה ש"אינה מידתית, מנותקת מהמציאות, פוגעת בערכי הדמוקרטיה והשוויון ונגועה בשיקולים פוליטיים זרים, שטוב היה אם כלל לא היו נלקחים בחשבון, נוכח הטלטלה שעוברת על מדינת ישראל מאז היום המר והנמהר של השבעה באוקטובר".

עוד נכתב: "לא יעלה על הדעת שבשעה שמאות אלפי חיילות וחיילים עסוקים בלחימה בעזה, ובהגנה על גבול הצפון, בין במילואים ובין בסדיר, תתקבל החלטה שכזו, לא כל שכן יתקיימו בחירות לרשויות המקומיות. רבים וטובים, מבין חיילי המילואים שנלחמים בימים אלו, הינם מתמודדים שזנחו את כל עיסוקם על מנת להתגייס, וברי לעין כל שהחלטה על קיום הבחירות בסוף חודש ינואר, פוגעת בהם פגיעה אנושה".

זה הזמן לעסוק בפוליטיקה?

במכתב אף התייחסו החתומים לתחושותיהם האישיות נוכח השעה הקשה שעוברת על מדינת ישראל כולה: "ברור לכולנו, שכן בתוך עמנו אנו יושבים, שלאף אחד מהמתמודדים והמתמודדות בבחירות, אין כרגע את הפניות ואת הרצון לפצוח בקמפיין פוליטי, בה בשעה שכל יום מגיעות ידיעות מרות על נפילת חיילנו בקרבות, ובידי החמאס נמצאים ונמצאות 138 חטופים וחטופות שמצבם כלל לא ידוע. האם כבודו מצפה שבשעה שעל לוחות המודעות מופיעות מודעות אבל, יתנוססו במקביל מודעות הקוראות להצביע למועמדים לבחירות. האם כבודו סבור שזה הזמן לעסוק בפוליטיקה? עד כמה ניתן להיות מנותק מהמתרחש במדינת ישראל?"

מועמדים/ות מגויסים, תושבים מפונים והעתיד לוט בערפל

עוד נכתב, כי ההחלטה לקיים את הבחירות המקומיות ב-30/1/23 עם אפשרות לדחייה בחודש נוסף, התקבלה סמוך למועד תחילת המלחמה, כשעדיין לא היה ברור היקפה ומשכה, ואילו כעת כבר ברור, עפ"י ההערכות, כי הלחימה בעזה צפויה להימשך עוד כחודשיים, וזאת בשעה שמועמדים ומועמדות מגוייסים למאמצי הלחימה ובגבול הצפון העתיד עוד לא ידוע כלל ותושבים רבים מפונים מבתיהם.

"נוכח נסיבות אלו ומאחר שחלק מהדברים התבהרו, הרי ש"אין שום סיבה שלא לשוב ולדון בכובד ראש בהתחשב במכלול הנתונים בקביעת מועד חדש והגיוני לבחירות לרשויות המקומיות תוך מציאת איזון ראוי בין הרצון לקיים הליך דמוקרטי שוויוני וראוי, לבין שמירה על שגרת החיים המוניציפאליים ומתן אפשרות אמיתית לציבור להתאושש, הן נפשית והן כלכלית מרעידת האדמה שהתרחשה במדינת ישראל. אשר על כן החתומים על המכתב קראו לשר הפנים, לחזור בו מהחלטתו, לאפשר למדינת ישראל לסיים את מלחמת חרבות ברזל, בהתאם ליעדים שהוצבו, ולהניח לפוליטיקה", לשון המכתב.

להפנות את כלל המשאבים למלחמה

"עת מלחמה היא, והמשאבים, כל המשאבים, צריכים להיות מופנים לשם. עם סיום המלחמה, תתכבד ותתכנס ועדת הפנים ותקבע את התאריך הראוי לבחירות. ההחלטות שהתקבלו במסגרת החוק אינן בבחינת "כזה ראה וקדש" ובהחלט ניתנות לשינוי, ואף ראוי שישתנו", סיכמו החתומים.

