טיול – שביל חדש הוכשר למטיילים בהמשכו של גן “יפתח” | נחל שיח בחיפה


בשכונת כבירים שבחיפה יחנך בשבת הקרובה [22.1.2011] שביל טיולים חדש שתחילתו בגן “יפתח” [מול רחוב רענן 28] המשכו על צלע ההר בתחילתו של וואדי שיח.

חנוכת השביל תיערך במסגרת ה”פנינג” אותו תקיים החברה להגנת הטבע בגן שמואל שברחוב היינריך היינה [בסמוך לתחנת מכבאי האש].
בין השעה 12:00 – 13:00 יתקיימו סיורים מגן שמואל לכיוון גן יפתח ומשם בחזרה לגן שמואל דרך השביל החדש.
יפתח, יליד חיפה, למד בביה”ס היסודי הרצל וסיים את לימודיו התיכוניים בבי”ס חוגים. את זמנו הפנוי הקדיש יפתח לפעילות בשבט “תדהר” של תנועת הצופים בו החל את דרכו כחניך, המשיך כמדריך והיה בסופו של דבר מש”ץ.
עם גיוסו לצה”ל התנדב לצנחנים, סיים בהצטיינות קורס קצינים. כשפרצה מלחמת לבנון השנייה קיבל הגדוד של יפתח משימה בשטח לבנון. יפתח היה הקצין הראשון מגדוד 101 שנפל בכפר מרון א-ראס, בן 21 היה בנופלו.
עמי שרייר, אביו של יפתח ז”ל, יזם את שיקום הגן ברחוב רענן ופעל להשגת התרומות שאפשרו את שיקומו כאחד הגנים היפים בעיר. כעת מבקש עמי להרחיב את מפעל ההנצחה באמצעות השביל החדש שהוכשר ביוזמתו על ידי מתנדבים של החברה להגנת הטבע, “גוגל”, קצינים של חיל הים וחוגי סיירות – לרווחת תושבי העיר והמבקרים בה.
עמי שרייר: “יפתח, העביר את כל ילדותו בגן. חבריו הם אלה שהציעו לקרוא לגן על שמו. גן זה הינו גן ייחודי בו משחקים ילדים יהודים וערבים כאחד. כאשר הפך למפקד בצה”ל אמר יפתח: “מי שאינו יודע לחנך שלא יהיה מפקד בצה”ל”.
משפט זה אומץ על ידי בית הספר לקצינים [בה”ד 1] של צה”ל ואנו מבקשים בשביל החדש להמשיך את דרכו של יפתח לאהבת הטבע והארץ.

 

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. irir אמר/ה

    מעניין למה העירייה "שכחה" שהארוע בגן שמואל מאורגן ע"י גורמים שונים. אין לי מושג מה חלקה של החברה. לעומת זאת משתתפים באירגון תושבים מהאיזור (אלו שהעירייה הולכת נגדם בעידוד הבנייה המסיבית בלב הכרמל, בצמוד לגן), פורום ציבורי כרמל, וועד הר הכרמל.

הגיבו כאן לכתבה