שירות ייחודי בכללית ליווי אישי לחולים צעירים מורכבים

סטודיו לפילאטיס – WB

במרפאת כללית בונן באחוזה הונהג שירות ייחודי של ליווי אישי לחולים צעירים המתמודדים עם בעיה רפואית מורכבת, שמטרתו לפשט עבורם את ההתנהלות מול המערכת ובתוכה. לאור ההצלחה השירות יופעל במרפאות נוספות בכללית.


קרן_רוזמברג.jpg

קרן רוזמברג
חולים מורכבים צעירים שמוצאים עצמם לפתע מתמודדים עם בעיה רפואית קשה ומורכבת הולכים לא אחת לאיבוד בסבך הבירוקרטיה הרפואית ואף נופלים בין הכיסאות בין הגורמים המטפלים השונים. כמענה לבעיה זו ומתוך כוונה להעניק להם חווית טיפול משופרת ולהקל עליהם, יזם צוות בונן תוכנית לליווי אישי.

במסגרת התוכנית מאתרים רופאי משפחה, האחיות או גורם אחר מצוות המרפאה את המטופלים המורכבים אשר זקוקים לליווי כזה, בהתאם לקריטריונים שנקבעו, במטרה לפשט עבורם את ההתנהלות מול המערכת ובתוכה. בין המטופלים למעלה מ-40 במספר, נשים העוברות טיפולי פוריות, כבדי שמיעה, הפטיטיס,SLE (לופוס) מועמדת להשתלת כליה אוטו אימונית, חולה במחלת קרוהן ודלקת לבלב חריפה, מתמודדים עם הפרעת אכילה, חולה בסוכרת נעורים, חולה צליאק ועוד.

קרן רוזמברג, מצוות המינהל שיוזמת מפגש ראשוני לתיאום ציפיות עם כל מטופל והצגת השירות, דואגת לתאם עבור כל מטופל מורכב את השירותים הרפואיים והאדמיניסטרטיביים, מקפידה על מעקב אישי וקשר רצוף, שנועד להבטיח תיאום מיטבי בין כל הסקטורים המעורבים בטיפול בו: רופאים, אחיות, מנהל ובית מרקחת.

המטופלים המשולבים בפרויקט מקבלים את המייל האישי של קרן, כך שיוכל לפנות בכל בעיה ובקשה ובדרך זו היא מהווה עבורם כתובת זמינה ומידית לפתרון בעיות שונות המתעוררות סביב מתן הטיפול. בסיום התהליך היא דואגת לוודא שאכן קיבלו את הטיפול לו נזקקו באותה עת ולשביעות רצונם. בנוסף, במהלך כל התקופה, מקיימת קרן, מספר שיחות אישיות יזומות עם כל מטופל המלווה בפרויקט, מתעניינת בשלומם של המטופלים ובודקת האם נדרשת התערבות נוספת של צוות המרפאה. בדרך זו, מקבלים המטופלים מענה ברגע האמת, יש על מי לסמוך וישנה זמינות ומענה לכל בעיה עבורם בצורה אישית.

הקרן לחיפה – תורמים ומנציחים WB

קרן: “בתפקיד זה אני מרגישה שגם לי ניתנה הזכות להכיר לעומק את המטופלים ולתת יחס אישי. חשוב לי לא רק לסייע בהתמודדות עם הבעיות הבריאותיות, אלא להעניק להם הרגשה אמתית שהם מטופלים בידיים טובות ואנחנו באמת כאן בשבילם”.

לאור הצלחת השירות, הוא יופעל במרפאות נוספות בכללית.

שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...