פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

חגיגות האליפות למכבי חיפה תוכננו תוך התעלמות ממשפחות וילדים – המחדל שלא דובר ○ יעל שנער

מאת: יעל שנער, חברת מועצת העיר, הירוקים של חיפה


הדוחק העצום שהביא לעצירת חגיגות האליפות, דחק הצדה גם את תשומת הלב מכשלים נוספים שבלטו בארגון האירוע כולו.


מרוב האכזבה על חגיגות האליפות של מכבי חיפה, שהופסקו בעודן בעיצומן בשל הדוחק הכבד, נעלמו מהשיח כשלים אחרים, משמעותיים לא פחות, שחוו הנוכחים, וכשלים משמעותיים וראויים לאזכור לא פחות.

חגיגות האליפות של מכבי חיפה לא הותאמו לילדים ולמשפחות, במספר רבדים:

הליין אפ לא התחשב בילדים – דור העתיד של האוהדים והמועדון

מי שהגיע עם ילדים מתחת לגיל 9 לא יכול היה להישאר כדי לראות את השחקנים, שכן השעה שתוכננה לעלייתם נקבעה לאחרי עשר בלילה. ההופעה הראשונה, אגב, החלה בשמונה בערב.

מובנת הכוונה לאפשר לאנשים להגיע לחגיגות אחרי יום עבודה, אך יחד עם זאת, היה הגיוני להקדים את כל האירוע בשעה אחת לפחות, לפתוח את השערים אחר הצהריים, ושההופעות וגם השחקנים, יעלו בשלב הרבה יותר מוקדם.
אחרי עונה בליגת האלופות והבאת כוכבים כמו מסי לאצטדיון בחיפה – למכבי יש הרבה אוהדים צעירים, והם הגיעו בהמוניהם לחגיגות.

להערכתי, כל אוהד חמישי במקום היה ילד או ילדה, והתוכנית, כאמור, לא הותאמה עבורם.

אוהדים שרופים – החגיגות הן לא רק בשבילכם

אוהדים ממש שרופים, אתם אווירה וצבע ועידוד, ובאמת שמשמח תמיד לראות אתכם – כדורגל בלי אוהדים זה כמו חילזון בלי קונכייה. אבל החגיגה היא לא רק בשבילכם.
ישבתי עם הילדים שלי ובעלי רחוק מהבימה, עם חבורות של משפחות בירוק, אכלנו ורקדנו, שרנו שירי עידוד, היה מרווח ונחמד ונעים.
ואז, ממש מתוכנו, נורה לפתע זיקוק, ועוד אחד! הילדים נבהלו ובכו, טור של שוטרים "טס" לחפש בתיקים חשודים, דבר שגרם לעוד יותר פאניקה אצל הילדים.
למה זה טוב? רוצים להשתולל – לא באזור שנמצאים בו ילדים קטנים!

ודאי שהיו אלה ששאלו: "מה את באה עם הילדים לחגיגת כדורגל?"
ובכן, אני באה ועוד אמשיך להגיע עם ילדיי לאירועים כאלה, שצריכים להיות ידידותיים ובטוחים לכולם. בבדיקה שערכתי עם קציני משטרה, נאמר לי שבידוק קפדני הוא עניין מסובך, יקר ומסורבל כשמדובר באירוע המוני שכולל עשרות אלפי אנשים. אי לכך, הדבר שיש לעשות הוא להפריד לגמרי ובאופן פיזי בין סוגים שונים של קהלים באירועים מעין אלה, בדיוק כפי שישנו יציע למשפחות ויציע לאוהדים שרופים.

אפשרות נוספת היא להיות במודעות לקהלים השונים, ובשיתוף פעולה עם ארגוני אוהדים, לדאוג ולשמור שכולם ייהנו. או שאפשר פשוט להתחשב ולהיות בני אדם.

חגיגות האליפות של מכבי חיפה – התמונה להמחשה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: יוסף הירש)

הדרך הטובה ביותר להגיע לאירוע המוני – תחבורה ציבורית

בניגוד למה שהובטח במועצת העיר, המטרוניות שאיתן הגענו, שהיו עמוסות באנשים, עצרו במת"ם – מרחק של קילומטר וחצי מהאצטדיון. אם רוצים שאנשים יפחיתו את התלות ברכב הפרטי, על התחבורה הציבורית לאצטדיון להיות נוחה וטובה לכולם, גם להורים עם ילדים קטנים.

עוד דבר שיכול היה לסייע ואף למנוע את הדוחק העצום, היה אם היו מעמידים לרשות הנוכחים שירות שאטלים שנוסע ברחבי העיר, שהיה מחזיר אותם לאזור מגוריהם בשעה שחפצו בכך. הדבר גם היה חוסך מתושבי השכונות הסמוכות לאצטדיון את העוצר על שכונתם.
היחידה שעלולה לצאת נפסדת מתחבורה ציבורית נוחה ויעילה במקרה כזה, היא עיריית חיפה שתאלץ לוותר על ההכנסות מדו"חות התנועה והחנייה.

כחברת מועצה מסיעת "הירוקים", נשמר עבורי מקום חנייה באצטדיון. למרות זאת ועל אף שבשונה מכפי שהובטח, התחבורה הציבורית באירוע לא פעלה באופן מתחשב וידידותי, עדיין נכון ונוח יותר, וגם מהנה יותר, לנסוע יחד עם כל האוהדים בתחב"צ.