בין המועמדים שחתמו מאזור חיפה והסביבה: אלחנן שוורץ, מתמודד לראשות מועצה אזורית חוף הכרמל; דוד שחר, מועמד לראשות עיריית טירת כרמל; הילה רובין שלם, מתמודדת לראשות עיריית קריית אתא; יוסי שלום, מתמודד לראשות עיריית חיפה.

דוד שחר, מועמד לרשות העיר טירת כרמל: "לא הגיוני ולא סביר לערוך בחירות במלחמה" • צפו


המועמד לראשות העיר טירת כרמל, דוד שחר: "אין שום הצדקה לערוך בבחירות במלחמה. רוב המועמדים ברשימה שלי וגם יועץ התקשורת שלי, מגויסים בצו 8. איך אפשר לנהל בחירות? אנחנו קוברים את מתינו והולכים לנחם את פצועינו, החטופים נמצאים בעזה ורעמי הפגזים מעלינו, ובזמן הזה רוצים לעשות בחירות. לא הגיוני ולא סביר. אני קורא למדינת ישראל להתעשת ולדחות את הבחירות בין שלושה חודשים, חצי שנה, לא יקרה שום אסון לדמוקרטיה".

מנגד, ישנם מועמדים בחיפה שסבורים כי אין לדחות את מועד הבחירות המקומיות פעם נוספת:

"סיבות שרירותיות, לא נימוקי ביטחון"

יעקב בורובסקי, המועמד לראשות העיר חיפה, התייחס לדברים ומסר לחי פה: "קיומן של הבחירות במועדן מחויב המציאות. ישראל נמצאת בשגרת מלחמה, לפיה למעט אזורי לחימה כמו העוטף וגבול הצפון מתקיימת בעורף שגרת מלחמה, כלומר – חיי שגרה מתקיימים כסדרם, בתי הספר פתוחים, המוסדות האקדמיים פתוחים, בתי המשפט, אירועי ספורט וכד'. הגורמים המוסמכים היחידים שיודעים למסור הערכות מקצועיות הם צה"ל ופיקוד העורף. לעניין צפי המצב הבטחוני ל-30 בינואר הגורם המוסמך הוא משרד הבטחון".

יעקב בורובסקי (צילום: אלבום אישי)
יעקב בורובסקי (צילום: אלבום אישי)

"חוות דעתם של משרד הבטחון ופיקוד העורף, כפי שפורסם מטעם שר הפנים בהחלטתו, היא שאין כעת כל מניעה לקיום הבחירות ב-30/1/24. זאת ועוד, קיום הבחירות במועדן יוצר ודאות לקיום הליך דמוקרטי, ואף מונע ביטול בחירות ללא סיבה הכרחית, כמו ביטחון. מהי הטענה של המבקשים לדחות את הבחירות? שחלק מהמעומדים מגויסים. זוהי טענה נכונה, אך היא שיוויונית ואינה פוגעת באף רשימה מסוימת", אומר בורובסקי.

"אני טוען כי המלחמה שינתה את נושאי הבחירות בחיפה – נדבר פחות על חזירים ונעסוק בנושאים כגון חוסן חיפאי בטחוני ואישי. בלתי נתפס לדחות את הבחירות מסיבות שרירותיות ולא מנימוקי בטחון מוכחים. זה גם לא יעמוד במבחנים המשפטיים. מכל האמור, אני סבור שנכון לקיים את הבחירות במועדן ולהיערך לאפשרות של קיומן במשך כמה ימים, ובלבד שתיווצר ודאות ללא כל דחיה נוספת".

ראיתם משהו? דווחו לנו כאן…

"מנהיגות חייבת לעשות את המעשה הנכון, גם אם הוא קשה"

עו"ד דוד עציוני, המועמד לראשות העיר חיפה: "אני, כמו רבים אחרים, חש כי בחירות עכשיו זה הדבר האחרון שמעניין את עם ישראל. זה טבעי שאנחנו מרגישים כי אין זה הזמן לנהל מערכת בחירות כאשר חיילינו נלחמים בעוז ובגבורה בעזה ובגזרת הצפון, טרם הושבו כל החטופים הביתה בשלום וטרם הושגו כל מטרות המלחמה.

