מתנות מהאדמה • האבנים שעוזרות לנו להירגע

צילום: תמי גולדשטיין

אבני חן, מינרלים צבעוניים וקריסטלים, שמשו מאז ימי קדם לקישוט, לריפוי ולמזל. אגדות רבות נרקמו סביב תכונות האבנים, על הקסם שלהן ועל היכולת לחזק ולהרגיע, לעודד ולאזן, להעצים את התכונות שיש באדם ולנקות את החסימות שמונעות מהאור הפנימי לזרוח.

אבן קטנה – עוצמה גדולה

החיבור שלי עם אבני מרפא החל מעט אחרי שנהייתי מאסטר ברייקי. אחת המטופלות שלי לא הצליחה להיכנס להריון למרות שמבחינת הרפואה המערבית, לא אותרה שום הפרעה. מאחר והייתי אמא לילדים קטנים הרגשתי שאני מאד רוצה לעזור לה לחוות הורות, והסתובבתי כמה ימים עם מחשבות עליה וניסיון לקבל הדרכה איך לעזור לה להתגבר על החסימה. אפשר להגיד שהרגליים הובילו אותי לחנות קריסטלים.

הסתובבתי, כשהעניים מודדות את האבנים, לא ממש הבנתי בזה באותם ימים. העברתי יד מעל האבנים בלי לגעת, רק כדי לנסות לחוש משהו, ואחת האבנים בגוון אדום כהה כמעט שחור, ממש קראה לי לקחת אותה. הרמתי אותה מהמגש. אבן קטנה, די שטוחה, נראתה כמו זכוכית כהה, אבל העוצמה שהרגשתי הדהימה אותי. היתה תחושה כאילו האבן נדבקת לי ליד ולא רוצה לשחרר. שאלתי את המוכרת בחיוך מה המשמעות שלה, והיא שאלה אותי בקול לוחש- יש לך קשיים להיכנס להיריון? בום! זה היה בום!

האבן גארנט

המוכרת הסבירה לי שהאבן נקראת גארנט ובין השאר, היא עוזרת להעיר את הלהט הפנימי ואת מערכת הרבייה. רכשתי את האבן, לא יקרה במיוחד, ובקשתי מהמטופלת להצמיד אותה לבטן התחתונה עם פלסטר. אחרי זמן לא רב התבשרתי שהיא בהריון. האם זה הרייקי? האבן? התודעה החיובית? יד הגורל? לעולם לא נדע. אבל מאותו יום התחלתי להתייחס לאבני המרפא ולקריסטלים ברצינות.

האבן מהדהדת אנרגיה קדומה

אבני מרפא וקריסטלים הם גבישים שמכילים מינרלים ומתכות. הם מחזיקים את האנרגיה העצומה של תנועות האדמה, המים והאוויר, את הטבע הקדום בו הם נוצרו. כל אבן חן או אבן פשוטה לכאורה, כזאת שמוצאים בטיול על הר או ליד מקור מים, מהדהדת אנרגיה קדומה יחד עם כל התהליכים שעברו מאז שהתגבשה.

האינדיאנים אומרים שיש בה, כמו בכל דבר אחר בטבע, חיים. מתוך כך, כאשר אנחנו הולכים לחנות אבנים או מסתובבים בטבע מרימים אבן, כדי שנתחיל את המפגש עם האבן בברכה, בבקשה שכל החוויות השליליות שהאבן עברה ישכחו והאנרגיה החיובית תתעצם. אפשר להניח את האבן במים, בשמש, או אפילו בכערה של אורז מלא למשך שלושה ימים. זה משחרר את האנרגיות הלא רצויות ומעצים את החיובי.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
אבנים (צילום: תמי גולדשטיין)
אבנים (צילום: תמי גולדשטיין)

אבן שנושאת אנרגיה של מלאכים

כאשר מצב הרוח ירוד, זה אומר שהאנרגיה נמוכה. צבעים עזים מחזקים את האנרגיה. אבנים אדומות, חומות ושחורות, אבנים בירוק כהה עם אדם, אבנים שמכילות מינרלים כמו ברזל או נחושת,  מחזקות את האנרגיה. כאשר התדר גבוה, יש כעס, עצבנות, תחושה של מתח רב, כדאי לגשת לאבנים בהירות, תכולות וירוקות, אשר מאזנות את התדרים ומחזקות שלווה.

לאחרונה רבים מהאנשים שסביבנו חוו עצב עמוק. הצעתי להם את אבני המלאכים – סלנייט ואנג'לייט. שתי אבנים בתרכובות דומות של סידן, חמצן וגופרית, שמחברות לאנרגיה של מלאכים, של שלום ורוגע. הגוונים שלהן תכולים ולבנים והאוחזים בהן חווים חיבוק עדין של אנרגיה מלטפת, מעבירה הדהוד רך כאילו המלאך השומר מרגיע ומאפשר לצאת מהעצבות אל מצב מאוזן.  