חגיגות האליפות של מכבי חיפה – התמונה להמחשה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: יוסף הירש)

נבחרי ציבור על הבמה

אלא אם כן אתם שחקנים או מאמנים או פוליקר או סטטיק, אין כל סיבה שתעלו על הבמה. אני אומרת את זה לנבחרי ציבור שונים ולכל מיני מקורבים אחרים.
אף אחד לא בא לראות אתכם, הכסף שהושקע בחגיגות אינו שלכם. זה קרה בחגיגות האליפות השבוע וגם במצעד הגאווה החיפאי. למעשה ישנה תחושה שלאט לאט זה כבר הופך לנוהג שראוי לצאת כנגדו. אם צריך לכבד מישהו בעלייה לבמה, ראוי שיהיו אלה ילדים, אנשים עם מוגבלות, אוהדים בגיל הזהב שכבר הפכו למותג. לא פוליטיקאים.
יובהר כי אינני מתכוונת כאן לראש העיר שלנו, שאכן, לא עלתה על הבמה. בעצם, היא כלל לא הגיעה לכבד את האירוע בנוכחותה.


מערכת חי פה - חדשות חיפה
מערכת חי פה - חדשות חיפה
תכנים מחדר החדשות של חי פה - תאגיד החדשות של חיפה והסביבה מייל למערכת: [email protected] צרו קשר: 052-2410689

כתבות קשורות לנושא זה

4 תגובות

 1. תושבי השכונה נמצאים בסגר של 8 שעות כל משחק או אירוע כזה. אין יוצא ואין נכנס. לא יכולים לחזור מהעבודה ובודאי שלא לצאת מהבית.
  במקום לסגור את המעבר בשכונה ולא לאפשר הגעה לרחוב רוטנברג פרט לדיירי השכונה, העיריה מעדיפה לשלם לפקחים ולחלק דוחות. הגיע הזמן להפסיק עם זה. אוהדים צריכים להגיע בתחב"צ ולא לחסום גישה ל 6000 תושבי השכונה. שלא לדבר על הצפירות, ההשתנות, הטינופת והצרחות.

 2. חחח את אמיתית,רק האוהדים השרופים נחשבים מבחינת המועדון ככה זה בכל מועדון,הם אלו שגם מקבלים הנחות,כי הם תמיד שם,הם באים ליציאים עושים את הרעש ואת כל האווירה,משפחות עם ילדים קטנים יגיעו לכל משחק? ממש לא.
  אגב זה ממש לא אחראי מצדך להגיע למקום כזה שאת יודעת שיהיה בלאגן כי די בחייאת מה את לא יודעת איך מתנהגים אוהדים די כבר להתפלסף ולהגיד איך דברים צריכים להיות,זה פני הדברים והכתבות שלך לא ישנו את זה

 3. הילדים של היום הם האוהדים של מחר. על זה היה צריך לחשוב.
  סו היתה מסיבה שהתושבים מימנו. לקבוצה שהביאה כבוד לעיר.
  הגעת ראש העיר היתה גורמת פרובוקציה שהיא עושה זאת למען הבחירות.

 4. הנה אבסורד: יש מאחורי הקהל הזה שעומד ברחבה, אצטדיון ענק שיכול להכיל 30,000 איש במושבים.. רק מה? באצטדיון לא רוצים את החגיגה אצלם כי הם פוחדים מחוליגנים, השחתת רכוש, זיקוקים, שריפות, מכות, שתייה, אלימות בין קבוצות אוהדים וכל מה שהכדורגל הנפלא גורר איתו. בצדק לא רוצים.
  לכל הסמטוכה הצפופה והדביקה הזו יש הורים עם ילדים שמעריצים את מכבי חיפה ורוצים שילדיהם יזכרו את הרגע ההיסטורי של אליפות שלישית ברצף וכוכב שלישי (כל 5 אליפויות קבוצות מוסיפות לעצמן כוכב אחד). עיריית חיפה הייתה מודעת לזה שזו לא עוד חגיגת אליפות אלא שיגיעו עשרות אלפי אנשים. המקום להכיל אותם היה ממש מאחור: באצטדיון. למכור כרטיסים לחגיגת האליפות, ואם צריך למכור כרטיסים לטקס נוסף למשפחות וילדים מחיפה דרך בתי הספר.
  כמה פשוט. ואם היה כרטיס תושב, דבר שתמיד מבטיחים בבחירות ולא מקיימים אף פעם, אפשר היה בקלות לחלק כרטיסים בעדיפות לכרטיס התושב לארוע אליפות למשפחות ולמועדוני אוהדים.
  אבל האם אנחנו מדינה מסודרת עם הנהגה מסודרת שחושבת באופן מסודר ומכליל ומאורגן?
  לא, ואף פעם לא היינו. ואם לא יהיה פה ראש עיר עם שכל ותבונה ונסיון הנהגתי וארגוני אז ככה גם ניראה הלאה. עם כרמלית רטובה בגלל כיבוי אבוקות בכיכר פריז ועם לחץ ומחנק מסוכנים בגלל חוסר תכנון החגיגות מול האצטדיון.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי, עם ביתו שני ומספר חברים, להפלגה מול החוף השקט בחיפה. לפתע ראו השייטים להקה של...

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....