עם זאת, לא ניתן לנהל מדינה על פי תחושות, ומנהיגות חייבת לעשות את המעשה הנכון, גם אם זה קשה, לכן אני מכבד את החלטת שר הפנים להמשיך בהליך הדמוקרטי. העובדה שלא נתנו לחמאס לפגוע בדמוקרטיה מעבר לנדרש, היא התשובה המוחצת לחמאס ולטרור – שישראל חזקה והם לא ניצחו אותנו. דחיית הבחירות שוב הייתה משבשת את הליך הדמוקרטי ותהווה פרס לטרור, ובזה אנחנו לא מעוניינים. עם חזק ממשיך, למרות הכאב, בשגרת החיים, עם ישראל חזק וינצח", אמר.

דוד עציוני מתמודד לראשות העיר (צילום: מיכה בריקמן)
דוד עציוני מתמודד לראשות העיר (צילום: מיכה בריקמן)

עוד הוסיף עציוני: "דווקא לאחר מחדל אוקטובר 2023 נוכחנו להבין שישנה חשיבות רבה לבחירת מנהיגות לראשות המקומיות וכי יש לכך השפעה לכל אזרחי ישראל ובפרט לתושבי חיפה, בכל תחומי החיים שלנו (ביטחון אישי, חינוך, איכות סביבה, רווחה, פרנסה, איכות החיים, ניקיון, תרבות ופנאי ועוד). כשהנהגה אינה מתפקדת כל התושבים נפגעים, במיוחד עכשיו, חייבים להיות מוכנים לכל תרחיש, לרבות שיגור טילים על חיפה. ההנהגה היתה חייבת לדאוג מראש להגנת תושבי חיפה, במיגון מוסדות החינוך של ילדנו ובמיגון כל בתי התושבים, ולא להפקיר אותם לחסדי האויב.

לא יתכן שלאחר מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 ועד היום, לא נעשה דבר, למרות שחיפה קיבלה תקציבי ענק של מיליארדים למיגון מהממשלה אחרי המלחמה, ולא עשתה כלום, אך ורק בגלל התפיסה של ההנהגה בחיפה, לפיה "יהיה בסדר" ןבשל קונספציה שגויה שחיזבאללה מורתע. החובה שלנו היא להיות מוכנים לכל תרחיש. לכן יש חשיבות לפעול ללא דיחוי לשנות את התפיסה ולפעול להגנת ילדינו ותושבינו ולהחליף את ההנהגה שאחראית על מחדל המיגון של חיפה, ללא דיחוי".

האפליקציה של חי פֹּה…

האן: "חלק מהניצחון על הטרור הוא בקיום שגרה תוך כדי מלחמה"

אביהו האן, המועמד לראשות העיר חיפה התייחס לנושא ומסר לחיפה: "מאז שבת השחורה ב-7 באוקטובר אנחנו במלחמה, החיים של כולנו השתנו ולכן הכנסת קיבלה החלטה על דחיית הבחירות המקומיות. זאת לא החלטה שלנו, חברי המועצה, אלא החלטה של השלטון המרכזי. אין יום בו אני לא מקבל פניות מתושבים ששואלים מתי כבר יהיו בחירות. זה לא סוד שהעיר היפה שלנו נמצאת כבר הרבה זמן בחוסר תפקוד, וחייבים שינוי.

אם ישנו לקח שעלינו ללמוד מהחיים עד ה-6 באוקטובר, הוא שחובבנות עולה לנו בחיי אדם ושפוליטיקה היא עסק רציני. אני רואה דמיון רב בין הרקבון והשחיתות שפשתו בפוליטיקה הארצית לבין הרמה הנמוכה בפוליטיקה המקומית. מגיע לעם שלנו הנהגה אחרת ומגיע לחיפאיים הנפלאים ניהול מקצועי והנהגה ערכית ואחראית".