מים עם אבנים ורודות לריפוי רגשי

אגדות רבות נכתבו על כוחן של אבנים. מספרים כי ביבשת הקדומה אטלנטיס, השתמשו בגבישי קריסטל כדי לאגור ידע ולשמר אותו לדורות הבאים. במצרים העתיקה נמצא כתב עתיק שמתאר שימור באבנים לריפוי ולחיבור לכוחות האלים, ובספרות ההודית מסופר כי קרישנה חי בעיר שהייתה מקושטת באבני אודם, יהלומים וספירים.

ביוון העתיקה הכינו משקאות מאבנים גרוסות כחומרי מרפא, שבטים אינדיאנים קשטו באבנים צבעוניות את החיצים שלהם כדי שיפגעו טוב יותר, ושבטי ישראל שאלו בחושן. כולם השתמשו באבנים לריפוי, לחיזוי ולהתחברות לקדושה.

גם אנחנו יכולים לשים אבנים טובות שמהדהדות אנרגיה חיובית במים, ולשתות את המים האלה. מים שנשרה בתוכם אבנים ורודות יעזרו לרפא את הרגש, מים עם אבנים צהובות יעזרו להעצים את הדימוי העצמי ומים עם אבנים ירוקות יחזקו את האיזון הפנימי.

לעצום עיניים ולתת לאנרגיה לטהר

יש מי שמחבק עצים ויש מי שיעדיף לעמוד ליד סלע גדול, לחוות את התדר של האדמה ולהרגיש שייכות וחיבור לסביבה ולטבע. בימים האלה כולנו צריכים קצת רוגע, קצת אהבה, קצת העצמה של החיובי.

אצלי בקליניקה יש קערה גדולה עם אבנים וכל אדם שמגיע לטיפול בוחר את האבן שהוא מרגיש שמהדהדת לו טוב באותו רגע, האבן אליה הוא נמשך בלי קשר לשם של האבן או למשמעות שלה. האבן אליה האדם נמשך אוחזת בתדר שהאדם צריך באותו רגע, וכאשר יחזיק אותה ביד בזמן שהאנרגיה של הטיפול עוברת, הוא ירגיש שהאבן מהדהדת את התדר לו הוא זקוק.

אבן שחורה בימים האלה

ההמלצה שלי בימים האלה היא להחזיק אבן שחורה. אבנים שחורות אוספות לתוכן אנרגיה שלילית ומנקות אותנו. בערב כדאי לשטוף את האבן ולתת לה להתאוורר לכמה שעות. אפשר להחזיק אבנים בהירות, בתכלת, ורוד, סגול בהיר, כדי להרגיע, להעצים את החשיבה החיובית ואת היכולת להיות באהבה ובחמלה.

אבני החן והקריסטלים נחצבות מההרים, נשלפות ממעמקי האדמה, נאספות בנהרות ובנחלים. לכל אבן התדר שלה וכאשר מחזיקים את האבן ביד, או מעבירים יד מעליה, עוצמים את העיניים ומרשים לאנרגיה לחבק, אפשר להרגיש את ההדהוד המרגיע עובר ומטהר.

קלציט כתומה להרגעה – רחלה לייש

בקשתי מחברים ומטפלים ברפואה משלימה שיחלקו איתי חוויות מהשימוש באבני המרפא שלהם. רחלה לייש סיפרה שכאשר היא עושה טיפולי רייקי לעצמה ולאחרים, היא מחזיקה ביד אבן קלציט  כתומה, וזה נותן לה תחושה שיש לה תמיכה, שיש עוגן עליו היא יכולה לסמוך ובזכות זה היא חווה רוגע וביטחון.

על הקלציט

הקלציט היא גביש המורכב ברובו מסידן פחמתי (השם קלצית מהמילה קלציום, סידן) . התדר של האבן מחבר לעצמות, לאדמה, לשלד, למבנה יציב שעוזר להרגיש שלווה וביטחון. היא עוזרת לאדם לחזור להיות יצירתי ללא פחד.

מתוך כך טוענים כי הקלציט עוזרת לשחרר חסימות ומחשבות מהעבר שמפריעות לנוע קדימה. האבן מהדהדת את האפשרות ליצור גשר יציב לעתיד רוחני רגוע של יציבות וביטחון. כדאי להניח אותה על הגוף במקומות בהם יש כאב, דלקת או בעיית מפרקים ועצמות.

