דרישה דחופה לפטור מארנונה למגויסים בצו 8

ארנונה בחיפה (חי פה)

(חי פה) – כשבועיים לאחר פרוץ המלחמה הגיש חבר מועצת העיר איציק בלס הצעה לסדר בה הוא מבקש פטור מארנונה למגויסים בצו 8. חודשיים עברו מאז וההצעה טרם עלתה לסדר היום בישיבות שהתקיימו נכון להיום.

הדרישה: להעלות את ההצעה לסדר בישיבת מועצת העיר

חבר מועצת העיר איציק בלס שלח היום, חמישי 7/12/23 מכתב לראש העיר עינת קליש רותם בו הוא דורש כי הצעתו אותה הוא הגיש ביום 17/10/23 כשבועיים לאחר פרוץ מלחמה חרבות ברזל תעלה לסדר בישיבת מועצת העיר שעתידה להתקיים ביום ראשון הקרוב 10/12/23.

בהצעה דרש בלס, לפטור את כל המגויסים בצו 8 חיילי צהל ובעלי עסקים שביניהם מתשלומי הארנונה לאורך כל תקופת שירותם ועד חזרתם לביתם בשלום. פטור זה יינתן ע"י הצגת צו 8. חשוב לציין כי גם אם הצעה זו תעבור ותאושר במועצת העיר יישומה יהיה כפוף לאישור משרד הפנים ואם המשרד לא יאשר לא תהיה לה שום משמעות. נכון להיום לא התקבלה החלטה כזו במשרדי הממשלה.

בעיריית ת"א לדוגמה עדכנו באתר מידע לחיילי המילואים המגויסים בצו 8. וריכזו עבורם את כל המידע החיוני עבורם כמו: הנחות בארנונה, דחיות תשלומים עירוניים, טפסים למילוי מרחוק ועוד.

האפליקציה של חי פֹּה…

מקווים לאישור ממשרד הפנים ומשרד האוצר

חברי מועצה בערים רבות הגישו הצעה לפטור מארנונה לחיילים המגויסים בצו 8 יש כאלה שהצעתם אושרה אבל שום החלטה לא תיושם אם אין אישור ממשרד הפנים אשר גם כפוף לאישור משרד האוצר. האם ההצעות ייענו בחיוב ע"י משרדי הממשלה – ימים יגידו.

איציק בלס (צילום: ירון כרמי)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. אייל אמר/ה

    למה צריך לפטור מגויסים מארנונה?
    הם מקבלים שכר מהמדינה בדיוק כאילו הם עבדו.
    הם בעלי נכסים וצריכים לשלם ארנונה כמו שלא פוטרים אותם מביטוח רכב, או תשלום שכר דירה.
    בואו, האנשים במילואים לא מתנדבים. הם מקבלים שכר על זה. הם לא נזקקים, הם יכולים לשלם ארנונה.

הגיבו כאן לכתבה