אביהו האן, מתמודד לראשות העיר חיפה מטעם סיעת "הירוקים של חיפה" (צילום: אלבום אישי)
אביהו האן, מתמודד לראשות העיר חיפה מטעם סיעת "הירוקים של חיפה" (צילום: אלבום אישי

"עקב המלחמה העם התאחד, וכך בני גנץ, עימו אני מזוהה פוליטית, הצטרף לקואליציה על אף המחלוקות הרבות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך גם אנחנו, פה בחיפה, בסיעת הירוקים כחול-לבן, פועלים לאורך כל זמן המלחמה יחד עם כולם, אם זה בהשמשת מקלטים ברחבי העיר, בקיום חגיגות ימי הולדת למפונים, ואפילו הגענו לשמוח במספר חתונות של מילואמניקים חיפאים חמודים. לצערנו, נכחנו גם בהלוויות ובשבעות, דבר שחשוב לנו מאוד.
בנוסף אנו מסייעים בקטיף בגבולות, בשינוע מזון טעים שמבושל עבור החיילים שלנו ועוד.

באופן אישי, יש לי בן קצין המשרת בתפקיד רגיש, ויש לנו בסיעה חבר מועצה לעתיד, עידו בירן, יו"ר אגודת הסטודנטים בטכניון בעבר, שהוא לוחם בגולני ונמצא כרגע בעזה".

האן מוסיף ומדגיש: "לכל החלטה האם לדחות את הבחירות בזמן נוסף או אם לקיים אותן בינואר, קיימים טיעונים בעד או נגד. מלבד עידו, שהוא עבורנו מכפיל כוח וכרגע נמצא כאמור בחזית, יש לנו פעילים רבים ואפילו עובדים שמגוייסים, וכמובן שזה פוגע בהיערכות לבחירות.

מצד שני, חלק מהניצחון שלנו על הטרור הוא בקיום שגרה תוך כדי מלחמה, בזה שילדים הולכים לבתי הספר, אנשים ממשיכים להגיע לעבודה והדמוקרטיה הישראלית מתקיימת. אנחנו נלחמים גם בשביל לחיות פה חיים נורמליים ככל הניתן. לכן, לדעתי נכון לקיים את הבחירות בסוף ינואר.

אין יום שאני לא מייחל לכך שהחטופים כולם יחזרו לביתם, לשלומם של חיילי צה"ל וכוחות הביטחון ולהחלמת הפצועים.

אני קורא לכל הצדדים הפוליטיים לנהל מערכת בחירות הוגנת, צנועה ואחראית ונטולת השמצות בשעה זו של מלחמה", מסכם האן.

יהב: "מסמן את שובה של התקווה לחיפה"

יונה יהב המועמד לראשות העיר חיפה: "קביעת התאריך הסופי לבחירות מסמן את שובה של התקווה לחיפה. חיפה זקוקה למנהיג מנוסה ואחראי. לצד החובה להכין את העיר באופן מיידי לאתגרי הביטחון מול האיומים מצד חיזבאללה, כראש הע,יר אפעל מייד עם בחירתי לסילוק חזירי הבר, השבת הביטחון האישי למרחב הציבורי וכן לדחיפה אדירה לכלכלת העיר – דבר שיביא לבלימת ההגירה השלילית ולחזרתה של חיפה למקומה הטבעי כבירת הצפון".

יונה יהב (צילום- ראובן קפוצ'ינסקי)

קארטניק: "דחייה נוספת תפגע בהתמודדות הרשות עם תוצאות המלחמה"

קיריל קארטניק המועמד לראשות העיר מסר לחי פה: "לפי דעתי ‎כל דחייה נוספת במועד הבחירות תסכל את היכולת להחזיר את פעילות הרשות המקומית לשגרה מלאה. יתרה מזאת, היא תפגע ביכולת של הרשות להתמודד עם תוצאות המלחמה, הן מבחינת השירות לתושב והדאגה לביטחון האישי בשגרה, והן בפן התקציבי, שזה אומר: גיוס עובדים, כינוס כלל הוועדות, השקעה בתשתיות, מכרזים, פעילות שיקום וחוסן וכו'".