אבנים (צילום: תמי גולדשטיין)
אבנים (צילום: תמי גולדשטיין)

קריסטלים לתחושת ביטחון – איילת פרנק

איילת פרנק סיפרה שהיא מעדיפה להתחבר בטיפול לאבנים קריסטליות, (המורכבות בעיקר מקוורץ) וזה נותן לה תחושה של שקט וביטחון פנימי שתומכים בתהליכים הרגשיים שהיא עוברת ושהיא עוזרת למטופלים שלה לעבור.

על הקוורץ

קוורץ נמצא בחול נקי המשמש בתעשיית הזכוכית, נמצא במשטחי העבודה במטבחים, בתכשיטים וגם בתעשיית האלקטרוניקה, משום לחלק מגבישי הקוורץ יש תכונות שגורמות ליצירת מתח חשמלי, וגבישים נוספים משמשים באופטיקה לעדשות מיוחדות.

אם נרצה לקחת ליד גביש קוורץ שירגיע אותנו, שיעביר את המתח החוצה מגופנו ויטעין אותנו באנרגיה של שלווה, כדאי שנחזיק את גביש הקוורץ כך שהחוד שלו יהיה כלפי חוץ. בצורה הזאת, הוא יאסוף מגופנו את המתח וישלח אותו החוצה. אנחנו יכולים להניח את החוד כלפי פנים כאשר אני מציפים את האנרגיה שלנו במחשבות של בריאות ואהבה, מחשבות חיוביות אותן אנחנו רוצים לטעון לתוך הרוח והגוף.

אגת תכילת נגד כאב ראש- גליה אגמון

גליה אגמון סיפרה שאבני המרפא עוזרות לה להתפטר מכאב, ומקלות על ההירדמות בלילות בהם המחשבות לא מאפשרות לנוח. כאשר המתח רב כמו בתקופה האחרונה, או כאשר הכאב באזור הרקות והמתח מצטבר גם בעורף בצד ימין, היא  שמה בכיס ימין אבן מסוג אגת בצבע תכלת עם דוגמה לבנה כמו תחרה עליה, ואחרי רבע שעה היא אומרת, הכאב עובר.

על האגת

האגת היא אבן ממשפחת הקוורץ, שקופה למחצה, וטווח הצבעים גדול. משערים שבחושן של הכהן הגדול, אגת היתה שייכת לשבט נפתלי. כשגליה לא נרדמת בלילה, היא אומרת שאבן בשם לפידולייט מתחת לכרית מרגיעה את המחשבות ומאפשרת לה להירדם.  

לפידולייט

לפידולייט היא אבן ממשפחת המיקה וצבעה נע מסגול בהיר לכהה. היא מסמלת רוגע ושלווה, עוזרת להגיע לאיזון פנימי, לתחושת חיבור לאנרגיה החיובית ולשחרור מתח. היא עוזרת להתרכז, לעשות מדיטציה ומקלה על נדודי שינה.

אבנים (צילום: תמי גולדשטיין)
אבנים (צילום: תמי גולדשטיין)

להתחבר לטבע ולהרגיש שלווה

ההמלצה שלי כאשר אתם רוצים להתחבר לתדר האבנים, לכוח ולעוצמה שהטבע מעביר דרך האבנים אלינו, בני האדם, אז צאו אל הטבע. התבוננו, מצאו את האבן הקטנה והאנרגטית שכמו לוחשת לכם שלווה, הרימו אותה ודעו שהיא מלאה באנרגיה חיובית. החזיקו את האבן במשך כמה רגעים עד שתרגישו שתדר השלווה שלה עוטף אתכם, או אז, החזירו את האבן לטבע כי שם המקום שלה, והיו בהודיה לאמא אדמה על המתנות שנתנה לנו.

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. אורנה עטר אמר/ה

  כתבה מעניינת מאד, אני באופן אישי אוספת אבנים כאלה כבר שנם רבות, ואף הלכתי עם שרשרת ואבן קריסטל, עד שנגנבה. אבל מזיקה קבוצה של אבנים כאלה בחדר השינה ואף בסלון. תודה לך תמי על הכתבה המפורטת.

 2. משולם ויקטוריה אמר/ה

  הי אשמח אם תוכלו להתקשר 0524646463 תודה

 3. יהודית אמר/ה

  מרתק!!!

 4. רפי רפאל - חסון. עיתונאי בכיר אמר/ה

  ממש מרתק. תודה לך תמי. לילה טוב

 5. פנינה אמר/ה

  מעניין מאוד היכן ניתן לרכוש אותן ומסכימה תמונות אפשר היה להבין יותר

 6. מינה אמר/ה

  תודה על כתבה מאוד אוהבת אבנים אבל אם היית שמה תמונות של אבנים היה עוזר מאוד

 7. רחל אמר/ה

  תודה, ממש מרתק

הגיבו כאן לכתבה