חדשות חיפה
film izle

רות ברוך מונתה למנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי

הריאלי – WB

רות ברוך, מונתה למנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית. בתפקידה החדש היא מופקדת על למעלה מ-600 אחיות במרפאות כללית ועוד עשרות אחיות העובדות במרפאות עצמאיות הפועלות מטעם כללית, ועל מתן שירותי סיעוד לכ- 800 אלף מטופלים.

רות_ברוך_מונתה_למנהלת_הסיעוד_של_המחוז.jpg

רות ברוך (צילום: דוברות כללית)
רות ברוך, אחות מוסמכת, בת 55 אם לארבעה וסבתא לתינוק בן שנה וחצי, בעלת תואר ראשון בלימודים כלליים – אוניברסיטת חיפה, תואר שני בניהול הסיעוד מאוניברסיטת ת”א ותואר שני נוסף בניהול מערכות בריאות- אוניברסיטת בן גוריון. בנוסף, בוגרת קורס על בסיסי בבריאות הציבור ובעלת הכרה מיוחדת של משרד הבריאות כבעלת מומחיות במדיניות ומנהל.

בצבא היתה ברוך, משך 5 שנים מפקדת מש”קיות בחיל הקשר ולאחר שיחרורה, בעודה חובקת את בנה הבכור, בן ה-3 חודשים, החלה ללמוד בבית הספר לסיעוד בבית חולים הלל יפה והתאהבה במקצוע המשלב את אהבתה לביולוגיה ולמדע, עם חמלה ומגע אמיתי עם אנשים, במטרה לסייע להם. את דרכה המקצועית החלה כאחות טיפת חלב במשרד הבריאות, לאחר מכן היתה משך 8 שנים אחות קיבוץ מענות. בשלב זה רכשה השכלה אקדמית והתקדמה באופן מרשים בשורה של תפקידי ניהול בכללית. תחילה, כאחראית על ההתיישבות במחוז שרון – שומרון. במקביל, הייתה גם אחראית טיפות החלב במחוז. במקביל לסיום לימודי תואר שני בניהול הסיעוד, קודמה למנהלת סיעוד במינהלת במחוז שו”ש והמשיכה הלאה בפיתוחה האישי כשרכשה תואר שני נוסף וסיימה קורס על בסיסי בבריאות הציבור. אז הוצע לה תפקיד כמנהלת מחלקת שירותי בריאות ומניעה באגף הסיעוד בהנהלה הראשית של כללית. השלב הבא היה ניהול הסיעוד במחוז מרכז – תפקיד אותו מילאה בארבע וחצי השנים האחרונות עד שעברה לנהל את הסיעוד במחוז הגדול ביותר בכללית – מחוז חיפה וגליל מערבי.

במחוז החדש היא מופקדת על מתן שירותי סיעוד לכ- 800 אלף מטופלי כללית, בפריסה גדולה ביותר מגבול הלבנון ועד כפר פורודיס בדרום – סדר גודל של קופת חולים ארצית קטנה. היא מופקדת על למעלה מ-600 אחיות במרפאות כללית ועוד עשרות אחיות העובדות במרפאות עצמאיות הפועלות מטעם כללית. היא מייחסת חשיבות רבה לנושא חווית המטופל והיחס כלפיו, כמו גם נושא האיכות הרפואית. בזמנה הפנוי ואין הרבה כזה, היא נהנית לטפח את גינתה בביתה שבמושב תלמי אלעזר וכך היא שואבת את האנרגיות שמאפשרות לה לטפח את הסיעוד ואת השירות למבוטחי כללית.

אתוס כללי מתחלף מאוזן
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
תגובות
בטעינה...