קיריל קארטניק (צילום: מיכה בריקמן)

"אחרי המשבר שעברה המדינה, כל סדרי העדיפויות לשנת התקציב הבאה יהיו שונים, לכן חייבים להעביר את הבחירות באופן מיידי. בנוסף, חשוב להבין שכל דחייה של מועד הבחירות מהווה פגיעה בדמוקרטיה ומעניקה יתרון למועמדים מכהנים על פני מועמדים חדשים".


המכתב המלא לשר הפנים – לעיונכם:

הגיבו כאן לכתבה

19 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  צריך למנות את גזברי העיריות לנהל את העיריות ולהעביר תקציב עירוני לשנה הזאת.
  ולדחות את הבחירות המקומיות לאמצע 2024 בקיץ, כי יהיו עוד חודשי לחימה ולא שבועות.
  וגם מי שחוזר מלחימה יקח לו זמן להתארגן ולנהל חזרה קמפיין ומערך יום בחירות.
  לכן – הדחייה צריכה להיות משמעותית, אבל סיום הקדנציות של ראשי הערים בסוף ינואר
  ומינוי חצי שנה גזברים כראשי עיר ממלאי מקום עד הבחירות.

 2. רן אמר/ה

  נורא מעניין שכל מי שלופת עיניים לכס השלטון רוצה בקיום הבחירות, לא מעניין אותם שיש חטופים שנגזלת מהם זכות הבחירה כל עוד הם בעזה! ואתם חי פה רק דואגים למועמדים שלכם, במקום לחשוב על טובת המדינה, זו לא העת לבחירות!

 3. רונית אמר/ה

  את מי מעניינים כעת הבחירות המקומיות? אף אחד גם לא ילך להצביע. לדחות עד להפסקת הלחימה, זה מתבקש.

 4. א.א.חיפה אמר/ה

  כלומר שכל מי שלא משרת אין לו זכויות. רק אל תבואו ותגיגו איזה הפליה . האוכלוסיה הערבים 99 אחוז לא מגויסים . אבל החוקים לא נוגעים עליהם. עובדה יצא חוק שכל חייל צה"ל יזכה בהנחות על הנייר כתוב המציאות היא לא כך.
  .למשל הנחות בלימודים אקדמאים. אני נתקלתי אישית שילדי למדו בטכניון. לא זכו הם למעונות יום. ומה שהרגיז אותי מאוד מי שקיבלו מעונות הם הערבים. וגם קיבלו הנחות בתשלום ללימודים . כאשר הוכיחו שחיים ממשכורות נמוכות . אז מה
  קיבלו בהנחות משמעותיות והם זוכים מבלי כל התנדבות. כל הזמן. נופנפים שאנחנו עושים הפתיחה עם הערבים אבל

  הם זוכים לכל. גם בגליל ילדי י המושבים רוצים לבנות בישוב של הוריהם .דורשים מהם לפנות למנהל מקרקעי ישראל לשלם בקניית שטח בחמש מאות אלף שקל . ומהערבים רבע מהסכום נדרשים לשלם. למה ? . ,כך מקשים על היהודים לבנות את. הגליל . הכל מה שנאמר הכל מילים יפות . פוגעים אנחנו באחינו. לגבי בן גוריון טוב שעשה זאת את לא גדלת בתחילת הקמת. מדינה והוא ניהל את המדינה בחוכמה רבה . ידע את הנולד. כי אם היה ציוצים נגד בכל מיני דברים, כמו היום להיתה מגינה. כמה שיותר הצעות רק גורם לכאבי ראש. לגבי מועצת העיר . טוב שהצערהו כנראה שאת לא יודעת מה ולמה. כי קליש היא דחיהחה ולא נתנה לאשר החלטות וההיפך ראשי המועצות הם החליטו לשבת על התקציבים כי היא לא רצתה לאשר. וכל העדיה היתה נעצרת כבר בשנה הראשונה. חהמשיכו בצורה מקורית . מאשר לא יאושר כלום.

