באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

בעלי חיים בחירום ובזמן מלחמה • נהלים וחוקים

(חי פה) – מה החוק אומר לגבי בעלי חיים בזמן מלחמה. האם מותר להכניס בעל חיים למקלט? האם אפשר להכניס בעל חיים לבתי מלון מארחים?

אנא אפשרו לבעלי החיים לשהות עם בעליהם מהעוטף במלונות בזמן המלחמה

תושבים רבים מהדרום מצאו את עצמם בימים אלה מפונים מבתיהם ויישוביהם לבתי מלון בעקבות מלחמת חרבות ברזל. כמעט בכל משפחה יש בן משפחה שהולך על ארבע, כלב או חתול, והוא חלק בלתי נפרד מבני הבית.

בימים קשים אלה כשהם מפונים לבתי מלון הם מוצאים את עצמם בסיטואציות קשות שכן בתי המלון לא מאשרים כניסת בעלי חיים. על כן, משרד החקלאות ומשרד התיירות הוציאו היום ראשון 15/10/23 הודעה בה הם פונים לבתי המלון לאפשר למפונים להיכנס עם חיות המחמד שלהם.

גם בזמנים קשים – אין לנטוש את בעלי החיים

חשוב לציין כי על פי סעיף 2א1 לחוק צער בעלי חיים אסור לאדם שברשותו או באחריותו בעל חיים, לנטוש אותו. בעלים או מחזיק בבעל חיים מחויב לטפל בבעל החיים, לדאוג לצרכיו ולמנוע התעללות בו. חוק זה תקף ומיושם גם בזמן מלחמה.

אפשרו למפונים להיכנס עם חיות המחמד

מנכ״ל משרד החקלאות, אורן לביא, ומנכ״ל משרד התיירות, דני שחר, פנו הבוקר למנכ״לית התאחדות המלונות בישראל, עו״ד יעל דניאלי, בבקשה לאפשר למפונים להיכנס עם חיות המחמד אל בתי המלון, ובכך להקל על תושבי הדרום ולשמור על רווחת בעלי החיים וביטחונם.

במכתב ציינו כי:

מדובר בחלק חיוני של ניהול הפינוי. הדרך הנכונה ביותר למען החוסן הלאומי, הסדר הציבורי, בריאות הציבור ובעלי החיים ורווחתם. מדובר בחלק בלתי נפרד מהמשפחה וחלק עוד יותר חשוב עבור אלו שאיבדו את יקיריהם ואת ביתם.

בעלי חיים רבים נקלעו לאזורי הקרב

מהערכת מצב שערכו באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות, עולה כי ישנם בעלי חיים רבים אשר נקלעו לאזורי הקרב ובעליהם פונו למקום שלא מאפשר שהיית בעלי חיים, בעלי חיים שבעליהם גויסו למילואים ונותרו לבדם או ללא טיפול ראוי, תושבים שנאלצו להשאיר מאחור את חיות המחמד, בעלי חיים שבעליהם נחטפו או נרצחו.

מתן מענה וטיפול בחיות מחמד של תושבי הדרום

לכן, במקביל לפנייה זו, ממשיך המשרד במתן מענה וטיפול בחיות מחמד של תושבי הדרום, ומסייע לרכז את המידע, לתאם ולנתב פניות בנושא חיות מחמד באזורי העימות. משרד החקלאות מדגיש כי מוקד המשרד משמש לריכוז מידע, קבלת פניות ותיאומים בכל הנוגע לפינוי בעלי החיים באזורי העימות, בהתאם להנחיות צה"ל.

תושבים שהתפנו עם חיות המחמד, תושבים שנאלצו להשאיר את בעל החיים מאחור, מגויסים שלא יכולים לטפל בבעל החיים, וארגונים שמוכנים לקלוט אליהם בעלי חיים מוזמנים לפנות למוקד המשרד אשר יסייע ככל הניתן, בטלפון 6016*.

האם מותר להכניס בעל חיים (כלב/ חתול) למקלט ציבורי או משותף?

בימים מתוחים אלה גם עולה השאלה הקשה האם מותר להכניס בעל חיים למקלט ציבורי או משותף שכן תושבים רבים מצאו את עצמם ברגעים הכי קשים ולא בטוחים מתווכחים ורבים עם שכנים אחרים שמתנגדים להכנסת בעל חיים למקלט.

התשובה כפי שכבר הסברנו היא כן מותר להכניס בעל חיים למקלט ציבורי או משותף וזאת מתוקף החוק שמחייב את הבעלים והמחזיקים לא לנטוש את בעלי החיים ולקחת אחריות על ביטחונם.

מותר להכניס בעלי חיים למקלטים ציבוריים

בעמותת תנו לחיות לחיות מסבירים כי אין שום איסור בחוק על הכנסת בעלי חיים למקלט ציבורי תוך התחשבות בשאר הנוכחים במקלט. במקרים נדירים של אלרגיות חמורות לכלבים או לחתולים, קשה לתת תשובה חד משמעית.

אך אם מדובר באלרגיה קלה או במרחב מוגן שניתן לשמור בו מרחק מכבד ההמלצה היא: להחזיק חתולים בכלוב נשיאה. קיימת חובה להחזיק כלבים ברצועה, כמו בכל מקרה של הוצאת כלב מהבית או מהחצר. אורך הרצועה המותר הוא עד חמישה מטרים.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

פעילות אכיפה כנגד טרקטורונים ואופנועים משופרים שמסכנים את הציבור וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר • צפו

(חי פה) מאבק המשטרה בם שנוסעים בניגוד לחוק, מסכנים את הציבור ברכס הכרמל וגורמים למטרדי רעש וזיהום אוויר https://youtu.be/Ct3yu5crbE0 מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: במסגרת...

הנחיות להדלקת מדורות ל"ג בעומר לתושבי חיפה

(חי פה) - השנה יחול ערב ל"ג בעומר במוצאי שבת הקרובה 25/5/24 ובעיריית חיפה פועלים ליישום הנחיות צו נציב הכבאות הארצי, האוסר על הדלקת...

רוכב אופניים נפגע מרכב ברחוב נתן אלבז בחיפה

ממד"א נמסר לחי פה: בערב יום ג', 21/5/24, בשעה 18:40, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על רוכב אופניים שנפגע מרכב ברחוב...

המשך השבעת חברי מועצה וקידום מספר נושאים ◄ צפו בשידור ישיבת מועצת העיר חיפה

(חי פה) - מועצת העיר חיפה תתכנס הערב (שלישי 21/5/24) בשעה 18:00 באולם הישיבות להמשך השבעת חברי מועצת העירייה שטרם הושבעו, העלאת הצעות לסדר...

אם וילדה קטנה הותקפו באבנים בחיפה

(חי פה) - אישה ובתה בת ה 8.5 שנים הותקפו באבנים ע"י צעירים דתיים ברחוב הפועל בחיפה. הילדה סובלת מחרדות והאם נחבלה ברגלה ונזקקה...