טירת כרמל – מובייל

פרופ' דן ביין הלך לעולמו – סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה לשעבר

פרופ' דן ביין הלך הלילה (בין יום חמישי לשישי, 27/10/23) לעולמו בגיל 88.

הוא נולד בשנת 1935 בירושלים. הוא למד משפטים במסגרת העתודה לפני שירותו הצבאי ובגיל 30 כבר הוענק לו תואר ד"ר למשפטים. הוא התחיל לכהן כשופט בית משפט השלום בחיפה בשנת 1970. במהלך השנים הוא התקדם לשופט בית המשפט המחוזי ובשנת 1998 הוא מונה להיות סגן מנהל בית המשפט המחוזי בעיר. הוא פרש לגימלאות בשנת 2002. במסגרת עבודתו כשופט הוא היה אחראי לקביעת תקדימים בדיני המס והמשפט המנהלי.

פרופ' ביין עמד בראש משרד פרופ' ביין ושות', והמשיך לעבוד במשרד עד לאחרונה. המשרד הוא בין המשרדים המובילים בארץ בתחומי המיסים והרגולציה, והוא הוקם בשנת 2003.

כעורך דין הוא גם נתן שירותים בתחום המס והמשפט המנהלי, גם ייעץ בתחומים אזרחיים ומסחריים וגם עבד כבורר ומגשר ועמד בראש כמה וועדות ציבוריות.

לצד העבודה במשרד עורכי הדין, פרופ' ביין שימש כמרצה במרכז האקדמי כרמל ובמכללת שערי משפט. הוא היה גם מורה חיצוני באוניברסיטת חיפה, באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל-אביב.

לצד עבודתו, הוא נהג לנגן מדי שבוע בחליל צד וגם לשחק כשחקן חובב בהצגות של תיאטרון קהילתי.

לאחרונה הוא גם הסכים לכהן כיו"ר ועדת הבחירות בבחירות המוניציפליות בעירייה בבחירות, שהיו אמורות להתקיים בעוד מספר ימים ונדחו בשלושה חודשים בגלל המלחמה.

עו"ד תמי אולמן: פרופ' ביין היה אדם מיוחד

עו"ד תמי אולמן (אלבום אישי)

מספר 2 בלשכת עורכי הדין, עו"ד תמי אולמן, ספדה לו היום:
"פרופ' דן ביין נפטר היום. איש מאוד מיוחד. בצעירותי הופעתי בפניו לא מעט פעמים. היה שופט מקצוען, נעים הליכות, מעולם לא הרים את קולו, תמיד אמר את הדברים בצורה נעימה ומדויקת, ידע את החומר ונתן החלטות נכונות. גם צניעותו היתה מרשימה. איש מיוחד, אבא נפלא לילדיו".

חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג: פרופ' ביין היה איש ישר דרך ומקרין אור לסביבתו

שרית גולן שטיינברג (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
שרית גולן שטיינברג (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג נפרדה גם היא מפרופ' ביין:
"היום הלך לעולמו השופט המחוזי בדימוס, פרופ' דן ביין. במסגרת לימודי התואר השני שלי כתבתי אצלו סמינריון אשר בעקבותיו הציע לי לבוא וללמד איתו דיני עונשין במרכז האקדמי כרמל, שבדיוק הוקם. במשך שבע שנים זכיתי לעבוד במחיצתו. הוא היה מרצה מרתק ואיש נעים הליכות, בעל ידע עצום במשפט הפלילי, מיסים, מנהלי ועוד. איש ישר דרך ומקרין אור לסביבתו. לפני כשלושה חודשים פניתי אליו בבקשה שיסכים לכהן כיו"ר ועדה בבחירות של חיפה והוא מיד הסכים. כזה הוא היה פרופ' ביין הנפלא. יהיה זכרו ברוך תמיד".

פרופ' ביין השאיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. אריה בן ארי אמר/ה

  סגן נשיא
  לא סגןמנהל

 2. פנטה ריי אמר/ה

  ראיתי אותו הרבה פעמים במרכז האקדמי כרמל שהיה בחיפה.

 3. עורכת דין שרה שי אמר/ה

  פרופסור ביין. מורי ורבי. כמה עצוב
  אין מלים לתאר גדולתו צניעותו והבנתו של איש דגול זה
  אחד מעומדי המשפט בישראל

  לליאורה. יואב. חגי. וכל עובדי משרד ביין. שולחת תנחומים וחיבוק ענק. עצוב עצוב מאד איש משכמו ומעלה שתמיד היה לי אישית אוזן קשבת תודה על הכל מכל מלמדי התעלה על כולם.

  עו"ד שרה שי וישכיהו הרשקוביץ.

הגיבו כאן לכתבה