 5. יעל ר. אמר/ה

  לא אכפת לנו מה עשה בן גוריון. שיטות הפרד-ומשול של מפא"י, הספר האדום, ערבוב ההסתדרות ככלי לאיים על מצביעים ועוד. שיטות מפא"י נגמרו וגם הפטור הסדרתי והגורף מגיוס לכל המגזרים חייב להתבטל.
  או הפוך: ניתן את זכות הבחירה רק למי שמשרת בצה"ל ובשירות לאומי של שנתיים ומעלה.
  אי אפשר לקבל מצב של זכויות בלבד בלי חובות ובלי הגנה על המדינה או להיפך, דרישת זכויות עם הפעלת שנאה וטרור נגדה. אנחנו צריכים לארגן מחדש את כל המערכת הפוליטית ושיטת הבחירות בישראל שתשקף את המצב בו היא במלחמת הישרדות תמידית ובו היא במזרח התיכון האכזר והאנטי-דמוקרטי במובהק.
  כמו בויימאר צריך להתעורר ולהבין שדמוקרטיה היא לא חזות הכל ויש כל מיני סוגים של דמוקרטיות. לא יעזור לנו דמוקרטיה שלא יודעת להגן על עצמה ועל המדינה בה היא פועלת וזה מה שקיבלנו עד עכשיו ושבתוך הפרלמנט שלו יושבים נציגי האויב ופועלים להרס המדינה ומסיתים מגזרים נגד המדינה.
  גם סיעות במועצת העיר שכל הפעילות שלהן זה להתנגד ולתקוע מקלות בגלגלים לא צריכות לקבל תמיכה. תחשבו על דורות העתיד. אי אפשר לקבל חברי מועצה שרק יודעים מה לא צריך לעשות ומתנגדים סדרתית לבנייה ולפיתוח בשם "הירוק".

 6. א.א.חיפה אמר/ה

  הכל התחיל מתקופת בן גוריון הוא אשר הכיר בזה שלא לגייס אותם והכיר בזה שהם לומדים ומתפללים תםילות למען המדינה. לכן הכל התחיל בבן גוריון . וזה היה מובן מעליו שלא מגויסים כי כל תפקידם למען ישראל הם תפילות בכל.. בן גוריון העריך מאוד את תפילות שלהם בכל הבטחון המדינה חיסו-ה בעלה תחומים. . מה שאני רואה מאז 7/10 באוקטובר ראיתי כן את התנהגותם. בבתי חולים. .בכל עשיה ותמיכה לכל הנזקקים. אתה לא רואה בזה עדיה למען הזולת. למדתי כל עשיה תורמת ולא לסלסל כי יש שינוי רבכל העם. האחדות שלא היה כדוגמתו . שמעתי שכן התגייסו חרדים לנצח ישראל והם מאוד קרביים נכון . אני לא דתיה אבל שומרת מסורת. אני רואה השינויים הטוב שאנחנו עוברים שעוד דור עולם יתגייסו. הנשים הם מעודדים את בני זוגם להתנדב והם מלאי גאווה. דרך אגב לא כולם מהחילונים מגויסים שכחת איך קיבלו פטור בגלל הנחות נפשיות ו. קרבי הם לא הסייבר . וכו'. . לי קשה הירידה עליהם ממש מרגישה שיהודים יורדים על יהודים חרדים. ממש נורא התנהגות של גויים . לכן קשה לי הדעבטרחם נגדם.

