מד"א מכשיר את הצוותים ברמב"ם למענה ראשוני במצב חירום

מהשטח לבית החולים: מד"א מכשיר את הצוותים ברמב"ם למענה ראשוני בכל מקום

לאחרונה התקיימה ברמב"ם הדרכה משותפת לצוותי בית החולים רמב"ם ומד"א בחסות ארז גלר, מנהל מרחב כרמל, במטרה להכשיר את צוותי בית החולים למתן מענה במתאר הטרום-אשפוזי, או במילים אחרות: כשאיש צוות של רמב"ם נמצא בסביבתו הביתית וסביבו אירוע שמצריך מענה רפואי.

מד"א מכשיר את הצוותים ברמב"ם למענה ראשוני ◄ צפו 

המטרה של ההכשרה

לתת מענה רפואי ראשוני בלבד עד להגעת צוותי מגן-דוד אדום לזירה ובכך להגדיל משמעותית את הצלת חיי האדם שעל הפרק. אל האירוע הגיעו עשרות אנשי ונשות צוות, מכל הסקטורים, במהלכו פוזרו בובות חכמות, שאפשרו למתרגלות ולמתרגלים להבין כיצד להתמודד עם הנפגעים השונים, בגילאים שונים, כשהם מחוץ לסביבתם הטבעית בעבודה.

לדברי ארז גלר:

תחת המתאר הטרום אשפוזי, מגן דוד אדום נותן מענה כשמסביב קיימים איומים רבים, בין אם מדובר בתקיפת העורף באמצעות ירי תלול מסלול, הפרות סדר ואירועי פח"ע. אנחנו רוצים לנסות לרתום את הצוותים הרפואיים המקצועיים לעשייה טרום אשפוזית, היות ובסופו של דבר כשהם בביתם, במידה וידרשו, הם יוכלו לעזור ואנחנו ניתן להם את המסגרת לעשייה באופן הכי נכון שיש.

חן בן-לולו, מנהלת הסיעוד במיון ומתאמת טראומה ברמב"ם מסכמת:

אנחנו בבית החולים ערוכים לטפל בפצועים בתוך בית החולים. הרגשנו צורך להכשיר את צוותי הרפואה שלנו בתוך בית החולים לטיפול במתאר של אירוע רב-נפגעים או פצועים מחוץ לבית החולים. חברנו למד"א והיום אנחנו מכשירים את צוותי בית החולים לטפל במתאר שהם לא רגילים אליו, מחוץ לבית החולים ולהציל חיים.
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

    כל הכבוד לצוותי מד״א ולצוותי רמב"ם.בוקר טוב

  2. Racheli אמר/ה

    אפשר לחשוב שצריך הכשרה לזה
    אנו במחלקות רמבם יודעות מה לעשות
    הוותק וניסיון פה מעל 20 שנה אנו יודעות מה לעשות

הגיבו כאן לכתבה