 7. אייל אמר/ה

  מי שכותב – 'חרדים שהתנדבו לצבא' רק מכעיס עוד יותר. עבור החילונים הצבא אינו התנדבות הוא חוק גיוס חובה.
  אנחנו לא בוחרים אם מתחשק לנו, הבנת?!
  עשרות אלפי בחורי ישיבות חרדים ואין להם הרוג אחד בין 500 חיילים שנפלו על הגנת הישובים והמדינה מאז 7.10.
  אתה לא מתבייש עוד לגונן עליהם?? חיים כאן בזכות אחרים וביותר מדי מקרים גם על חשבונם.

 8. א.א.חיפה אמר/ה

  עמרי אולי תרדו מהחרדים . נמאס לי לראות בכל דבר שלא טוב מאשימים כרגיל את החרדים. רק כל מי האשמים. אנחנו במלחמה החרדים כן מאוד תורמים למדינה. זאק",א איזה תרומה הם תרמו למען כל מי שנרצח על ידי הנאצים. הם אשר הלכו מבית לבית והוציאו את גופות שנרצחו על ידי הנאצים . היו כאלה שאושפזו .כי התמוטטו ממראה של הגופות. . גם ראיתי שהחרדים התנדבו לצבא. החלטה של רגע
  החליטו להצטרף ולעזור לצבא. לגבי קליש אנחנו מקטרים ובנתיים דחו את הבחירות משרד השלטון המקומי חייב לעשות להחליט מי ינהל את העיר חיפה כי קליש בתם מקהלת משכורת ללא מעש. ובנתיים כולנו סובלים העיריה כאילו נעצרה ואי ה מתפקדת . חייבים ממועצת העיר לפנות עליהם לשינויים.

 9. עמרי אמר/ה

  אבי חשבתי כמוך שקליש עברה זובור. קליש עשתה את הזובור, גרמה לו, היחס המחפיר שלה למשרדי הממשלה גרם נזק של מליארדים בפרויקטים מבוטלים בחיפה. דבר אחד בטוח – חייבים תחלופה במועצה ובעירייה
  כל מי שהיה שותף לקדנציה הנוראית חייב ללכת הביתה. זה כולל את חברי מועצת השינוי, שיעופו גם. תקעו את העיר לא פחות מקליש בגלל שלא הלכו עד הסוף ולא דרשו ועדה קרואה וכל פעם נכנעו והעבירו את התקציב הכושל שלה עם תיקונים.
  היה צריך ללכת עד הסוף ולהדיח אותה באמצע הקדנציה.
  גם בימים אלו עיריות אחרות בונות כוננות, בונות מערכי תושבים. בחיפה מתעלמים מהועדים איך אמרה הכושלת 'הועדים הם פיקציה'. היא הפיקציה. היא הצליחה להבריח מהעיר אלפי צעירים שיוקר המחיה במרכז גרם להם לנסות לעבור לכאן. סגרו להם מתנ"סים בהדר לתת לחרדים. לא טיפלו בפשיעה ובלכלוך. בסוף חצי קמו ועזבו. בזיון.

 10. ג'נגו אמר/ה

  לפי הנוף ברקע – דוד שחר מתחרה לראשות עירית חיפה…

 11. אבי אמר/ה

  אף אחד מהמועמדים לא מתאים להיות ראש העיר. יונה מפרט גילו המתקדם. ופעט חוסר העיניין שבו למען האזרחים. הפסיד בבחירות הקודמות והלך הביתה אז שישאר שם. בורובסקי מפפעט השחיתות שהוא מיצג. בכל תפקיד שהיה בו דאג רק לעצמו נכשל בכמה מערכות בחירות ונעלם כשהפסיד. לא עשה דבר למען תושבי העיר. מצד אחר אביהו גם שלא הצליח המשיך בפעילות למען תושבי העיר לפי מה שהו מאמין. לא שאני יודע אם יצליח אבל לפחות הוא אדם אמין. גב קאליש עברה בכהונתה זובור של עובדי העיריה שלא אהבו את התנהלות במיגור השחיתות.
  בכל מקרה היא זו שהמוכנה ביותר לקראת המערכה שמקווה שלא תיפול בחלקנו. לא מחליפים הנהגה בזמן מלחמה.

 12. אייל אמר/ה

  יונה יהב נראה בשני ארועים לאחרונה עייף, מדדה על רגל אחת, מאד לא בפוקוס. חברים הוא בן 81. הגיל עשה את שלו, לא ברור מה הוא מנסה להשיג בעוד התמודדות מה שברור שהוא חסר כח וחסר יכולת.
  צריך לתת צ'אנס לבורובסקי לשקם את נזקי קליש ויהב, והיכרותו עם עבודת המשטרה חיונית למיגור הפשיעה בחיפה שמשתוללת רק אתמול עוד שני נרצחים במערב העיר.

 13. יעל ר. אמר/ה

  חיפה במלחמה 5 שנים. לא היתה כשלון ונזק רב-מערכתי רב-אגפי ובור הרס העיר ללא תחתית כמו קליש. חוסר כישורי הנהגה וניהול מוחלט, טירוף מערכות, מינויים פסולים שנכשלו זה איר זה, נקמנות בלתי פוסקת, מריבות עם כל ועד, כל אגף, כל תאגיד, כל חבריה לסיעה ברחו, כל לשכתה התפטרו, עירייה הזויה וגרועה, זיגזוג בכל נושא, החלטות מטופשות מפארק המנגלים מול בתי נוה דוד ועד הבזיון עם מנהלת 2030 מלאה ב-90 תקנים שקריים ודוח מבקר העירייה הכי גרוע אי פעם כשלא ברור איך לא הועמדה שוב לדין על השחיתות והעסקת חבריה בחוזים אישיים בלי כל אישור ובלי תקנים בשכר עתק על לעשות כלום. בזיון מוחלט. תעופי כבר!!!
  סופאים את השבועות והימים. מי יעבוד איתה בכלל בשוק הפרטי ? עם הרשעה ורקורד כושל כל כך.

 14. יעל אמר/ה

  דווקא עינת קליש מתפקדת לא רע מאז המלחמה..בורובסקי, האן, חבל על הזמן והכסך שלכם. סיכוי אין לכם. עציוני ויונה יהב ירוצו לבחירות נוספות. כל היתר מיותרים

 15. צביקה אמר/ה

  על מה אתה מדבר יהב? מאז 2006 המקלטים בחיפה לא נפתחו ולא טופלו. הכשלון כולו שלך. אתה ההיפך מתקווה.

 16. קלינט איסטווד אמר/ה

  למועמדים סתם מפריע שקליש תמשיך להיות ראש עיר עוד כמה שבועות או חודשים. האמת שהיא מתפקדת בינתיים מצוין בזמן המלחמה, מקבלת שבחים ומהווה דוגמא לעיריות אחרות שלומדות ממנה.
  זאת בניגוד לתפקוד של יונה יהב במלחמת לבנון השנייה.

 17. אבי שדמי אמר/ה

  הבחירות בחיפה צורך השעה, כל יום יותר גרוע וגם הטיפול הביטחוני במערכת החינוך מחדל מתמשך

 18. אלוהים אמר/ה

  בחירות במועדן משרתות את אנשי הדת….רוב המועמדים החילונים הם במילואים! למען ניהול תקין צריך להפריד את הדת מהמדינה! על פי מפלגת אור והרב לשעבר ירון ידען

 19. א.א.חיפה אמר/ה

  נכון אנחנו במלחמה. אבל מה עושים אנחנו תושבי חיפה. מצבנו בכי נורא כי ראש העיר העיר שלנו לא נכנסת את מועצת העיר מבטלת ועדות וכל החלטות ומצבנו רק התדרדר . חייבים לעשות משהו בנידון. כי כל יום יש שריפות בעיר. הכל מתנפץ לנו בפנים. חייבים לחשוב בשלטון המקומי איך לדאוג לנ ואנחנו סובלים מאוד. כל יום שריפות. אולי מועצה תקום למקרים מאוד דחופים לא ניתן לסחוב עוד.

הגיבו כאן לכתבה